W Horyńcu–Zdroju startuje XXXIV Biesiada Teatralna

0
XXXIV Biesiada Teatralna w HoryńcuZdroju - plakat
XXXIV Biesiada Teatralna w HoryńcuZdroju – plakat

Od dziś (14.02) do niedzieli (17.02) w Horyńcu–Zdroju potrwa XXXIV Biesiada Teatralna – Konfrontacje Zespołów Teatralnych Małych Form.

Biesiada Teatralna jest spotkaniem amatorskich zespołów teatralnych małych form – teatrów dramatycznych, teatrów wizji i ruchu, poezji, jednego aktora – z całej Polski. Wszystkie rywalizować będą o główne nagrody: Złoty Róg Myśliwski Króla Jana i Złotą Misę Borowiny.

Trwająca cztery dni Biesiada jest jednym z najstarszych festiwali amatorskich zespołów teatralnych małych form (pierwsza odbyła się w 1976 r.) i cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, a o udział w nim zabiegają najlepsze w kraju teatry amatorskie.

W tym roku na scenie dawnego teatru dworskiego Ponińskich zaprezentuje się 16 wybranych spośród blisko 40 zgłoszonych zespołów, m.in. z Warszawy, Wrocławia, Poznania, Białegostoku i Olsztyna. Podkarpacie reprezentować będzie Teatr Przedmieście z Rzeszowa i Grupa Teatralna PLASTER z Jarosławia. Zgłoszone na „Biesiadę” spektakle teatry zaprezentują również mieszkańcom Horyńca – Zdroju i kuracjuszom miejscowych sanatoriów.

Organizatorami 34. Biesiady Teatralnej – Konfrontacji Zespołów Teatralnych Małych Form są Centrum Kulturalne w Przemyślu, Gminny Ośrodek Kultury w Horyńcu – Zdroju i Urząd Gminy w Horyńcu – Zdroju. Patronat honorowy sprawuje Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Aktualne informacje z Biesiady na stronie biesiada.horyniec.info.

 

PROGRAM XXXIV BIESIADY TEATRALNEJ:

14.02. – czwartek, od godz. 14:00 prezentacje konkursowe

Teatr PLANETA M
Stowarzyszenie Teatru Planeta M
Poznań

„Tańce w Ballybeg” Brian Friel, Magdalena Płaneta

reżyseria: Magdalena Płaneta
obsada: Damian Brzeziński, Magdalena Banachowicz, Natalia Gorzelańczyk, Katarzyna
Wroniak, Kinga Rybarczyk, Maria Lademann, Przemysław Góralski, Krystian Bochat,
Nawojka Zielazek

Stowarzyszenie Scena Babel
Olsztyn

„Kim jest Wiera Gran” – Janina Tomaszewska, fragm. ksiażki „Oskarżona Wiera Gran”
Agaty Tuszyńskiej

reżyseria: Janina Tomaszewska
obsada: Marta Andrzejczyk

Teatr NA CHWILĘ
Gryfino

„Konwent – spotkanie tematyczne” – zespół

reżyseria: zespół
obsada: Ewa Chmielewska, Natalia Nikonowicz, Dominik Smaruj, Paweł Kubicki

Grupa Teatralna PLASTER
Miejski Ośrodek Kultury
Jarosław

„Kubuś, czyli uległość” – Eugène Ionesco

reżyseria: Paweł Sroka
obsada: Monika Siara, Sylwia Gawura, Jakub Sroka, Agata Skobyłko, Roksana Froń,
Katarzyna Cebula, Martyna Krajewska, Sara Sava, Justyna Wota, Konrad Żygadło

Teatr Tańca SAMAYA
Miejski Ośrodek Kultury
Bielsko – Biała

„Toń” – Sabina Gwizdała

reżyseria: Sabina Gwizdała
obsada: Sabina Gwizdała, Igor Ginalski, Agata Kruczyńska, Ola Kuraczyńska, Marzena Fijak,

Justyna Zontek, Joanna Kajfosz, Ewelina Kasperek

– godz. 19:30 – prezentacje wybranych spektakli dla mieszkańców Horyńca – Zdroju i woj.
podkarpackiego

