„Stokrotki” z Cewkowa laureatem XIV Regionalnego Przeglądu Grup Śpiewaczych „Kolędy i Pastorałki” w Pawłosiowie

0
fot. GOK Pawłosiów
fot. GOK Pawłosiów

Pawłosiów był gospodarzem XIV Regionalnego Przeglądu Grup Śpiewaczych „Kolędy i Pastorałki” w Pawłosiowie, w którym zaprezentowali się artyści z powiatów: jarosławskiego, przeworskiego, lubaczowskiego i przemyskiego. Laureatem tegorocznej edycji konkursu został Zespół Śpiewaczy „Stokrotki” z Cewkowa.

Coroczny przegląd ma na celu ukazanie pięknych tradycji kolędniczych, sięgających do dawnych regionalnych tekstów kolęd, pastorałek i kantyczek, jak i prezentację kolęd świeckich. To właśnie one są pomostem pomiędzy teraźniejszością a przeszłością, ukazującym bogactwo i fenomen polskich kolęd.

Artystów oceniało jury w składzie: Jolanta Danak-Gajda – etnomuzykolog, Katarzyna Ignas – etnograf, Stanisław Szabat – muzyk. Po wysłuchaniu 17 prezentacji postanowiono przyznać trzy pierwsze nagrody dla Zespołu Śpiewaczego „Stokrotki” z Cewkowa, Ludowego Zespołu Śpiewaczego „Dolanie” z Gniewczyny Trynieckiej i Zespołu Śpiewaczego z Rożniatowa. Jury podkreśliło wysoki poziom wi różnorodność repertuaru większości prezentacji.

Tegoroczny Przegląd odbył się pod patronatem honorowym Starosty Powiatu Jarosławskiego i Wójta Gminy Pawłosiów. Organizatorami byli: Stowarzyszenie Folklorystyczne „Pawłosiowianie”, Parafia Rzymsko – Katolicka w Pawłosiowie, CentrumKulturalne w Przemyślu oraz Gminny Ośrodek Kultury w Pawłosiowie.

elubaczow.com, GOK Pawłosiów


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here