Leśnicy mówią „Stop zaśmiecaniu lasów” i wlepiają mandaty

7
fot. Nadleśnictwo Oleszyce
fot. Nadleśnictwo Oleszyce

Leśnicy mówią stanowcze „Stop zaśmiecaniu lasów” i wlepiają mandaty. Przekonał się o tym m.in. mieszkaniec Oleszyc, który potraktował las, w okolicach miejscowości Zabiała, jak śmietnisko.

Lasy są często nazywane płucami świata – to dzięki nim żyje wiele gatunków roślin i zwierząt, a przede wszystkim ludzie. Niestety, wiele osób nie szanuje otaczającej nas przyrody i niejednokrotnie wyrzuca śmieci w lesie. Często wydaje im się, że pozostaną anonimowi i bezkarni. Nic bardziej mylnego! A przekonał się o tym mieszkaniec Oleszyc, który w miniony piątek (05.04) potraktował las jako bezpłatne wysypisko śmieci i przy drodze w Leśnictwie Zabiała wyrzucił kilka worków ze śmieciami. Strażnikom leśnym z Nadleśnictwa Oleszyce udało się jednak ustalić sprawcę występku. Został on ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł oraz nakazem usunięcia wyrzuconych odpadów.

Leśnicy z Oleszyc mówią, że w karaniu za takie zachowanie będą konsekwentni i nieubłagani.


7 komentarze

  1. Pomijając ocenę samego czynu zastanawia mnie inny aspekt tej sprawy. Czy naprawdę nie szkoda pakować do własnego samochodu worków ze śmierdzącymi śmieciami? Gdy wynoszę worek do śmietnika, to zaraz biegnę umyć ręce, bo to jednak śmieci. Nie wyobrażam sobie wnoszenia takiego syfu do samochodu. Ale najwyraźniej w przypadku tych ludzi śmieci stanowią integralną cześć ich wystroju domowego.

  2. Dodatkowo powinni jeszcze sprzątać inne śmieci pozostawione przez nie wiadomo kogo. Przez to przynajmniej przydrożne rowy byłyby czyściejsze 🙂 Nie sztuką jest wysłać dzieci ze szkoły żeby sprzątały coś po kimś. Niech sprzątją Ci co śmieci wyrzucają….

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here