Oleszyce: Agresywny i pijany 62-letni rowerzysta skazany w trybie przyśpieszonym

14
fot. elubaczow.com
fot. elubaczow.com

W poniedziałek lubaczowscy policjanci zatrzymali pijanego rowerzystę. Ten w ogóle nie miał ochoty z nimi rozmawiać, szarpał się, groził i ostro ich zwyzywał. Już następnego dnia trafił na salę sądową i usłyszał skazujący wyrok.

Zdarzenie miało miejsce na terenie gminy Oleszyce, kiedy policjanci lubaczowskiej drogówki chcieli zatrzymać rowerzystę, który jechał całą szerokością drogi i miał problemy z utrzymaniem równowagi na jednośladzie. Mężczyzna widząc oznakowany radiowóz wjechał na pobliskie podwórko, porzucił rower i dalej zaczął uciekać pieszo. Chwilę później został zatrzymany przez policjantów i doprowadzony do radiowozu.

Podczas interwencji mężczyzna wulgarnie wyzywał funkcjonariuszy, groził im pozbawieniem życia, kopał i pluł na mundury w obecności wielu przechodniów. Policjanci postanowili zatrzymać agresywnego rowerzystę i zastosować wobec niego tryb przyśpieszony. Następnego dnia, po wytrzeźwieniu, 62-latek stanął przed obliczem lubaczowskiego sądu i usłyszał wyrok skazujący na 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata oraz nawiązkę w kwocie 200 zł dla interweniujących funkcjonariuszy.

elubaczow.com, KPP Lubaczów


14 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here