Nasi wśród wyróżnionych podczas V Gali Sportu Młodzieżowego

1

We wtorek (19.03) w Rzeszowie odbyła się V Gala Sportu Młodzieżowego, podczas której za wysokie wyniki nagrodzono sportowców, trenerów i działaczy.

W gronie nagrodzonych działaczy i trenerów, którzy otrzymali nagrody pieniężne znaleźli się: Alicja Pałczyńska- Brząkała (karate) i Jan Artymowicz (warcaby). Wśród zawodników, których uhonorowano rocznymi stypendiami znalazła się zawodniczka horynieckiej „Unii” Natalia Zaborniak. Otrzymanie stypendium zawdzięcza ona głównie bardzo dobrym wynikom podczas I Ogólnopolskiej Olimpiady Gier Umysłowych (szachy, brydż, warcaby), która odbyła się w kwietniu 2012 roku w Solinie.

Natalia Zaborniak jest aktualną brązową medalistką Młodzieżowych Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych w Warcabach 100-polowych w Grze Błyskawicznej, brązową medalistką Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Wchodziła w skład drużyny, która zdobyła na I Ogólnopolskiej Olimpiadzie Gier Umysłowych (szachy, brydż, warcaby) w dyscyplinie Warcaby trzecie miejsce, zdobywając najwięcej punktów.

Alicja Pałczyńska Brząkała trenuje i prowadzi treningi w Sekcji Karate Tradycyjnego Fudokan przy Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie. Jest m.in. Wicemistrzynią Świata Karate Fudokan z 2011 roku. Jej podopieczną jest Patrycja Mazurkiewicz, brązowa medalistka Mistrzostw Europy w Karate Fudokan (2012).

Jan Artymowicz – to wieloletni działacz i trener warcabistów horynieckiej Unii, którzy podczas 26-letniej działalności osiągnęli bardzo duże sukcesy na arenie krajowej i zagranicznej.

V Gala sportu była okazją do podsumowania całorocznej rywalizacji sportowej. Na tle wszystkich województw, Podkarpackie znalazło się dopiero na 14 miejscu.

elubaczow.com, podkarpackie.pl, horyniec.info


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here