Ruszyła Narolska Majówka – sprawdź jakie atrakcje przygotowali organizatorzy

7

Narolska Majówka to już wieloletnia tradycja. Tegoroczna potrwa od 1 do 5 maja, organizatorzy przygotowali wiele atrakcji.

Pierwszego dnia imprezy wystąpią zespoły muzyczne: „S-Flores”, Zespół Pieśni i Tańca Roztocze z Tomaszowa Lubelskiego, zespół folkowy „Ciupaga”. Występy na stadionie w Narolu rozpoczną się o godz. 14.45. W programie też pokaz kulinarny oraz rozstrzygnięcie konkursu smaków regionalnych nalewek staropolskich i tradycyjnych napojów niealkoholowych.Dzień później w Centrum Koncertowo-Wystawienniczym o godz. 21 zobaczymy spektakl „Roztoczańskie Anioły” oraz koncert „Folkowe Brzmienia”.3 maja będzie dniem strażackim. Strażacy otrzymają odznaczenia i wyróżnienia. O godz. 11.30 wystartują także jubileuszowe XXX Narolskie Biegi Uliczne.Zaś w niedzielę, 5 maja, o godz. 18 w Centrum Koncertowo-Wystawienniczym koncert kameralny Filharmonii Podkarpackiej z Rzeszowa.Od 1 do 4 maja Roztoczańskie Kino Objazdowe zawita do różnych miejscowości. Wieczorne seanse pod gołym niebem zaplanowano w Horyńcu Zdrój (1 maja, Zajazd Hubertus, godz. 19), Tomaszowie Lubelskim (2 maja, plac przy Tomaszowskim Domu Kultury, godz. 20), Narolu (3 maja, Restauracja Sakra, godz. 20) i Gorajcu (4 maja, Chutor Gorajec k. Cieszanowa, godz. 19). W trakcie pokazów zostanie zaprezentowanych kilkanaście filmów dokumentalnych związanych z Roztoczem o tematyce etnograficznej, regionalnej i historycznej.
Narolska Majówka
Narolska Majówka

Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

7 komentarze

  1. Czy na terenie naszego powiatu nikt nie potrafi zorganizować niczego innego niż kresowe jadło, konkurs smaków i występy zespołów ludowych? To samo od kilku lat. To jest już strasznie nudne i ciągle to samo. Beznadzieja 🙁 🙁 🙁 !!!!!!!!!!!

  2. @A. Nie jestem od tego by wyręczać tych, którzy biorą za to pieniądze, ale podam kilka propozycji np: popisy kaskaderskie, było coś takiego raz i to bardzo dawno, zlot zabytkowych samochodów, loty balonem, motolotnią lub paralotnią, występy wojskowych orkiestr dętych, orkiestr strażackich, odcinek specjalny rajdów samochodowych. Można by w jednym roku zrobić coś takiego co podaję jako przykład a w innym kresy i jadło a nie ciągle to samo, to miałem na myśli i chyba nic w tym złego. Nie widzę powodów by się tak podniecać szanowny(a) A. Kresy i kresy i kresy i kresy, jakie to cudowne i do tego jeszcze to jadło. Śmiać mi się chce z tego 🙂 🙂 🙂 Beznadzieja !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  3. popieram KOMUNISTA !!

    Jakoś w innych miastach naszego wojewodztwa przyjezdzaja gwizdy z telewizji, mozna powspominac ze tego czy innego sie widzialo a my co powiemy swoim dzieciom – ze pieroga zjedlismy ? albo ze kapele ludowe sluchalismy badz tez codzilismy w marszu ze sztandarami przez miasto .. ale tak juz bedzie jezeli do wladz nie dopusci sie osob mlodych (chyba ich nie ma bo w naszym regionie pracy nie ma) no ale …. oby do nastepnego roku moze cos lepszego … ciekawszego bedzie… wiem ze nie dogodzi sie każdemu ale cos innego cos innego prosze panstwa !! cos dla młodszej młodzieży bo to oni kształtują wizerunek !!!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here