Nasza akcja: Zapytaj burmistrza na półmetku kadencji!

67
Ślubowanie, fot. lubaczow.pl

Początkiem grudnia 2010 roku na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Lubaczowie Maria Magoń złożyła uroczyste ślubowania i objęła stanowisko burmistrza miasta. W grudniu tego roku mija półmetek kadencji, a to doskonała okazja do podsumowania dotychczasowej działalności burmistrza.

Co się udało, czym można się pochwalić, a czego brakuje i za co trzeba się wstydzić? Między innymi o takie rzeczy możecie zapytać Panią Burmistrz w naszej akcji „Zapytaj burmistrza na półmetku kadencji!” Wszelkie pytania należy kierować mailem na adres naszej redakcji lub za pośrednictwem naszego profilu na facebook’u. Do akcji chętnie przyłączyła się Maria Magoń, tłumacząc, że taka forma kontaktu z mieszkańcami jest doskonałą okazją do poznania ich opinii, pytań czy uwag.

By zadać pytanie wyślijcie e-mail na redakcja@elubaczow.com, wpisując w temacie „Zapytaj burmistrza na półmetku kadencji!” oraz pytanie w treści lub skorzystać z naszej aplikacji reporter.elubaczow.com. Możecie także zastrzec swoje dane osobowe.

Na pytania czekamy do 30 listopada! Treść pytań i odpowiedzi Pani Burmistrz pojawią się na naszym portalu w połowie grudnia.

Poniżej wypowiedź Marii Magoń z przedwyborczej debaty.

Autorzy trzech najciekawszych naszym zdaniem pytań zostaną nagrodzeni redakcyjnymi kubeczkami!

 

67 komentarze

 1. hahaha Co się zapytać Pani Burmistrz

  Czy jeszcze długo będzie olewać ludzi którzy faktycznie potrzebują pracy i pieniędzy do życia w tym społeczeństwie i czy przestanie nabijać mieszek swój i swoich kompanów z poprzekręcanymi projektami i wydawaniu ciężki gotówki na głupie projekty stylu nowy park czy nowy targ handlowy na handlowej.. który jeszcze nie jest realizowany…

  W parku wystarczyło zmienić stary chodnik na kostkę brukową polepszyć zieleń i odnowić ławki a nie zmieniać cały park..

 2. Dziczku, pocieszę Cię, ale wydaje mi się że te wszystkie rzeczy które się teraz realizują w naszym mieście puki co nasza Pani Burmistrz na pewno tego nie zrobiła. wszelkie projekty, pozwolenia, na budowę parku, dróg, chodników itd. uzyskane były za czasów rządu poprzednika. nie ma sensu się wdawać w głupie dyskusje – tak jak Redakcja napisała – poprowadźmy merytoryczną i kulturalną dyskusję. ja bym zadał jedno pytanie:
  Co Pani Burmistrz w swoim pierwszym półmetku swojej kadencji zrobiła dla miasta i jego obywateli?? i jak najbardziej nie chodzi mi tutaj o wykończenie wcześniejszych przedsięwzięć tylko tych nad którymi faktycznie rozpoczęły się prace gdy Pani zajęła swoje stanowisko??

 3. Siłą gospodarczą każdego miasta są młodzi ludzie, w przypadku Lubaczowie każdy młody ucieka gdzie się da i napełnia budżety innych miast rozliczając w nich podatki. Dlaczego w Lubaczowie nie ma żadnych programów rozwoju gospodarczego dla młodych. Wystarczy ułatwić im start w biznesie poprzez dotacje których zawsze brak lub jest dla kilku. Lubaczów to miasto przysłowiowych Celników, Pograniczników i Urzędasów czy tak ma być zawsze. Upadły Zamki, Befama, LPB i pokoleii wszystko inne toczy się do dna.

  Prawdziwy gospodarz powinien zachęcać do tego aby zostać a nie uciekać.

  Miliony na nowy targ ale po co – są przecież dwa place i to w bardziej korzystnych lokalizacjach nić ulica Handlowa.