15.02. – piątek, od godz. 14:00 prezentacje konkursowe

Teatr Przedmieście
Ośrodek Działań Teatralnych Anety Adamskiej
Rzeszów

„Święto”- Wiesław Myśliwski

reżyseria : Aneta Adamska
obsada: Jakub Adamski, Łukasz Lisowski, Aneta Adamska, Paweł Sroka, Maciej Szukała,
Olga Tralle, Iwona Żytecka

Teatr BESTIA
Zmiennica

„Kordelia” – Wiliam Szekspir (tłum. St. Barańczak), Anyte z Tegei (tłum. Z. Kubiak), Samuel
Beckett (tłum. A. Libera ), Franz Ebner

reżyseria: Damian Kierek
obsada: Małgorzata Fiedeń

Teatr Puk- Puk
Miejski Ośrodek Kultury
Świdnik

„Mąka” – Katarzyna Marjasiewicz i zespół

reżyseria: Katarzyna Marjasiewicz
obsada: Natalia Berent, Klaudia Winiarczyk, Marek Staniak, Anna Żurek, Aleksandra
Romanowicz, Weronika Romanowicz, Lena Różańska, Paulina Dziachan, Monika
Kowalczyk

Teatr FUZJA
Stowarzyszenie Spółdzielnia Teatralna
Poznań

„Pani Koch”- Miron Białoszewski

reżyseria: Anna i Tomasz Rozmianiec
obsada: Anna Rozmianiec, Piotr Wojtyniak

Teatr RESURSA
Ośrodek Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska”
Radom

„Pamiętnik Stefana Czarnieckiego”- Witold Gombrowicz

reżyseria: Robert Stępniewski
obsada: Marcin Fortuna, Dariusz Wróbel, Danuta Piątkowska – Poręba, Wojciech
Rudkowski, Dorota Lewandowska, Hanna Zembrzycka, Irmina Kołodziejczyk, Michał
Rzodeczko, Joanna Tam, Ireneusz Komorowski, Katarzyna Mikulska

– godz. 19:30 – prezentacje wybranych spektakli dla mieszkańców Horyńca – Zdroju i woj.
podkarpackiego

16.02. – sobota, od godz. 14:00 prezentacje konkursowe

Teatr Ecce Homo
Stowarzyszenie Artystyczne Ecce Homo
Kielce

„Dramat zdaje się społeczny w dwóch dramatach – Tinky Winky i Bingo”
– Marcin Bortkiewicz na motywach tekstów Piotra Rowickiego

reżyseria: Marcin Bortkiewicz
obsada: Katarzyna Kluk, Katarzyna Lewczuk, Karol Górski, Marek Kantyka, Michał Pustuła

Zespół Teatralny Sceny „i”
Młodzieżowy Dom Kultury im. Andrzeja Bursy
Kraków

„Lilije”- Adam Mickiewicz

reżyseria: Joanna Rudkowska
Obsada: Paulina Brzyska , Lena Ciepielak , Konrad Hanas , Beata Hankus Sylwia Kędziora ,
Klaudia Klich, Jakub Nalepa, Weronika Nawieśniak ,Klaudia Nawrot, Monika Pawlarczyk

Teatr ”KORBA”
Stowarzyszenie Teatr „KORBA”
Wrocław

„Przemieszczenie”- na podst. dramatu „Nigdy nie byłem w Bagdadzie” Abla Nevesa

reżyseria: Zuzanna Wasilewska
obsada: Katarzyna Kotula, Marcin Jagodziński

TEATR MOMO
Katowice

„Wizyta”- Marek Kołbuk

reżyseria: Marek Kołbuk
obsada: Magdalena Gremlowska, Marek Kołbuk, Wojciech Guzgan

Teatr FiAKiER
Dom Kultury Dorożkarnia
Warszawa

„Wyjowisko”- na podstawie „Gorzałki ” Władysława Ludwika Anczyca

reżyseria: Stanisław Dembski
obsada: Karolina Lichocińska, Katarzyna Lasota, Zuzanna Szpura, Denis Brzeziński,
Sławomir Narloch, Sebastian Słomiński, Daniel Zieliński

– godz. 19:30 – prezentacje wybranych spektakli dla mieszkańców Horyńca – Zdroju i woj.
podkarpackiego

17.02. – niedziela
godz. 17:00 – Gala XXXIV Biesiady Teatralnej – uroczyste odczytanie werdyktu jury,
wręczenie nagród, prezentacja laureatów Biesiady

Zobacz także

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here