Droga do przejścia w Budomierzu już oficjalnie otwarta – zobacz zdjęcia!

23
fot. T. Mielnik

W poniedziałek (03.12) w Budomierzu oficjalnie  otwarto gruntownie przebudową drogę dojazdową do budowanego obecnie przejścia granicznego Budomierz – Hruszew. Pogoda nie sprzyjała uroczystości zakończenia jednej z największych unijnych inwestycji drogowych w regionie w ostatnich latach. Wstęgę przycinali m.in. marszałek podkarpacki Mirosław Karapyta, starosta lubaczowski Józef Michalik, burmistrz Lubaczowa Maria Magoń i wójt gminy Lubaczów Wiesław Kapel.

Po uroczystym przecięciu wstęgi zaproszeni goście udali się na honorowy przejazd do do budowanego przejścia granicznego w Budomierzu, a następnie do Domu Kultury w Krowicy Hołodowskiej. Po przemówieniach gości odbyła się krótka część artystyczna i mały poczęstunek przygotowany przez Centrum Integracji Społecznej w Dąbrowie.

Przebudowa drogi wojewódzkiej na odcinku Lubaczów – Budomierz to największe przedsięwzięcie drogowe zrealizowane w naszym powiecie od wielu lat i jedna z największych inwestycji drogowych na Podkarpaciu. Przebudowywana droga prowadzi do powstającego polsko-ukraińskiego przejścia granicznego Budomierz-Hruszew. Inwestycja realizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Wartość inwestycji to 65 mln zł, w tym środki UE – 55 mln zł. Projekt obejmował przebudowę istniejącej drogi wojewódzkiej nr 866 na odcinku 11 km, przebudowę skrzyżowania w Lubaczowie oraz rozbudowę mostu przez Lubaczówkę.

W naszym partnerskim serwisie lubaczow360.pl możecie zobaczyć także panoramę sferyczną z budowy przejścia w Budomierzu.

Fot. Tomasz Mielnik dla elubaczow.com (c)


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

23 komentarze

  1. NO cóż, droga wykonana w zgodzie z polskimi standardami: gówniany, szklisty asfalt, brak twardych poboczy itp. Szkoda, że wydano tyle kasy, a nie pomyślano o tym, żeby ta droga wytrzymała chociaż kilka lat bez remontu. Jest nieporównywalnie lepiej niż było, ale do ideału daleko. Jak długo jeszcze nasi projektanci będą musieli i chcieli stosować „polskie normy” czyli zbiór archaicznych przepisów, tak długo będziemy jeździć drogami, które nieustannie trzeba remontować.

  2. Niestety to jest Polska, tu najwieksze gowno przejdzie bo kazdy kazdemu posmaruje. Do przecinania wstegi jak do koryta, ale gdyby odbierac to mialaby jakas zagraniczna firma to niewiem czy z tych panów by zawital na tej imprezie. Apropo imprezy, za ta kase mozna by bylo zorganizowac dla ubozszych rodzin jakies paczki dla dzieci, no ale przeciez biedni wyglodzeni ludzie musza sie najesc i napic bo w domu nie maja za co:)

  3. Przecież napisali powyżej: „Przebudowa drogi wojewódzkiej na odcinku Lubaczów – Budomierz to największe przedsięwzięcie drogowe zrealizowane w naszym powiecie od wielu lat i jedna z największych inwestycji drogowych na Podkarpaciu.” Jestem pod wrażeniem 🙂

  4. droga pożal się Boże… można zęby zgubić po tych studzienkach… z roku na rok bedzie coraz bardziej tłukło. nowa droga tłucze jak szlak… ale u nas to przeszło do koryta wszyscy rządzacy wielce każdy na swój sposób… juz lepsza była ta stara droga na której „kołysało ” niż ta na której ” tłucze ” nie wpadając lecz jadąc obok studzienki… ale to polska – właściwie koniec polski. takie rzeczy przechodzą.

  5. To nie jest ważne czy dobrze, czy warto było, czy się opłacało… Ważne, że skończone, oddane, poświęcone, opite. Jest kolejny suuuukces, raduj się narodzie. Choć cieszę się z tej inwestycji (bo wiem, że te pieniądze mogły pójść np. do Sanoka czy Tarnobrzega), to jednak cholera mnie bierze, że sfuszerowano fajne przedsięwzięcie. Za mniej więcej trzy lata przewiduję na tej drodze pierwsze remonty (obym się mylił!!!). I to nie będzie wina wykonawcy, tylko wina tych, którzy ciągle hołdują „polskim normom”, czyli niezrozumiałej bylejakości.

  6. No, za pięć lat wykona się generalny remont. Znowu będzie okazja, żeby pociąć wstęgę, pokropić, pojeść, popić. I fajnie, znowu przy korycie będziem razem – i kto nam podskoczy? 🙂

  7. Jacy Wy wszyscy mądrzy w sieci! Startować na radnych, starostów, marszałków! Robić super rzeczy! Ściągać kasę! Budować drogi! Do dzieła! A inni anonimowo z pewnością będą Was wtedy chwalić na portalu za pełny profesjonalizm i super działanie zgodne z zagranicznymi (unijnymi?) normami!

  8. bebe , wpisem w dniu 03.11.2011. określiłeś swoje sympatie partyjne. Mam prośbę , napisz , jaki byłby Twój komentarz , gdyby w tej uroczystości uczestniczyli Twoi faworyci z ostatnich wyborów .

Comments are closed.