  Jak to się mówi Jaki Pan taki kram – i tak tez jest z Lubaczowem.

 4. mi nie podobają się działania, które mają przynieść oszczędność dla budżetu miasta, a mianowicie piszę o nie zapalonych latarniach na domkach i szeregówkach. Takie ulice jak Nowickiego, Pszennego, Okrężna, Misztala, Witwickiego. Strasz przechodzić przez osiedle bo o godz 16 jest ciemno najlepiej z latarką iść. Bo świecą 2 latarnie. Nie przesadzajmy, nie na wszytkom można oszczędzić/

 5. jacky , odpowiedz „mądrze ” , Ty zresztą inaczej nie potrafisz . Zauważ jednak , ze jeżeli obecna Pani Burmistrz realizuje jakieś zadania rozpoczęte przez poprzednika to też jest w Lubaczowie ewenement ( przynajmniej od kilkunastu lat) , nie traci czasu i pieniędzy na spory sądowe ( byłoby o czym dyskutować … ). Przypomnę Ci jeszcze przysłowie : ” Zbieraj siły na zamiary , a nie…”

 6. A ja chciałem zapytać, czy nie lepiej zatrudniać w Urzędzie i jednostkach podległych młodych ludzi niż ludzi związanych kiedyś z Panią burmistrz albo kogoś z rodziny? A drugie pytanie dotyczy sprawy głośnych w Lubaczowie wyjazdów pracowników Urzędu na różnego rodzaju imprezy integracyjne i pseudo konferencje. Czy nie lepiej te pieniądze, na które przecież wszyscy łożymy, zainwestować np w zatrudnienie ludzi? I ostatnie pytanie, czy rzeczywiście syn Pani burmistrz projektował obecnie przebudowywany rynek w Lubaczowie? Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

 7. Do aa1 tak bardzo ładnie wyglądają ulice tyle że się robi przez to betonowe okolice, które nic nie wniosą nowego poza tym ze ludzie pod kościołem będą mogli gdzie parkować raz w tygodniu i w poniedziałek jak na targ przyjadą. Super nowa hala w SP2 wiesz co korzystam z niej codziennie bo wiesz robię tam zakupy ale ok niech dzieciaki coś mają od władz przydał się remont hali. To samo z czytelnią. Mówmy o rzeczach dla miasta a nie dla wybranych grup społecznych. Gdyby nie Budomierz do droga w kierunku Lisich Jam byłaby za chwile drogą gruntową. Te wszystkie rzeczy co wymieniłeś na pewno nie przyczynią się do rozwoju gospodarczego a oto chyba chodzi aby następował realny progres w czynach a nie w obietnicach. Nie ukrywajmy od wielu lat Lubaczów nie ma porządnego gospodarza i póki co sytuacja się chyba długo się nie zmieni. A problem ohydnie wyciętych latarni i zostawienie kikutów to już jest porażka. No bo po co robić coś estetycznie szukajmy oszczędności. Szkoda że jest tak że ręka rękę myje i póki co każdemu z urzędu to wali bo ma posadę i czeka na emeryturę. Po co zatrudniać młodych przecież nie mają doświadczenie lepiej trzymać starych tak długo jak się da. Tak więc aa1 bądź realistą i patrz na to wszystko takim jakim jest a nie jakim Ci się wydaje. Dla mnie to ty jesteś kimś z urzędu bo wskazuje na to twój nieracjonalny atak na wszystkie negatywne a zarazem prawdziwe opinie w tym temacie.

