W Oleszycach znowu nie ma wody

7
fot. elubaczow.com
fot. elubaczow.com

Część mieszkańców gminy Oleszyce po raz kolejny nie ma wody. To wynik braku prądu w Borchowie, gdzie znajduje się ujęcie i stacja uzdatniania. O awarii jeszcze wczoraj zostali powiadomieni energetycy, którzy szukają przyczyn usterki. Zakład Gospodarki Komunalnej w Oleszycach zorganizował już także dostawy wody do mieszkańców.

Choć stacja została oddana do użytku w 2010 roku, to nie ma na swym wyposażeniu agregatu prądotwórczego, więc każdorazowy brak prądu w sieci energetycznej oznacza brak wody u mieszkańców. W styczniu, w wypowiedzi dla TVP Rzeszów, burmistrz Andrzej Gryniewicz tłumaczył, że inwestycja została zakończona zanim zaczął pełnić swoją funkcję. Potwierdził także, że samorząd będzie się starał o potrzebne 200 tysięcy złotych na zakup specjalistycznego agregatu z Regionalnego Programu Operacyjnego lub z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Brakiem zabezpieczenia w alternatywne źródło zasilania w stacji uzdatniania, wykonawca obarczał odpowiedzialnością projektanta, a ten z kolei nie miał sobie nic do zarzucenia.

To nie pierwsza przerwa w dostępie do wody w Oleszycach w ostatnim czasie. Przez dłuższy brak prądu w sierpniu 2012 roku, mieszkańcy Oleszyc przez kilka dni korzystali z wody dostarczanej przez beczkowozy.

Mieszkańcy miasteczka, w przesyłanych do nas mailach, pytają retorycznie „Jak żyć?”


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

7 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here