Pierwsze dziecko urodzone w Lubaczowie w 2013 roku

4
fot. Arch. elubaczow.com
fot. Arch. elubaczow.com

Na pierwsze dziecko urodzone w lubaczowskim szpitalu w 2013 roku musieliśmy czekać nieco ponad 30 godzin. Chłopczyk o wadze 3 700 gramów urodził się w środę 2-go stycznia o godz. 06.18 i jest zdrowy. Rodzice nie zdecydowali jeszcze o wyborze imienia dla swej pociechy.

Choć Nowy Roku w szpitalnym oddziale ginekologiczno-położniczym przebiegł dość spokojnie, to personel oddziału miał za to dość pracowitego Sylwestra. Wydawało się, że Lubaczów będzie mógł się pochwalić jednym z pierwszych porodów w kraju w 2013 roku, gdyż jeden z noworodków, wybrał właśnie sylwestrowy wieczór jako najlepszą porę przyjścia na świat. Nie doczekał jednak północy i strzelające korki szampanów „słyszał już samodzielnie”.

W lubaczowskim szpitalu w 2012 roku przyszło na świat w sumie prawie pół tysiąca dzieci. Ciekawym jest fakt, że oprócz matek z powiatu lubaczowskiego, co raz częściej lubaczowski szpital, jako najlepsze miejsce do porodu wybierają także rodzice spoza naszego regionu, min. z powiatów biłgorajskiego i tomaszowskiego.

Pierwsze w tym roku dziecko urodzone w Rzeszowie to także chłopczyk. Malec przyszedł na świat w rzeszowskim szpitalu Pro Familia dwie minuty po północy.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

4 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here