 8. Do Feniksa , odpowiem Ci na Twoje ostatnie pytanie : Jakub M. syn Pani Burmistrz nie jest autorem projektu przebudowy Rynku w Lubaczowie ,Jakub M. wygrał konkurs na opracownie koncepcji przebudowy Rynku – czy projekt jest spójny z koncepcją ? ( zapoznaj sie z jednym i drugim -ocenisz).
  PS. przypomniał mi się dowcip : biegną ludzie na Plac Czerwony ( w Moskwie ) bo rozdają tam samochody , na miejscu okazuje się , że nie samochody, tylko rowery . I nie rozdają tylko kradną .. . I tutaj wróćmy do Jakuba M. , w 2010 roku wygrał konkurs na koncepcję rozbudowy Teatru Ochota w W-wie ( szczegóły finansowe znajdziesz na stronie dzielnicy Ochota) . Twoje sugestie Feniksie o faworyzowniu ” kogoś z rodziny ” są bezpodstawne , to Ty myślisz kategoriami : wszystko zależy od znajomości , układów … , częściej zależy od nas samych , od naszej osobistej odpowiedzialności , nie czekajmy . Jakub nie czekał na to że zostanie Jakubem M. synem ..

 9. Po półmetku obecnego burmistrza zasmucony i zawiedziony stwierdzam, że długo to miasto nie będzie miało na tym stanowisku osoby, dla której interes społeczny będzie celem nadrzędnym w stosunku do interesów partyjnych i prywatnych. Dla mnie wszyscy dotychczasowi burmistrzowie to jedno i to samo. Piękne slogany przed wyborami i ta sama polityka po wyborach. Najbliższe wybory też tego nie zmienią z prostego powodu: Uczciwi brzydzą się polityką czynną i nie kandydują.

 10. a jakich inwestorow wy chcieliscie sciagnac do Lubaczowa?;) tu nawet dobrych drog dojazdowych nie ma, jestesmy na szarym koncu swiata, wiec nie dziwmy sie;) budzet L-owa jest okreslony, nikt 100 miliardow miastu kilkunostotysiecznemu nie da :) ja czekam na ten Park i mam nadzieje ze bedzie tetnil zyciem;) fontanna, moze jakies radio w glosnikach, cokolwiek byleby to miasto ozylo;))

 11. Rynek to serce miasta. Zmienił swoją nazwę na park. W innych miastach takie punkty tętnią życiem dzięki lokalom tzw. ogródkom piwnym i koncertom. Lokali zabraknie z powodu zbyt bliskiej odległości od kościołów. Pozostaje nam czekanie na imprezy kulturalne lub ewentualne koncerty.
  Nasuwa się więc pytanie. Gdzie jest park miejski ?
  Wzgórze zamkowe i tzw. stary park są niedostępne (zakazy oraz własność starostwa).

 12. „Pani burmistrz ma dac prace” – przykro czytac takie wywody. To swiadczy tylko i wylaczanie o tym, ze w mentalnosci ludzi Lubaczowa komuna tkwi i tkwic pewnie bedzie jeszcze dlugie lata. Panstwo opiekuncze, panstwowe postady, panstwo daje prace, panstwo placi, czy sie stoi czy sie lezy. To swiadczy takze o tym, jak panstwo opieknucze, socjalne, niszczy spoleczenstwo, jak pozbawia je samodzielnosci. Ludzie liczyacy na to, ze panstwo da prace, ze pani burmistrz da prace – straszne, przykre.

 13. Lubaczowianie! Szkoda pisać- ma swoich „Guru”, cenzorów i działa w myśl zasady „psy szczekają a karawana idzie dalej”. Wszyscy wiedzą – koło kogo się kręci- pod koniec kadencji zrobią ludziom wodę z mózgu – aby w Lubaczowie Pawlaki rządzili i następne 4 lata stracone. Już widać, jak rzecznicy i redakcja pracują. Brak inicjatywy w sprawie rozwoju miasta zwalają na przyzwyczajenia minionej epoki. Bzdury. Niech dalej czytają bajki dzieciom . Wieczorem ten wpis zostanie usunięty- bo jak ktoś może naruszać godność Pani_Emerytki

