Oleszycki ZAZ „Unijną Perłą Podkarpacia”

0

Znamy już listę inwestycji unijnych zrealizowanych na  Podkarpaciu, które zwyciężyły w I edycji konkursu „Unijne Perły Podkarpacia”. Wśród zwycięskich inwestycji znalazł się m.in. Zakład Aktywności Zawodowej, który działa w Starych Oleszycach. 

Zwycięzców wybrali mieszkańcy Podkarpacia w głosowaniu internetowym. Statuetki laureatom wręczył marszałek Mirosław Karapyta. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród internautów. W głosowaniu wzięło udział około 40-stu tysięcy internautów. Konkurs zorganizowano w 5 kategoriach.

Zakład Aktywności Zawodowej, który działa w Starych Oleszycach zatrudnia 16 osób niepełnosprawnych, został wytypowany jako jeden z czterech projektów, do finału konkursu „Unijna Perła Podkarpacia” – w kategorii „projekty społeczne”. Niepełnosprawni zajmują się m.in. produkcją ekologicznej podpałki i mała poligrafią.

Jan Wilk z jarosławskiego Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, kierownik Zakładu Aktywności Zawodowej w Oleszycach zapewnił, że unijne pieniądze w bardzo istotny sposób zmieniły życie osób wykluczonych i niepełnosprawnych. – Te pieniądze trafiły w sedno potrzeb ludzi, którzy nie z własnej winy są niepełnosprawni i im takie wsparcie bardzo się należy. Dzięki tym środkom wielu niepełnosprawnych poznało inne, lepsze, godniejsze życie – powiedział Jan Wilk.

Marszałek Mirosław Karapyta gratulując wszystkim nominowanym i zwycięzcom podkreślał, że fundusze unijne nie zawsze są widoczne, nie zawsze je dostrzegamy, ale z całą pewnością zmieniają nasz region na lepsze.

Źródło oraz lista nagrodzonych w innych kategoriach na podkarpackie.pl


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here