Do ekologii po raz czwarty! Wygraj weekend na Roztoczu i lustrzankę – zostało tylko dwa dni

0
fot. elubaczow.com
fot. elubaczow.com

Przewozy Regionalne już po raz czwarty organizują konkurs Pociąg do ekologii. W tym roku jego zwycięzcy spędzą pełen atrakcji weekend na malowniczym Roztoczu, a dzięki nawiązaniu współpracy z firmą Nikon część z nich stanie się szczęśliwymi posiadaczami profesjonalnych lustrzanek cyfrowych!

Konkurs fotograficzny Pociąg do ekologii stworzony został z myślą o miłośnikach podróży i fotografii, którzy potrafią w wyjątkowy sposób uchwycić ulotność chwili i piękno otaczającej nas natury. Po raz pierwszy ekologiczny pociąg zawitał do Białowieży, natomiast zwycięzcy jego drugiej edycji, która odbyła się pod hasłem „Polski Ósmy Cud Przyrody”, dotarli do Krynicy-Zdroju i spędzili obfitujący w liczne atrakcje weekend w Beskidzie Sądeckim.

Laureaci ostatniego „Pociągu…” zwiedzili Kotlinę Kłodzką. W tym roku, w weekend 25 – 26 maja 2013 r., po raz kolejny 50 zwycięzców konkursu wraz osobami towarzyszącymi wybierze się na dwudniową wycieczkę – tym razem na Roztocze. Do krainy malowniczych wzgórz, lessowych wąwozów i szumów wodnych dotrą na pokładzie nowoczesnego autobusu szynowego. Głównymi punktami programu wyprawy będą: spływ kajakowy rzeką Wieprz, poczęstunek w Obroczy, uroczysta kolacja w stylu rycerskim połączona z prezentacją nagrodzonych zdjęć i ich autorów. Fascynatów renesansowej architektury z pewnością ucieszy zwiedzanie Zamościa – miasta, którego unikatowość została doceniona przez UNESCO poprzez wpisanie na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego Ludzkości. W tegorocznej edycji konkursu zostaną przyznane również trzy nagrody specjalne – aparaty fotograficzne Nikon D7000 (1 sztuka) i D3200 (2 sztuki).

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy zamieścić na stronie internetowej Pociągu do ekologii jedno zdjęcie nawiązujące do hasła „Pociągiem do Magicznej Krainy“. Czteroosobowe jury wybierze 49 laureatów, którzy wraz z osobami towarzyszącymi będą mogli wziąć udział w wyprawie. Pięćdziesiątego laureata wybiorą słuchacze Radia Zet, które od samego początku jest patronem medialnym akcji, oraz internauci. Konkurs rozpoczął się 22 kwietnia, a potrwa do 5 maja. Nazwiska laureatów zostaną opublikowane na stronie konkursu trzy dni później – 8 maja br.

Pociąg do ekologii od początku cieszy się dużym uznaniem nie tylko wśród jego uczestników, ale także w środowisku niezależnych ekspertów. Za inicjatywę pod hasłem „Pociąg do ekologii. Pociąg do Białowieży” Przewozy Regionalne otrzymały zaszczytny tytuł laureata organizowanego przez Akademię Samorządu i Centrum Adama Smitha konkursu Innowator. Nasz projekt stał się tym samym najlepszą inicjatywą promocyjną 2011 roku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here