 14. @Serio – nie chodzi o państwo opiekuńcze, chodzi o to, że skoro jest się gospodarzem miasta i bierze się za to pieniądze, to wszystkie działania powinny dążyć ku temu, żeby temu miastu i jego mieszkańcom zapewnić dobre warunki rozwoju. Jak już wiele osób nadmieniło, to co w Lubaczowie jest NAJBARDZIEJ potrzebne to praca, bez tego to nawet nie będzie komu siedzieć na tym wspaniałym rynku, ani podziwiać muru cmentarnybądź też innych (w sumie nietrafionych) inwestycji. Zresztą tutaj coś było o pomyślności mieszkańców… http://www.youtube.com/watch?v=2lSTdIVQdeM

 15. Komusze myślenie, że władza musi dać pracę. U nas w Horyńcu nigdy nie padło nawet takie przypuszczenie, ani obietnica, ani od władz, ani od wyborców, że władza zrobi miejsca pracy. Komuna padła już dawno, jakby ktoś się nie zorientował.

  Do zadań władzy należy tworzenie WARUNKÓW do rozwoju gospodarczego, a nie tworzenie gospodarczych przedsięwzięć. Jeżeli mieszkańcy Lubaczowa nie zaczną działać, to nikt im nie pomoże. Na władzę można tylko naciskać, by tworzyła strefy ekonomiczne, sprzyjała rozwojowi turystyki. Skomleniem to można tylko żebrać.

 16. Najlepszą odpowiedzią na działania władz miasta bo nie tylko Pani Burmistrz zarządza ale ma od tego fachowców tzw. zastępców którzy doradzają są te wszystkie opinie. Same negatywy, trochę superlatyw i znów negatywy. Tak chyba nie powinno być. Narzekamy i narzekać będziemy ale to mieszkańcy wybierają władze i wiedzą co robią. Wiem jedno że jako przedsiębiorca to w Lubaczowie nie jest łatwo prowadzić biznes bo i jak skoro jest zapaść gospodarcza, brak pracy i brak pieniędzy. Moim atutem jest to że rozwijam działalność w innych rejonach Polski tam gdzie żyje się ludziom dobrze bo są warunki na to a przede wszystkim są strefy ekonomiczne i przemysłowe. Lubaczów to przecież miasto na pograniczu więc dlaczego nie zrobić tutaj prawdziwej strefy przemysłowej i ekonomicznej może dlatego że trzeba chcieć to zrobić a nie tylko planować. Apel do wszystkich przy kolejnych wyborach wybierajcie młodych bo w nich jest siła, chęć działania, odwaga, świeżość i otwartość na nowe pomysły. To młodzi będą na starych zarabiać a nie odwrotnie. W urzędach twarze są non stop te same tylko następuje rotacja na stołkach więc i problemy będą się powtarzać i to nic nie daje tylko robi się błędne koło. Jest jak jest ale ja niestety zmuszony zostałem do wyjechania z Lubaczowa i powracam dosłownie tutaj dwa lub trzy razy do roku w celach rodzinnych i widzę zmiany ale czy na lepsze czy na gorsze to nie mi to oceniać bo tam gdzie jestem też nie jest super ale jest perspektywa na rozwój. Lubaczów musi jeszcze raz postarać się o perspektywę na rozwój i z całego serca tego życzę ale bez czynów i diametralnej zmiany to się nie uda. Pozdrawiam wszystkich a w szczególności młodych którzy angażują się w politykę i niech wnoszą w to świeży powiew. Do obecnych władz proponuję aby słuchali głosu młodych bo oni będą żyć w tym co im teraz stworzymy.

 17. Co ma Pani Burmistrz zamiar zrobić ze starym parkiem ? Z czego mi wiadomo to miejsce gdzie stał zamek zamknięto ze względu robienia w tym miejscu skansenu. Jest to miejsce jak najbardziej ciekawe dla turystów i po odnowieniu starego parku myślę że byłoby wiele korzyśći i przypomnienie historii

 18. napisałem przed kilkoma dniami komentarz: Skąd u Pani Burmistrz taki zachwyt kostką brukową i po co budowanie zupełnie niepotrzebnego parkingu na ul Baziaka i kto na tym zarobił….. komentarz został skasowany – grutuluje moderatorowi, tak trzymaj

