Zapadająca się ziemia w Lubaczowie

73
Polskie Radio Rzeszów
Polskie Radio Rzeszów

Na jednej z posesji przy ulicy Kościuszki w Lubaczowie, na głębokość kilku metrów zapadała się ziemia. Przerażeni właściciele szukali pomocy w urzędzie miasta, ponieważ przyczyną była nieszczelna miejska rura kanalizacyjna. Burmistrz Lubaczowa – Maria Magoń zaproponowała, żeby właściciele działki współfinansowali naprawę – informuje Polskie Radio Rzeszów.

Mieszkańcy zwracają uwagę, że miejsce jest niebezpieczne dla dzieci, a dodatkowo dokuczający jest fetor. Właściciele posesji nie zgodzili się na współudział przy finansowaniu remontu miejskiej kanalizacji i poprosili stację o interwencję. Ostatecznie miasto zdecydowało się zapłacić za naprawę, której koszt to 20 tys. złotych.

Mieszkaniec twierdzi, że prace ruszyły dopiero po interwencji w Polskim Radiu Rzeszów.

Więcej w relacji Marka Cynkara na stronie Polskiego Radia Rzeszów.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

73 komentarze

 1. P. burmistrz niech lepiej powie co robi z ludzmi? Zwalnia na potęgę pracowników w lubaczowskich instytucjach. Likwiduje stołówki dla dzieci, pozbawiając tym samym dzieci posiłków. Tłumacząc to potrzebami inwestycyjnymi. Brak słów. Nigdy więcej….Najgorszy gospodarz jakiego miał Lubaczów kiedykolwiek.

 2. Do końca kadencji nie trzeba czekać burmistrza można odwołać tylko trzeba zebrać odpowiednią ilość podpisów mieszkańców miasta Lubaczowa i pójdzie pod młotek czy odwołać panią burmistrz czy nie w końcu MY ją wybraliśmy i MY ją możemy odwołać!!!

 3. Wybierzcie sobie burmistrza z PO będziecie mieć Irlandię, jedna z najlepszych burmistrz jaką mieliśmy. Dajcie sobie spokój czego na tym portalu nie napiszą że u Pana K było CBA. Chyba Pani burmistrz nie pasuje kilku osobom

 4. i bardzo dobrze że zwalnia urzędasów spróbuj coś załatwić w Lubaczowie ostatnio miesiąc mi zajęła rejestracja auta a od tego jest 5 osób!!! pracują po kilka godzin, pod drzwiami wiecznie kolejki ocb tacy wszyscy bogaci że maja tyle samochodów czy ktoś ma to w dupie i żre kanapkę i nie przeszkadzać !!!!!

 5. Marysiu droga a dlaczego ma nie „zeżreć” ?? ty nie jesz? – rejestracja nie ma nic wspólnego z Urzędem Miasta. A zwalnia kogo? nie naczelników, kierowników etc… a szeregowych pracowników, tych którzy najwięcej i najciężej pracują.

 6. Pani burmistrz pracy wam nie da sami za kacać ręce i do boju ,to nie od niej zależy nad nią też wyższe władze są ,a w Polsce nauczeni tylko po darmowe zupy i do opieki płakać ,że nie mają za co żyć ,a co niektórzy na piwko mają i nie tylko …

 7. A ja przyznaje się że głosowałem na Panią burmistrz obecną i niestety do tej pory nie mogę sobie tego wybaczyć. Co chwilę słyszę o jakiś wyjazdach integracyjnych z Urzędu Miasta, likwidacji miejsc pracy i pogardliwym stosunku do ludzi. Jeżeli ktoś ma zacząć zbierać w końcu te podpisy o odwołanie tej Pani to ja również pisze się na to, sam wokół siebie mogę pewnie zebrać kilkaset podpisów o odwołanie obecnej Pani burmistrz. Myślę że faktycznie trzeba zacząć działać.

 8. Do dziś pamiętam jak nasz kochana pani burmistrz w spocie wyborczym mówiła że ona chce zatrzymać młodzież w mieście by nie emigrowała i co ????????
  W tym kierunku nie jest nic robione bezrobocie rośnie coraz bardziej a młodzi ludzie zamiast żyć w swoim ojczystym kraju w którym sie urodzili muszą uciekać poprostu uciekać z Lubaczowa z Polski bo tu się nie da przeżyć jest coraz gorzej…

  Nic sie nie dzieje nic w naszym mieście jakiś durny projekt Targowiska to jest potrzebne to jest potrzebne miastu ???????????? Żenada naprawdę żenada

  Jestem również za odwołaniem Pani burmistrz dajcie znać kiedy będziecie zbierać podpisy

 9. Obiecywała zatrzymać młodzież w mieście, ale w ramach propozycji wyczytałem tylko, że powstanie (uwaga!) kawiarenka bezalkoholowa. I na tym propozycje się skończyły. Skąd więc wzięła się wiara w to, że naprawdę coś zrobi? Rozmawiałem z paroma nauczycielkami, głosowały na nią, wierzyły, że zadba o oświatę, to im wystarczyło. Teraz żałują, oj żałują. Co ciekawe, wróciła koncepcja łączenia szkół w zespoły, niegdyś Pani Burmistrz najgoręcej i najgłośniej protestowała przeciw ich tworzeniu. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia?
  A to kretyńskie targowisko za kilka lat stanie się mauzoleum głupoty i marnotrawstwa publicznych pieniędzy. Ale są tacy, co na pewno skorzystają, będzie gdzie w spokoju bełta wypić.

