Siatkarze z Oleszyc dobrze rozpoczęli rundę rewanżową

0

Czwartoligowi siatkarze SSPS PBS Czarnych Oleszyce dobrze rozpoczęli rewanżową rundę rozgrywek. W Ustrzykach Dolnych pokonali tamtejszy UMKS Orik bez straty seta, choć początek meczu zawodnicy z Oleszyc rozpoczęli dość kiepsko.

W pierwszym secie gospodarze prowadzili już 5:1 i 6:2. Początkowa przewaga miejscowych wynikała głównie z błędów własnych drużyny z Oleszyc. Dopiero w połowie seta Czarni wpadli we właściwy rytm i dogonili przeciwnika. Kluczowe były jednak akcje w samej końcówce, w których zaprocentowało doświadczenie oleszyckiej drużyny, dzięki któremu rozstrzygnęli seta na własną korzyść. Druga partia, to całkowita dominacja Czarnych, dobra gra Dworaka i Wnęka i możliwość wejścia rezerwowych Harasymowicza i Gliniaka. Set szybko i gładko wygrany do 18-stu. Trzeci set rozpoczął się podobnie jak drugi, ale przy stanie 19:13  zawodnicy z Oleszyc znowu zaczęli popełniać wiele błędów, głównie w przyjęciu zagrywki. Gdy na tablicy pojawił się wynik 20-22, gospodarze liczyli jeszcze na nawiązanie walki w tym meczu. Doświadczenia i zachowanie „zimnej głowy” przez gości w końcówce, pozwoliło wygrać im i tego seta. Zawodnikiem meczu wybrano Jarosława Wnęka.

UKS Orlik Ustrzyki Dolne – SSPS PBS Czarni Oleszyce 0-3 (22-25, 18-25, 21-25)

Skład: Mazur, Gontarz, Dworak, Nieckarz, Sałek, Wnęk, Kurek (L) z ławki: Harasymowicz, Gliniak, T.Sałek