 19. ja mam tylko jeden mały problem…. no może poza znalezieniem pracy… bo… Pani Burmistrz podczas wyborów obiecywała, że zrobi wszystko by młodzi nie uciekali z Lubaczowa za chlebem, no i co? jest program dla młodych {staże] czyli do 25, jest program +50, a ja mam 37 lat i nie bardzo wiem w jakiej dziwnej niszy się znalazłam, bo ani to młoda ani stara…. a wiem to ludzie w moim wieku mają uciekać za chlebem, bo niestety ale o nas zapomniano….i nie ma dla nas żadnego programu…i pracy…

 20. Mam pytanie do cenzura dlaczego mówisz,że na ul.Baziaka były niepotrzebne parkingi.Chyba nie masz pojęcia jaki był tutaj tłok i problem z parkowaniem samochodów przez mieszkańców z oś.Mickiewicza. Ludzie w niedzielę topili się w błocie zanim doszli do Kościoła,mieli problem z zaparkowaniem samochodu.Teraz jest problem rozwiązany i dziękujemy Pani burmistrz za podjęcie takiej świetnej inicjatywy.

 21. Popieram.Przy ul.Baziaka były potrzebne parkingi i dobrze,że tam powstały.W końcu zrobiło się tam ładniej i pożytecznie.Do tej pory rosły chwasty i stały tam od lat nieużywane samochody aż człowiekowi było wstyd za taki wizerunek miasta.Chwała temu kto wymyślił parkingi przy ul.Baziaka.! Super pomysł ! ! !

 22. też pamiętam jak pani Burmistrz obiecywała że chce zatrzymac młodzież w mieście że nowe miejsca pracy itd itd a tym czasem figa taka jest prawda dzisiaj jak sie ma znajomości i sie dobrze kombinuje to sie ma prace… Podam przykład prac interwencyjnych w UM Lubaczów było tyle ludzi tym czasem patrzyłem ciagle te same twarze to dziwne i to bardzo dziwne. Nawet były tam takie osoby ze mówily ze one musza dostac prace to pani burmistrza dała a okazuje sie prawdą żę np żona pracuje we włoszech a tu żale bo on na chleb niema no i jaka tu sprawiedliwośći????????????????????????? a takiemu co brakowało np 1 miesiąca do zasiłku to niedostał lub nawet niemiał nic 0 a chciał te pół roku przepracowac na chleb to niedostał wogole Czekam na odpowiedź Pani Burmistrz

 23. masz rację haapy, w niedalekim mieście oleszyce krąży plotka , że jak chcesz mieć pracę z urzędu pracy to trzeba dosyć słono zapłacić, a jak wiemy pani burmistrz i urząd pracy decydują kto i kiedy dostanie pracę i jakimś dziwnym trafem wciąż te same osoby dostają pracę/ kursy/ szkolenia… ponoć ma to weryfikować opieka społeczna ale jakoś im to nie wychodzi, bo nie potrafią „zobaczyć” wspólmałżonka zagranicą , pracy na czarno lub umowę zlecenie…a zasiłki i pracę dają…

 24. Tylko kto pójdzie na te nowe targowisko ? … Kupcy chcieli wykupić to miejsce w centrum miasta ale UM nie widzi podstaw do sprzedaży . Roczne wpływy z tzw Małego Bazaru TO PONAD 60 000 zł. Dać za darmo i wyciągnąć z Unii na coś co nie ma przyszłości – łatwo … Pytam po co taka moherowa władza w Lubaczowie ???

 25. Po moim wpisie widać że naszej władzy piszę tu o rządzie nie zależy na reformach itd. tu jest zasada dziel i rządź. Jeżeli nazwą cię młodym zdolnym i z dużego miasta albo powiedzą ludzie z wyższym wykształceniem głosują na PO to nie ma z czego się cieszyć bo rzeczywistość jest odwrotna. A jeżeli premier nazwie cię moherem, oszołem, watahą, bydłem, dewiantami, faszystami tzn, że z twoim mózgiem jest wszystko wporządku i tak łatwo nie ulegasz manipulacji.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here