Roztocze zaprasza na narciarski weekend

0

Po świąteczno-noworocznym ociepleniu na Roztocze wróciła zima. Spadło trochę śniegu i jest lekki mróz czyli są dobre warunki do uprawiania sportów zimowych. W najbliższy weekend odbędą się zawody narciarstwa biegowego w Krasnobrodzie i Tomaszowie Lubelskim.

W sobotę 12 stycznia w Krasnobrodzie odbędzie się I Ogólnopolski Zdrojowy Bieg Narciarski. Trasy biegu będą prowadziły wokół zalewu w Krasnobrodzie, a uczestnicy wystartują na kilku dystansach w kilku kategoriach wiekowych. Zaplanowano również kategorię dla VIP-ów. Początek zawodów o godzinie 10.00. Szczegółowe informacje dotyczące biegu zawarte są na stronie www.lozn.org.pl. W ramach I Ogólnopolskiego Zdrojowego Biegu Narciarskiego odbędą się I Zdrojowe Samorządowe Mistrzostwa Polski. Organizatorami zawodów są: Burmistrz Krasnobrodu i Krasnobrodzki Dom Kultury, a współorganizatorem Lubelski Okręgowy Związek Narciarski.

Aktualizacja (11.01) – Krasnobrodzki Dom Kultury informuje, że z powodu niskiej pokrywy śnieżnej termin I Ogólnopolskiego Zdrojowego Biegu Narciarskiego w Krasnobrodzie zostaje przełożony na 23 lutego 2013 r.

W niedzielę 13 stycznia na trasach Siwej Doliny w Tomaszowie Lubelskim odbędzie się 27 edycja popularnego Biegu Hetmańskiego. Na starcie staną zawodnicy z regionu i całej Polski. Będą oni startować w kilku kategoriach wiekowych. W biegu głównym mężczyźni pobiegną na 25 km a kobiety na 10, młodsi narciarze na krótszych dystansach. Do konkurencji sportowej staną również prezydenci, burmistrzowie, wójtowie i starostowie w XVI Samorządowym Biegu Narciarskim. Organizatorem zawodów jest Urząd Miasta Tomaszowa, Starostwo Powiatowe w Tomaszowie oraz Zamojskie Stowarzyszenie Krzewienia Kultury Fizycznej. Początek imprezy o godzinie 10.00. Bieg główny wstartuje ok. godziny 12.00.

Zapraszamy również na roztoczańskie stoki narciarskie. Stacja narciarska w Jacni działa już od grudnia. Na stoku utrzymują się doskonałe warunki. Trasy są dośnieżane i ratrakowane. Dużo radości z zabawy na stoku daje również snowtubing, czyli zjazdy na specjalnych dmuchanych oponach. Na miejscu funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu, szkółka narciarska oraz karczma ze smacznymi posiłkami. W Jacni można także wybrać się na kulig z ogniskiem i przenocować w komfortowych pokojach. Informacja na stronie www.jacnia.pl. Wystartował również wyciąg na górę Młynarkę w Szopowym k. Józefowa. W ciągu tygodnia stok czynny jest w godzinach popopłudniowych a w weekendy od rana. Więcej o ofercie stacji w Szopowym na stronie www.szopowe.pl.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here