Apel Patriotyczny w ZSP w Baszni Dolnej

0
image068
fot. ZSP w Baszni Dolnej

W świetle wiosennego słońca, w miniony wtorek (30.04) w Zespole Szkół Publicznych w Baszni Dolnej odbył się Apel Patriotyczny zorganizowany z okazji trzech majowych świąt.

W takt śpiewanego przez uczniów hymnu państwowego, przez poczty flagowe reprezentujące trzy poziomy nauczania w Zespole Szkół (klasy I-III, klasy IV-VI oraz klasy gimnazjum), podniesione zostały flagi na maszty. Recytacjami poezji i prozy na tle „Poloneza 3 Maja” uczniowie wprowadzili zaproszonych gości, uczniów oraz nauczycieli w klimat trzech majowych  świąt: Święta Pracy, Święta Flagi oraz Święta Konstytucji 3 Maja.

W tym dniu to „maluchy” pytały wszystkich „Kto ty jesteś?”, a zgromadzone na placu szkolnym klasy zgodnym chórem odpowiadały z dumą – Polak. Wymiar patriotyczny miały przyniesione na Apel przez wszystkie klasy biało-czerwone flagi i chorągiewki. Na zakończenie uroczystości odbył się pokaz „biało-czerwonych klas”. Wszyscy uczniowie zdali egzamin godnego prezentowania postawy prawdziwego Polaka –  patrioty. Po zakończonej uroczystości klasy 0-III z chorągiewkami udały się na spacer po okolicy.

Apel przygotował klasa „0” z wychowawczynią p. Władysławą Nepelską oraz klasa I z wychowawczynią p. Anną Rawską-Śmieciuch.

elubaczow.com, ZSP w Baszni Dolnej

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here