Uczniowie, nauczyciele i rodzice z Załuża najlepsi w II Turnieju Wiedzy i Umiejętności

4
fot. ZSP Basznia Dolna
fot. ZSP Basznia Dolna

Reprezentacja Społecznej Szkoły z Oddziałem Przedszkolnym w Załużu okazała się najlepsza w Międzyszkolnym Turniej Wiedzy i Umiejętności o Przechodni Puchar Wójta Gminy Lubaczów. Lokalne współzawodnictwo placówek oświatowych organizowane jest od 2011 roku w ramach programu poprawy bezpieczeństwa  pod nazwa „Koalicja na rzecz bezpieczeństwa”. Tegorocznym gospodarzem turnieju, który odbył się 21 marca był Zespół Szkół Publicznych w Baszni Dolnej.

Reprezentacje poszczególnych szkół, w skład których skład weszli uczniowie, nauczyciele i rodzice, mogły się wykazać znajomością zagadnień z dziedziny bezpieczeństwa, zdrowia i umiejętności odnalezienia się w otaczającym środowisku, a także sprawnością fizyczną w konkurencjach sportowych. Drużyny szkół przybrały barwy i przygotowały hasła oddające ich charakter, zaś kibice hasła dopingujące zawodników.

Nad prawidłowością przebiegu turnieju czuwało jury w składzie: mł. asp. Beata Sopel (przewodnicząca jury, przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie), Alicja Pęcak (kurator zawodowy przy Sądzie Rejonowym w Lubaczowie), Marzena Witkoś (przedstawiciel Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej w Lubaczowie), chorąży Monika Nieckarz (przedstawiciel Straż Granicznej w Lubaczowie), Lucjana Soroń (koordynator programu Koalicja na rzecz bezpieczeństwa) oraz Elżbieta Ważna-Rubin (przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lubaczowie).

Po kilkugodzinnych zmaganiach zwyciężyła drużyna „Białych” z Społecznej Szkoły z Oddziałem Przedszkolnym w Załużu uzyskując 39 punktów i zdobywając główną nagrodę Turnieju – Puchar Przechodni Wójta Gminy Lubaczów.

Kolejne miejsca wraz z nagrodami rzeczowymi zdobyli :
II miejsce ZSP w Baszni Dolnej uzyskując 38 punktów,
III miejsce ZS-P w Lisich Jamach uzyskując 35 punktów,
IV miejsce ZSP w Młodowie uzyskując 31 punktów,
V miejsce SP w Krowicy Samej uzyskując 30punktów.

Ponadto nagroda specjalna jury powędrowała do drużyny kibiców z ZSP w Baszni Dolnej za wspaniałe kibicowanie nie tylko swojej drużynie, ale także zawodnikom gości. O dokonałą atmosferę i oprawę artystyczną turnieju zadbali uczniowie i nauczyciele miejscowej szkoły.

4 komentarze

  1. Coś mi się wydaje, że pozostałe szkoły też powinny zostać przekształcone w placówki społeczne, może wtedy dyrekcja i nauczyciele będą dawać z siebie więcej za odpowiednio dopasowaną wypłatę, a nie narzekać jak to im ciężko i jak to mało zarabiają. Załuże pokazało, że można. Brawo dla Załuża, reszta niech się uczy.

  2. A mnie się wydaje, że wszystkie zakłady w okolicy i w Lubaczowie powinny zostać przekształcone w placówki społeczne, czego Twemu miejscu pracy, Gieniu, szczególnie gorąco życzę 🙂 Żeby się przede wszystkim u Ciebie spełniły te dobrodziejstwa, o których piszesz 🙂 Pozdrawiam.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here