Piłka nożna: Pierwszy punkt Pogoni-Sokoła na wiosnę

0

Dość niemrawie drużyna Pogoni-Sokoła Lubaczów rozpoczęła wiosenną rundę rozgrywek w jarosławskiej klasie okręgowej. Porażka na inaugurację w Pruchniku (6:1) i późniejsza w Miękiszu Nowym (4:2) niezbyt dobrze wróżyła lubaczowskim zawodnikom. Pasmo przegranych zostało jednak przerwane w minioną sobotę (20.04) na własnym boisku remisem z Huraganem Gniewczyna.

Pierwsza połowa meczu zakończyła się bezbramkowo. Obie drużyny próbowały zagrozić bramce rywala, jednak zabrakło wykończenia i spora ilość strzałów w tej części gry okazała się niecelna. Po zmianie stron, jako pierwsi bramkę zdobyli gospodarze, a jej autorem był Marcin Gotkowski, który zastapił na boisku Rała Witko. Radość lubaczowian i miejscowych kibiców trwała bardzo krótka, bowiem już kilka minut później, z rzutu wolnego wyrównał Krzysztof Mirek. Wynik do końca spotkania nie uległ już zmianie. Remis dał zespołowi z Lubaczowa jeden punkt, który jednak nie poprawił ich sytuacji w lidze.

POGOŃ-SOKÓŁ LUBACZÓW 1:1 HURAGAN GNIEWCZYNA (0:0)
Bramki: Marcin Gotkowski – Krzysztof Mirek
Pogoń-Sokół: K.Łakomy – Dyś, Hass, Zając, Kuziemski, Polucha, Markiewicz (Roman), Tor (Zając), Mazur, Hojdak, Taratuła, Witko (Gotkowski)
Huragan: Smiglarski, Gurak, Luczyk, L.Wojtas, H.Slysz, Laska, T.Wojtas, J.Slysz (Kulpa), M.Wojtyna, D.Wojtas (S.Mirek), K.Mirek