Nowe targowisko w Lubaczowie – ruszyła procedura przetargowa

40

Urząd Miejski ogłosił właśnie przetarg na budowę nowego targowiska stałego w Lubaczowie. Nowoczesne targowisko ma powstać przy ulicy Handlowej i być gotowe do końca maja 2014 roku. Wtedy też „bazarowy” handel zniknie zarówno z ulicy Baziaka jak i tzw. „małego targu” w centrum miasta. Przewidywany koszt inwestycji to ponad 1,5 miliona złotych.

Prace przy budowie targowiska miejskiego „Mój Rynek w Lubaczowie”, będą realizowane w ramach działania 3.2.1 „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 i najprawdopodobniej rozpoczną się jeszcze w tym roku. Targowisko powstanie przy ul. Handlowej w Lubaczowie, za siedzibą Karpackiej Spółki Gazowej. Powierzchnia targowiska z placem i drogami dojazdowymi wynosić będzie 6220 m2, powierzchnia handlowa tj. boksy handlowe i zadaszone kioski handlowe to 1700 m2. Zgodnie z zapisami programu, 50% powierzchni handlowej zostanie przeznaczone na handel artykułami rolno-spożywczymi.

Inwestycja będzie obejmowała m.in. budowę drogi, boksów handlowych, pawilonów zadaszonych, pawilonu wielofunkcyjnego (w nim znajdzie miejsce mała gastronomia), parkingów dla samochodów, stojaków na rowery, ławek, koszy na śmieci i zieleni.

 Wizualizacja udostępniona dzięki uprzejmości Referatu Gospodarki Przestrzennej, Ochrony Środowiska i Rozwoju UM w Lubaczowie.

lubaczow.pl, podkarpackie.pl, elubaczow.com


40 komentarze

 1. „Wtedy też „bazarowy” handel zniknie zarówno z ulicy Baziaka jak i tzw. „małego targu” w centrum miasta.”. Cóż za optymista to pisał! Jak to zamierzają zrobić? Zakazać handlu na prywatnych działkach? Nie da się! Przenieść handlarzy na siłę? Rozwalić im kioski i stragany? Ja poczekam na ten maj 2014 i zobaczymy, co z tych obietnic pozostanie, kiedy fantazje urzędników zderzą się z rzeczywistością. Fajny jest pomysł na to targowisko, ładnie to wygląda na wizualizacji. Pozostaje kwestia trafności tego przedsięwzięcia. Komu przeszkadza handel na Baziaka? W końcu odbywa się to na prywatnych działkach. Że czasami jest zamieszanie na ulicy? A od czego są policjanci i strażnicy? Komu przeszkadza handel na Św. Anny? Co tam się niby ma dziać, co ma powstać, że trzeba przegonić handlarzy? Lubaczowianie zadowoleni, bo to jest w samym centrum, a nie na pastwisku za stodołami.

 2. Duży bazar przyciąga mnóstwo klientów, myślę, że w poniedziałki pójdą oni też na nowe targowisko, ale handlowcy z małego targu pewnie stracą na przenosinach, bo wątpię czy w dni „nietargowe” komuś zechce się fatygować na ul. Handlową. Duży bazar może i przeszkadza, ale w małym nie widzę nic złego. Ciekawe co tam powstanie, skoro wyrzuca się handlowców, to mam nadzieję, że nie żaden sklep.

 3. Teraz w sobotę wszyscy razem będziemy stali przy jedynych światłach w Lubaczowie, aby dostać się na ulicę handlową, aby kupić marchewkę bo bazarku w starym miejscu nikt nie potrafił ogarnąć !!!

  Dom pielgrzyma w Lubaczowie, a czemu nie, na obchodach 11 listopada w jednym szeregu szła nasza władza miejska, proboszcz a po prawizy proboszcza burmistrz.

  Nie mówię iż jest to zła inwestycja, może okaże się zbawienna dla szukających pracy szczególnie w kontekście mającebo powstać przejścia w Budomierzu.

  Tylko kiedy zamiast na piękne targowisko, udamy się na nowy cmentarz drogą na której nie będzie się budził nieboszczyk w trumnie ?

  Kiedy przy pięknie wyremontoweanym murze cmentarnym pojawią się porządne śmietniki przy bramach ?

  Kiedy uporządkowane zostanie to dziwne miejsce tuż obok UM, przy samym starostwie, czyli wieża i jej otoczenie, w centrum miasta mamy, takie kwiatki, że strach !!!

