Znamy laureatów XXXIV Biesiady Teatralnej w Horyńcu-Zdroju

0
fot. Paweł Maksymiec
fot. Paweł Maksymiec

Złoty Róg Myśliwski Króla Jana, czyli główną nagrodę 34. Biesiady Teatralnej w Horyńcu Zdroju trafił do Teatru Przedmieście z Rzeszowa za spektakl „Święto”. Laureaci Złotego Rogu otrzymali także nagrodę pieniężną w wysokości 4 tys. zł. 

Srebrnym Rogiem i 3 tys. zł nagrodzono teatr FiAKiER z Warszawy za „Wyjowisko”, a Brązowym Rogiem oraz nagrodą w wysokości 2 tys. zł – Teatr Planeta M z Poznania za sztukę „Tańce w Ballybeg”.

W ramach Biesiady przyznano także Misy Borowiny za dokonania indywidualne. Laureatką Złotej Misy została Anna Rozmianiec z Teatru Fuzja z Poznania. Jury nagrodziło ją za koncepcję i współpracę reżyserską spektaklu „Pani Koch” Mirona Białoszewskiego.  Srebrna misa przypadła Anecie Adamskiej z Teatru Przedmieście z Rzeszowa za reżyserię zwycięskiego spektaklu. Natomiast Brązową Misę przyznano Robertowi Stępniewskiemu z Teatru Resursa z Radomia za „międzypokoleniowy zespół teatralny i trafny dobór repertuaru”. Zdobywcy Mis otrzymali także nagrody pieniężne.

Jury przyznało też po raz pierwszy nagrodę specjalną – Różę Horyniecką dla Teatru Puk-Puk ze Świdnika za spektakl „Mąka”. Juźwińska podkreśliła, że Róża Horyniecka stanie się stałą nagrodą przyznawaną na Biesiadzie. Ponadto jurorzy przyznali, także po raz pierwszy, nagrodę rzeczową za obiecujący debiut dla Weroniki Nawieśniak z Zespołu Teatralnego Sceny „i” z Krakowa.

Jury jest usatysfakcjonowane wysokim poziomem artystycznym tegorocznej Biesiady, docenia wielką rolę horynieckiego festiwalu w integrowaniu środowiska teatralnego, tworzenia płaszczyzny dla dialogu pokoleń twórców. Cieszy różnorodność stylistyczna konkursowych przedstawień, szczerość i pasja poszukiwań artystycznych, czego daliśmy wyraz w pospektaklowych omówieniach. Dziękujemy organizatorom i gospodarzom – Centrum Kulturalnemu w Przemyślu, Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Horyńcu Zdroju za stworzenie niepowtarzalnej atmosfery towarzyszącej spektaklom i spotkaniom. Czekamy z niecierpliwością na kolejną, jubileuszową, 35 edycję horynieckiej Biesiady – czytamy w protokole z posiedzenia jury.

Fot. Paweł Maksymiec – www.pawelmaksymiec.pl.

Więcej zdjęć – www.facebook.com/PAWEL.MAKSYMIEC.FOTOGRAFIA


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here