Powiat lubaczowski: Pijani rodzice nie dopilnowali dwulatki

18
fot. elubaczow.com
fot. elubaczow.com

Policjanci z Lubaczowa musieli wyważyć drzwi mieszkania, by sprawdzić czy dziecku, które miało być w środku wraz z ojcem nic się nie stało. Funkcjonariuszy na pomoc wezwała pijana matka, bo nie mogła dobić się do mieszkania.Okazało się, że w środku był ojciec wraz z córką i swoim bratem, ale obaj byli na tyle, że nie słyszeli dobijających się policjantów.

W piątkowy (12.04) wieczór, kilka minut po godzinie 19 dyżurny lubaczowskiej komendy został powiadomiony telefonicznie przez mieszkankę jednej z gmin powiatu lubaczowskiego o zagrożeniu życia jej dwuletniej córeczki. Kobieta poinformowała funkcjonariuszy, że wyszła wraz z kolegą z mieszkania chwilę wcześniej i pozostawiła w nim pijanego męża i jego brata wraz z dwuletnią córeczką. Gdy wróciła, drzwi były zamknięte od wewnątrz i nikt nie otwierał. Wezwania policjantów i pukanie do drzwi nie dawały rezultatu. W trosce o życie dziecka policjanci wyważyli drzwi i weszli do środka. Zastali tam dwóch pijanych mężczyzn. Obaj spali, a obok nich leżała dziewczynka. Wezwana na miejsce załoga karetki pogotowia ratunkowego przebadała dziecko, które trafiło pod opieką dziadków.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości wszystkich uczestników zdarzenia. Matka dziecka miała we krwi blisko promil alkoholu, ojciec ponad 2 promile, a kolega matki prawie 3 promile. Funkcjonariusze wezwali pracownika ośrodka pomocy społecznej. Pijani rodzice zostali odizolowani od dziecka.

Sprawa trafi do lubaczowskiego sądu, który podejmie decyzje o dalszych losach patologicznej rodziny.

 elubaczow.com, KPP Lubaczów

Zobacz także

18 komentarze

 1. 1. Stwierdzenie „patologiczna rodzina” nie jest autorstwa redakcji, a zostało zacytowane z oficjalnej strony policji. Źródło podane na końcu artykułu.
  2. Zarówno my, ani policja nie podała żadnych danych rodziców – wieku, inicjałów, a nawet miejscowości czy gminy, w której zamieszkują.
  3. Policja używając sformułowania „patologiczna rodzina” mogła opierać się m.in. na dotychczasowej wiedzy na temat tej rodziny.
  4. Słowo „patologiczna” może być bardzo szeroko rozumiane. Przyczyną patologi może być m.in. nadużywanie alkoholu, a jej przejawem choćby osłabienie funkcji wychowawczej w rodzinie.
  5. Jeśli uważasz, że treści publikowane na naszym portalu naruszają czyjeś dobre imię lub z innych powodów powinny być usunięte lub zmienione – napisz do nas podając swoje dane osobowe (wyłącznie do wiadomości redakcji) na adres redakcja@elubaczow.com

 2. W takim razie powinniście troszkę być powściągliwi w informacjach podawanych tutaj a to z tej przyczyny iż informacje z policji mogą być nieadekwatne do czynów,niesprawdzone a prawdopodobnie wypowiedziane czy też napisane na gorąco! My jako czytelnicy nie mamy możliwości polemizować z policją bo nie prowadzi ona takiego bloga a jedynie jest to możliwe na Waszych łamach o ile nie zostanie usunięte w związku z waszą linią polityki programowej.

 3. Ludzie w czym wy macie problem i o co toczycie spory? Czy ta rodzina jest patologiczna czy nie? Skoro dziecko jest pod opieką pijanych rodziców to chyba nie jest norma. Nie potrzeba tutaj definicji patologii.Pewnie zaraz się posypie, że osądzam. Piszcie. Ale myślę, że ten materiał podany przez redakcję mówi wiele i nie czepiajcie się. Aby tę rodzinę nazwać patologiczną, trzeba aby doszło do tragedii?

 4. Ludzie w czym wy macie problem i o co toczycie spory? Czy ta rodzina jest patologiczna czy nie? Skoro dziecko jest pod opieką pijanych rodziców to chyba nie jest norma. Nie potrzeba tutaj definicji patologii.Pewnie zaraz się posypie, że osądzam. Piszcie. Ale myślę, że ten materiał podany przez redakcję mówi wiele i nie czepiajcie się. Aby tę rodzinę nazwać patologiczną, trzeba aby doszło do tragedii?

 5. Nie ma co narazie osądzac, żaden wyrok nie zapadł, a redakcja nie powinna żywcem przepisywać wszystkiego ze strony policji, żyjemy w małym środowisku i pisanie o kimś ze jest patologią jest nie na miejscu, nawet bez podawania jego szczegółowych danych osobowych. Jest dookoła więcej patologii i o tym się nie mówi, lepiej napisać o rodzinie,( zamiast wcześniej się zainteresować i pomóc),
  która nie może się sama się bronić

 6. Czy wiecie ilu takich pijanych rodziców było w ten grillowo – ogrodowy weekend w skali kraju?Ile dzieci biesiadowało z rodzicami?Patologią należałoby nazwać pewnie wszystkich według tych kryteriów(chodzi o zawartość alkoholu).

 7. Widzisz Maja, nasze społeczeństwo tak tkwi w patologii alkoholizmu, że nawet nie zauważasz problemu. A w kwestii prawa: Jeżeli nie daj Boże coś Twojemu dziecku się stanie, tzn. będzie musiało skorzystać z pomocy medycznej, a lekarz stwierdzi lub będzie mieć podejrzenie co do stanu trzeźwości rodziców lub opiekunów, to ma obowiązek powiadomić organy ścigania. Czyli łopatologicznie: Jeżeli masz w domu małe dziecko, to ZAWSZE jeden z rodziców (opiekunów) musi być trzeźwy. Z drugiej strony nie wyobrażam sobie sytuacji, w której nagle musiałbym szybko zawieźć moją córkę do szpitala, a nie mógłbym tego zrobić, gdyż ja i moja żona bylibyśmy po spożyciu alkoholu. Każdy ma w życiu swoje priorytety. Jeżeli jednak tym priorytetem jest alkohol, to nie da się tego nazwać inaczej jak patologią.

 8. anonim spożywanie alkoholu jest przyjemnoscia,dlaczego mam nie wypić z żona kolegami Np rocznica ślubu,wolna sobota,wybory rocznica smoleńska,itp,nie wiem czy wiesz ale mamy służbe zdrowia która posiada transport medyczny który w razie problemów odwozi dzieci do szpitala,Tak że wyluzuj i sie napij razem z żoną ,chyba że jestes księdzem który pije patologicznie co dzień ,A ORGANY SCIGANIA no cóż były i będą

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here