 4. Dobrze, że targ zostanie przeniesiony. Biedactwa teraz nie będą zastawiać połowy rynku, żeby marchewkę kupić bo z Jagiellonów daleko przejść się pieszo do miasta ;D
  Uwaga, uwaga! W miejsce małego targu powstanie Lubaczów Empire Building! ;d

 5. Nie jest zła inwestycja z tym nowym targowiskiem, ale ludzie powinni mieć prawo wyboru. Tak jak jest wiele sklepów a nie tylko jeden. Kolejną kwestia jest sprawa ludzi, którzy handlują na małym targowisku. Co z nimi? Na pewno nie każdy zarobi na czynsz aby móc sprzedawać na tym nowym targowisku

 6. bardzo mi się podoba ten pomysł – na małym targu za rynkiem można zrobić Galerie Handlową ;)
  a że Duży Targ poniedziałkowy usuną z tego miejsca gdzie jest teraz, to też bardzo dobry pomysł…. to co się dzieje przy tej ulicy Baziaka w poniedziałki to masakra ziemniaki i powidło :D – jedyny minus że będzie to troche dalej od miejsca w którym mieszkam… ale jak zrobią jakieś przejścia koło tych nowych marketów, blaszaków z chińszyzną (bo to chyba gdzieś tam) to nie będzie aż tak strasznie….

  powinni też pomyśleć nad wykorzystaniem tego placu/ parkingu obok dawnego domu handlowego/ Niwexu…. teren zupełnie nie wykorzystany a całkiem niemały, sprzedać ten teren i można by tam wybudować jakiś nowy market ;) niekoniedczxnie spożywczak ale np coś do wyposażąnia domu, sprzęt rtv itd

 7. podręczne warzywniaki na małym targu zostaną, nie jest pewien czy wszystkie ale kilka ich zostanie, bankowo znikną te stoiska, że szmatkami, gumakami i wędkami zegarkami i tym podobnymi gadżetami. Wszysttko to będzie przeniosne na nwoe targowisko, na którym będą naprawdę godne warunki do handlu nie tylko dla tych co mają stałe punkty handlowe ale i dla tych co handlują z auta. Do nowego Tragowiska będzie prowqdzić kilka dróg najszybszy skrót będzie od ul. 3-go maja tuż obo nowo powstałego budynku kilka metrów od świateł, więc wbrew pozorom nie będzie aż tak daleko

 8. przy okazji warto wspomnieć na czym polega handel na Małym Rynku w Lubaczowie…. stoisk z 7-8 (pisze o warzywno owocowych) a właściecieli tych stoisk 1 czy 2….. – ten sam towar u wszystkich i te same ceny u wszystkich. Zresztą jak ktoś rano czy popołudniku przechodzi to z pewnością też zauważy, że ten sam samochód obsługuje większość stoisk ;)

  Na nowym targowisku z pewnością by była szansa na prawdziwą konkurencje i niższe ceny

 9. masz racje – ale te blaszszaki są szkaradne ;) i co tu dużo pisać na małym targowisku jest bardzo drogo (z braku prawdziwej konkurencji – pisałem o tym wyżej)

  w przyszłości można by tam zrobić jakiś deptak z różnymi punktami gastronomicznymi, kawiarenkami i sklepikami, czy wciąż nawet warzywniaki – Jednak trzeba wydać też przepisy prawne by sprzedawcy zadbali o wygląd swoich stoisk tak by było bardziej ESTETYCZNIE i CZYSTO.

 10. Piszecie że daleko że nikt tam nie pójdzie-w dzisiejszych czasach to nie żadna odległośc,wystarczy popatrzec jak pod szkołę przywożone są dzieci przez mamusie nieraz z odległości 1-2km.A niektórzy chodzą i po kilka.
  A pod BIEDRONKĄ i pod TESCO tylko ci co są z sąsiednich domów i ulic idą na piechotę a reszta podjeżdża zagranicznymi samochodami.
  Tak samo będzie z nowym targowiskiem.Trochę ruchu nikomu nie zaszkodzi.
  Z małego bazarku na duży nie jest daleko koło kościoła skrótem będzie ze 300m.
  Poza tym to chyba trochę bliżej cywilizacji taki zorganizowany bazar niż handel w upały, mróz, deszcz na chodniku(chyba jeszcze tylko w Lubaczowie- a może to skansen).

 11. ej ty zjeb ups zbych sory ja tam nie mam czasu na obserwacje kto czym przyjeżdża do biedronki, ale zdecydowanie stwierdzam że to targowisko nie ma służyć mieszkańcom lubaczowa tylko osobą które kupiły tam działki na preferencyjnych warunkach a preferencje wynikają z zajmowanych stanowisk P….,P….,i tak moge wyliczyć parę osób bo te 300 m to przez czyją działeczkę niby ?

 12. Przeniesienie małego targu to to wielki błąd. To miejsce od lat służyło zwykłym mieszkańcom zarówno w sferze handlowej jak i towarzyskiej. Ci, którzy widzą tam tylko blaszaki z tym samym towarem, lepiej niech postarają się dostrzec ludzi, ich wkład w życie centrum Lubaczowa. Śmiem twierdzić, że to mała grupka snobów próbuje zniweczyć działalność zwykłych ludzi, bo przecież tanie i proste produkty spod budki to wstyd dla reszty świata pełnego luksusowych galerii handlowych. Lubaczów powinien się rozwijać, owszem, ale nie kosztem prostych ludzi, lecz współpracą z nimi. Czy nie lepiej zmodernizować istniejący targ zamiast wyrzucać go gdzieś poza centrum? Zapewne nie, bo plac jest bardzo atrakcyjnym miejscem dla tych, co mają pieniądze i chcieliby mieć ich jeszcze więcej.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here