Interpretacja czasu w Muzeum Kresów w Lubaczowie

0
fot. elubaczow.com
fot. elubaczow.com

Jeśli nie wiemy, co robić w najbliższą niedzielę – propozycję dla nas ma Muzeum Kresów w Lubaczowie. W Galerii Oficyna o godz. 11.00 zostanie odsłonięta wystawa pt. „Czas to świnia” poruszająca temat upływającego czasu.

Ekspozycja to autorski projekt Grażyny Stojak, która jednocześnie jest kuratorem wystawy. Głównym motywem jest świadomość bezpowrotnego przemijania. Wystawa będzie bogata pod względem artystycznych środków przekazu. Odbiorcy będą mieli możliwość kontemplacji malarstwa, rzeźby, fotografii, tkaniny, instalacji oraz obejrzenia pokazu multimedialnego.

Autorka projektu do współpracy zaprosiła sześciu artystów. Każdy z nich indywidualnie będzie interpretował kwestie związane z istnieniem i odliczaniem czasu. Ryszard Kryński skupi się na przemijających chwilach w psychice człowieka, Marian Szajda poruszy temat codziennej walki młodości ze starością, Rena Wota przedstawi czas w kobiecym pokoju, a Janusz J. Cywicki w życiu mężczyzny. Z kolei Grażyna Niezgoda zaprezentuje prace związane z istnieniem miasta, natomiast Piotr Woroniec za sprawą swoich dzieł odliczy czas zwracając uwagę na aspekt domu. Myśl przewodnia wystawy ewoluuje na osi: umysł – pokój – dom – miasto i ma uzmysłowić widzom problemy, z którymi boryka się współczesny świat.

zaproszenie_czas_to_świnia (1020x357)

zaproszenie_czas_to_świnia2 (1020x357)

I.H.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here