Policja zadba o „Bezpieczne ferie” w powiecie lubaczowskim

0
fot. Arch. elubaczow.com
fot. Arch. elubaczow.com

W poniedziałek (11.02) uczniowie na Podkarpaciu i w powiecie lubaczowskim rozpoczęli ferie zimowe. Ten okres to także wzmożone działanie policji mające zagwarantować dzieciom i młodzieży  bezpieczny wypoczynek.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży szkolnej wyjeżdżającej na zimowy wypoczynek nadzór nad nimi będą sprawować policjanci z zespołu ruchu drogowego lubaczowskiej komendy policji. Funkcjonariusze przeprowadzą szereg kontroli autokarów i pojazdów przewożących dzieci i młodzież na zimowiska. Ponadto policjanci wzmogą kontrole drogowe wszystkich poruszających się pojazdów aby wyeliminować przypadki kierowania pojazdami pod wpływem alkoholu, przekraczania prędkości, nieprawidłowego przewożenia dzieci oraz złego stanu technicznego pojazdów.

Podczas ferii policjanci będą uczestniczyć w spotkaniach z dziećmi wypoczywającymi na zimowiskach, gdzie omówią zasady bezpiecznego wypoczynku oraz jak prawidłowo poruszać się po drogach. Policjanci nie zapomną również o dzieciach pozostających w czasie ferii w miejscach zamieszkania. Dzielnicowi zadbają o bezpieczeństwo dzieci i  młodzieży zamieszkującej ich rejony służbowe. Skontrolują miejsca ich zabaw, osiedlowe place, parki oraz tzw. „dzikie lodowiska”.

Należy pamiętać, że w okresie zimowego wypoczynku, częściej niż zwykle dzieci mogą stać się ofiarami wypadków. Dlatego apelujemy do rodziców i opiekunów, aby w tym czasie zwracali szczególną uwagę na sposób spędzania wolnego czasu przez swoich podopiecznych. Brak ostrożności i dostatecznej opieki ze strony osób dorosłych powoduje, że w trakcie zabaw na śniegu i lodzie może dojść do niebezpiecznych zdarzeń z udziałem dzieci i młodzieży.

elubaczow.com, pah, KPP Lubaczów


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here