Marszałek Mirosław Karapyta: Czuję się niewinny, nie rezygnuje z funkcji

15
fot. TVP Rzeszów
fot. TVP Rzeszów

Marszałek wraca z aresztu, odważnie staje najpierw przed dziennikarzami, potem przed radnymi sejmiku i mówi: – nie nazywajcie mnie Mirosław K. – nie zakrywajcie mojej twarzy. Czuję się niewinny i – jestem przekonany, że sąd uwolni mnie od zarzutów – informuje o piątkowym oświadczeniu marszałka Mirosława Karapyty TVP Rzeszów.

Marszałek Karapyta zrezygnował natomiast z członkostwa w Polskim Stronnictwie Ludowym i ma zamiar nadal pełnić „bezpartyjnie” swoją funkcje. Jak mówi „postawienie zarzutów nigdy nie jest powodem do tego, by odejść”. Mirosław Karapyta jest podejrzany o korupcję. We wtorek w Prokuraturze Apelacyjnej w Lublinie dostał siedem zarzutów. Dzień później został aresztowany, ale sąd uznał, że marszałek może wyjść na wolność po wpłaceniu 60 tys. zł poręczenia majątkowego. W czwartek Mirosław Karapyta opuścił mury lubelskiego aresztu, a dzień później dość niespodziewanie pojawił się w pracy oraz na sesji sejmiku wojewódzkiego zwołanej w sprawie jego odwołania.

Podczas sesji radni i parlamentarzyści opozycyjnego PiS apelowali, by marszałek sam zrezygnował. Marszałek Karapyta głosu nie zabrał. Głosowanie nad wnioskiem o jego odwołanie odbędzie się 27 maja, a to oznacza, że przynajmniej przez miesiąc marszałek będzie pełnił swoją funkcję.

O sprawie marszałka Karapyty głośno zrobiło się nie tylko na Podkarpaciu, ale i w całym kraju. Sprawa komentowana jest przez czołowych polityków wszystkich partii. Dyskusji i komentarzy nie brakuje także wśród samorządowców i mieszkańców powiatu lubaczowskiego. To właśnie tu marszałek Karapyta ma swój wyborczy bastion i przyznano mu m.in. tytuły Obywatela Honorowego Lubaczowa i Cieszanowa. Samorządowcy nie robią jednak żadnych nerwowych ruchów i czekają na dalszy rozwój sytuacji.

Piątkowe (26.04) oświadczenia marszałka Mirosława Karapyty

elubaczow.com, TVP Rzeszów, rzeszow.gazeta.pl, nowiny24.pl

15 komentarze

 1. ala i as
  facet ma tupet

  ja uważam, że raczej ma jaja i nie boi się tych głupich zarzutów skoro się pokazał w pracy

  Marian lubi łososie
  Cynik zaprzański do potęgi.

  Dlaczego tak piszesz?? Przecież dzięki niemu w naszym regionie cokolwiek się dzieje i nie jesteśmy kolejnym miasteczkiem na końcu Polski w którym żadnych inwestycji niema!!! On zrobił dla naszego regionu bardzo dużo ma prawo się bronić.

 2. Nie rozumie tej niechęci do jego osoby. On dla naszego regionu zrobił bardzo dużo i gdyby nie on to nic by u nas się nie działo.

  Można poczekać aż jakikolwiek wyrok zapadnie a nie od razu go osądzać, myślę że na każdego z polityków coś by się znalazło nie jasnego i nie pewnego w jego biurze poselskim byle postawić zarzuty i zniszczyć człowieka proste.

  Bo Polska to taki dziwny kraj że można każdego o wszystko oskarżyć, bez żadnych konsekwencji za to, i zniszczyć człowiekowi życie.

 3. Prawidłowo Marszałku, o swoją godność i niewinność trzeba walczyć, a CBA powinno zapłacić za zniesławienie bo taka pomyłka może zniszczyć komuś życie a oni jak widać mają skłonności do bezpodstawnego oskarżania ludzi.

 4. Rzucam kamieniem, łapówek nie brałam i nie biorę! Trzeba mieć tupet, żeby robić z siebie ofiarę i udawać, że nie wie się o co chodzi.
  Oczywiście jest niewinny, bo zarzucają mu wzięcie 30tys a on wziął 31 i całujcie w dupe misia. Te same ryje przy korycie od wielu lat, może już wystarczy, panowie i panie?

 5. Jak się rzuca kamieniem to należy się liczyć się z tym że ktoś rzuci kamieniem w ciebie i to na dodatek większym Kto mieczem wojuje od miecza ginie zasada stara jak świat.Pamiętaj winni zawsze ponoszą karę a skrzywdzić niewinnego to jest największe zło.

 6. ludzie … przeciez to jego obowiazek robic cos dla miasta bo to nalezy do jego pracy i nie robi tego z wlasnej kieszeni … wiec nie wiem o co takie wielkie halo, wystawcie najlepiej mu pomnik bo zrobil chodnik i droge na ktore dala pieniadze unia bo daje tez innym…

 7. Już raz pisałam to pod innym komentarzem- pisze tu wiele osób, że ten Pan zrobił dużo dla regionu. To był wysoko opłacany obowiązek tego Pana, by robić dużo nie tylko dla regionu ale całego Podkarpacia! Z tego co wiem dla mojego regionu nie zrobił nic…

 8. Czy to,że: On zrobił dla naszego regionu bardzo dużo ma prawo się bronić.
  – Nikt mu nie odbiera prawa do obrony!!!
  -Skoro tyle dobrego zrobił dla regionu to w takim razie należy puścić wszystkie występki (czy są zasadne czas pokaże)płazem???
  Rozumując Twoim tokiem myślenia -każdy burmistrz,wójt,starosta czy inny włodarz może sobie pozwalać na wiele nie bacząc na prawo???
  Jest zwolniony z norm prawnych i obyczajowych???
  I niech nikt nie pisze pierdołów, że inny na jego miejscu zrobił by to samo.
  Niby katolicy,wierzący ale jak co do czego to tylko przekręcić,ukraść,zabić ,zgwałcić,pomówić i wiele innych.

 9. 23 stycznia 2014
  Śledztwo w sprawie Mirosława K., byłego marszałka woj. podkarpackiego zostało przedłużone do 23 lipca.
  Prokurator Generalny wyraził zgodę na przedłużenie śledztwa w sprawie byłego marszałka woj. podkarpackiego. Zrobił to na wniosek Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie.
  Sześć dodatkowych miesięcy jest nam potrzebnych na sprawdzenie nowych wątków, które pojawiły się podczas przesłuchań świadków – mówi prokurator Grzegorz Janicki, rzecznik prasowy Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here