 10. Ja nie jestem bezrobotną, tylko pracuje 9 godz, dziennie, sama opłacam dzieciom obiady w szkole, bo małe dzieci, nie mogą siedzieć tyle godzin o kanapkach a później czekać, aż mamusia wróci z pracy o odgrzeje obiad, tym bardziej chłopaki, które w wieku 10-14 lat zjadają po 2 obiady (i w szkole i w domu). Jak mamy wychować zdrową młodzież, gdy nie możemy im zapewnić regularnych posiłków???? Różnych oszczędności bym się spodziewała w naszym mieście, ale nie ograniczenia dzieciom dostępu do posiłków. Cóż…. brak mi słów!!!! A, no i nasze dzieciaki od IX łączą się w klasy jak za komuny: liczebność w klasie średnio 33 uczniów… Czemu nie, najwyżej obniży się poziom edukacji….

 11. Bulwersujące! Działka o której mowa w artykule i audycji radiowej nigdy nie należała do miasta !!!!!!!!!!!! Czy można tak bezkarnie kłamać na antenie radia, Pani Burmistrz?????????? Kogo oskarża pani o nieuczciwość ? Właściciele działki od ok 20 lat proszą kolejne władze miasta , aby coś z tym kanałem zrobiły i dopiero interwencja radia przyniosła jakieś konkretne działania.

 12. a do kogo należała? kolego mało wiesz…i o tej działce i o tej sprawie bo właściciele z każdą władzą się kłócą i się domagaja bóg wie czego a pomimo że nie było zgody na budowe to ją zaczeli, później załatwiali żeby kontynuować.

 13. Założę się, że lubaczowianie wpadną z deszczu pod rynnę i wybiorą jeszcze gorszego burmistrza za półtora roku. Mechanizm będzie prosty, ktoś będzie jechał jak po szmacie po swoim przeciwniku i ludziki zagłosują na niego, nie wiedząc, że jak ktoś po kimś jak po szmacie potrafi pojechać, to potem jeszcze bardziej się na ludzi wypnie.

 14. Do Anonima 1 z 17.02.20013 : I tu właśnie widać jak kłamstwo p. Burmistrz zmienia i myli opinię publiczną, działka nie została zakupiona tylko odziedziczona po dziadkach, nigdy nie należała do Urzędu Miasta Lubaczowa, zawsze należała do rodziny obecnych właścicieli. A kanał i rurociąg położono na działce bezprawnie w czasie komuny. Właściciele , kiedy tylko otrzymali ją w spadku, starali się dogadać z ówczesną władzą , aby działkę, tak zniszczoną, zamienili na inną czy też odkupili. Rządzący wówczas urzędem nie zgodzili się na tę propozycję, obiecując , że kiedyś ów problemowy kanał zlikwidują, a właściciele jeśli chcą się na owej działce budować ,niech jakoś „wcisną” dom . Obietnica o likwidacji kanału nigdy nie została dotrzymana, chociaż po drugiej stronie ulicy Kościuszki wybudowano nową kanalizację, do której miały być podłączone tam znajdujące się budynki, jednak dalej są one wpięte w ten stary, walący i często zatykający się kanał.
  „Domagają się bóg wie czego” – drogi anonimie 2 , czy ty znosiłbyś zapadającą się studzienkę przy samym wejściu na swój plac, w którą możesz wpaść ty, twoja rodzina i goście , którzy cię odwiedzają? Czy znosiłbyś walące się ogrodzenie, furtkę , którą trudno domknąć ,bo zniekształciła się przez zapadającą ziemię? A może jednak domagałbyś się , żeby właściciele kanału albo go zlikwidowali, albo należycie dbali o niego, aby nie stanowił zagrożenia.

 15. szuka sie oszcz,edności, to wam powiem gdzie mozna zaoszczedzic, po co jest Miejski Zespół, zabrali szkolom kadrowych i ksiegowych i stworZyli zespół, po co? o ile tańsze koszty utrzymania był przedtem, ile oszcz,ednosci na wszystlim, bez takiej biurokracji i powielania x razy papierów,

 16. A prawda jest taka że w Lubaczowie znaleźć jakąkolwiek pracę to już prawdziwy cud. I nie ma znaczenia wykształcenie czy staż. Trzeba mieć po prostu plecy. I niech mi ktoś powie że jest inaczej. Pozdrawiam wszystkich.

 17. Czyli krotko mowiac:
  Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei bez ingerencji władz publicznych i bez względu na granice panstwowe…

 18. Podejrzewam , że właściciele będą drążyć temat dalej, bo na tym placu , jak mi wiadomo ,oprócz słynnego kanału jest jeszcze rurociąg , który- okazało się niedawno, jest w rzeczywistości większy niż na mapkach sporządzonych przez miasto (3 razy )i gdyby pękł zagrażałby stabilności domów na tych posesjach. Może teraz w Lubaczowie pojawi się tv?

 19. Pani Burmistrz wcale nie zabrała uczniom obiadów – jest to sie nie zmarnujebzdura
  Posiłki będa jednodaniowe zupa z wkładkA LUB DRUGIE SYTNE DANIE dla dzieci to w zupełności wystarczy, przynajmnie będa dzieci zjadać, a nie jak dotychczas tyle jedzenia sie marnowało ( jedzenia i pieniedzy rodziców)

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here