MOS Lubaczów podsumowuje projekt „Szkółek Nivea”

4

Właśnie zakończył się roczny projekt „Szkółek Nivea”, wprowadzający system szkolenia Akademii Ajaxu Amsterdam, dla dzieci w wieku 7-13 lat w stu klubach i szkołach w całej Polsce. W projekcie uczestniczyło także około stu dzieci z Miejskiego Ośrodka Sportu w Lubaczowie.

W ramach programu dwaj szkoleniowcy z Miejskiego Ośrodka Sportu uczestniczyli we wrześniu 2012 roku w profesjonalnym 4 dniowym szkoleniu w Opalenicy, na którym wykładali trenerzy z Akademii Ajax Amsterdam. Trenerzy otrzymali także dostęp do Akademii on-line – elektronicznej platformie wsparciem przy organizacji treningów i monitorowania postępów zawodników. Bardzo ważnym wsparciem był sprzęt sportowy o wartości ok. 17 tys zł przekazany przez Nivea: bramki, piłki adidas, komplet strojów.

Szkółki Nivea dały nam możliwość podejrzenia nowoczesnej holenderskiej myśli szkoleniowej i wdrażania jej w treningach. Uczestnictwo w projekcie było dużym impulsem dla młodych zawodników, trenerów, rodziców do jeszcze większego zaangażowania się w proces szkolenia. Treningi chłopcom bardzo się podobały, od pierwszego treningu przystąpili z dużą motywacją. Od września do marca trwały zajęcia treningowe, klub prowadził także klubowy blog szkółki na www.szkolkinivea.pl. Organizator od 15 listopada i 15 marca dokonywał oceny aktywności uczestników w projekcie, prowadzenie bloga, korzystanie z akademii on-line, liczbę drużyn i zawodników. 10 ze 100 szkółek miało uczestniczyć w ogólnopolskim turnieju, finalista w nagrodę miał uczestniczyć w tygodniowym obozie letnim w Amsterdamie. Po pierwszej turze oceny MOS Lubaczów uplasował się na 17 miejscu po drugiej turze oceny i końcowej uplasował się na 20 miejscu – podsumowuje Rafał Dudzic, który wraz z Witoldem Zaborniakiem uczestniczył w szkoleniu.

Mimo braku awansu do pierwszej dziesiątki, najwyższy cel mimo to został osiągnięty. Do Miejskiego Ośrodka Sportu trafił sprzęt sportowy, do trenerów nowoczesna wiedza, a do młodych piłkarek i piłkarzy nowe umiejętności. A wszystko to rozpoczęło się w marcu 2012 roku internetowym głosowaniem, w którym niebagatelną rolę przypadła mieszkańcom , kibicom Lubaczowa, którzy z zaangażowaniem ruszyli do klikania gwarantując Miejskiemu Ośrodkowi Sportu wejście do projektu.

Uczestnicy projektu wielkie podziękowania kierują do poprzedniego dyrektora MOS-u Pawła Głaza, i mówią że bez jego zaangażowania nie uczestniczyliby w tym projekcie i nie osiągnęliby takiego sukcesu.

 

4 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here