Huta Różaniecka: 60-latek uratowany przez wychłodzeniem

2
fot. Arch. elubaczow.com

Wczoraj (16.11) wieczorem, dzięki policjantom z Narola i pracownikom tamtejszego Ośrodka Pomocy Społecznej, udało się uchronić 60-letniego mężczyznę, który narażony był na wychłodzenie organizmu.

W związku z co raz niższymi nocnymi temperaturami powietrza odnotowanymi w naszym regionie, funkcjonariusze z Posterunku Policji w Narolu sprawdzali lokalne pustostany. Podczas sprawdzania opuszczonego budynku w Hucie Różanieckiej funkcjonariusze zastali leżącego na betonowej podłodze znanego im bezdomnego mężczyznę. Organizm 60-latka był wychłodzony, lecz ten nie żądał opieki medycznej. Policjanci nie pozwolili jednak zostać wychłodzonemu mężczyźnie w budynku i skontaktowali się z pracownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej w Narolu. Próby przekazania mężczyzny rodzinie mieszkającej na terenie tej samej gminy zakończyły się niepowodzeniem. Pracownicy MGOPS-u postanowili więc prywatnym samochodem odwieźć mężczyznę do schroniska dla bezdomnych w Jarosławiu.

Policja apeluje do mieszkańców o zwrócenie uwagi na osoby potrzebujące pomocy. – Jeśli zauważymy człowieka leżącego na chodniku czy śpiącego na ławce, nie pozostawajmy obojętni na los takiej osoby. Nie przechodźmy obojętnie obok kogoś, komu może grozić zamarznięcie. Wystarczy zadzwonić na telefon alarmowy 997 – informuje policja.

elubaczow.com, pah, KPP Lubaczów


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here