Linia kolejowa Munina-Hrebenne nie będzie wyłączona z ruchu

3
fot. elubaczow.com
fot. elubaczow.com

PKP Polskie Linie Kolejowe zmieniły plany w zakresie wyłączenia z ruchu niektórych linii kolejowych. Pierwotnie, z końcem 2013 roku, planowano wyłączyć około 2 tys. km torów w całym kraju. Teraz spółka zrezygnowała z wyłączenia połowy z nich. Wśród „uratowanych” jest linia kolejowa nr 101 Munina – Hrebenne, przebiagająca m.in. przez Oleszyce, Lubaczów i Horyniec-Zdrój mająca 82,5 km długości.

W połowie lutego zarządca infrastruktury zaprezentował plany optymalizacji sieci kolejowej, w których zaproponowano czasowe wyłączenie z eksploatacji 90 odcinków linii kolejowych o łącznej długości 2 tys. km na terenie całego kraju. Na Podkarpaciu planowano wyłączenie z ruchu czterech linii: Dębica – Mielec, trasa do granicy z Ukrainą Munina – Hrebenne, Zagórz – Łupków i Zagórz – Krościenko. Tym planom sprzeciwili się m.in. samorządowcy i związki zawodowe.

Rozpoczęto szerokie konsultacje z przewoźnikami, samorządami oraz środowiskami gospodarczymi. W oparciu o licznie zgłaszane propozycje dokonano szeregu korekt w zakresie organizacji ruchu kolejowego, które pozwoliły na wypracowanie nowych rozwiązań i pozostawienie wybranych odcinków w dalszej eksploatacji. Na Podkarpaciu zdecydowano się utrzymać dwie linie kolejowe Dębica – Mielec i Munina – Hrebenne.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

3 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here