Szczupak na ponad pół metra i zwycięzcy Grand Prix 2012 – lubaczowski „Hutnik” podsumował sezon

2

Krzysztof Pilipkiewicz w kategorii seniorów oraz Klaudiusz Batycki w kategorii juniorów okazali się najlepsi w klasyfikacji spiningowej Grand Prix sezonu 2012 wędkarskiego Koła „Hutnik” w Lubaczowie. W kategorii spławikowej, najlepsi byli odpowiednio Bogdan Pęcak i Marek Margraf. Wędkarze „Hutnika” podsumowali właśnie miniony sezon.

W zawodach spiningowych wędkarze „Hutnika” rywalizowali na Lubaczówce w Nowej Grobli oraz na zalewie w Starym Lublińcu. W sumie zorganizowano trzy imprezy, w których udział wzięło 66 zawodników, w tym 6 juniorów. Złowiono 65 wymiarowych ryb zaliczanych do punktacji: 10 szczupaków, 39 okoni i 16 kleni. Najdłuższą rybę zawodów, czyli prawie 60-cio centrymetrowego szczupaka złowił Waldemar Szymeczko. Najefektywniejszym zawodnikiem został Mieczysław Mamczura (7 okoni), Mistrzem Koła w roku 2012 został Krzysztof Misztal, wicemistrzem Krzysztof Pilipkiewicz, a I wicemistrzem Bogusław Bernacki. Ogólną klasyfikację GPx  Koła seniorów wygrał Krzysztof Pilipkiewicz, a w kategorii juniorów Klaudiusz Batycki.

6. Wojciech Skoczylas 13

W kategorii spławikowej, na zbiornikach „ Pod Młynem” oraz „ Kopanka”, zorganizowano w sumie 7 zawodów wędkarskich, w których wzięło udział 176-ciu zawodników, w tym 5-ciu w kat. młodzieżowej. W sumie złowiono 159 kg ryb. Mistrzem Koła w kategorii seniorów został Mieczysław Rogowski, wicemistrzem Gniewomir Greń, a I wicemistrzem Mirosław Kisielewicz. W kategorii juniorów Mistrzem został Bartosz Onyszkiewicz, a w kategorii kadetów Łukasz Chuchla. Zwycięzcą GPx w kategorii seniorów został Bogdan Pęcak,  a w kategorii młodzieży Marek Margraf. W zawodach młodzieżowych o „Puchar Wójta Gminy” w kategorii młodzież młodsza zwyciężyła Anna Szczepanik,  a w kategorii młodzież starsza Łukasz Chuchla.