Poznaj program obchodów Narodowego Święta Niepodległości w naszym powiecie

27

Oficjalne uroczystości, koncerty, a nawet zawody pływackie czy pokaz laserów i sztucznych ogni – to przygotowały m.in. samorządy w naszym regionie w ramach tegorocznych obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Poniżej program uroczystości w Lubaczowie, Cieszanowie, Horyńcu-Zdroju, Narolu i Oleszycach.

Lubaczów

Cieszanów

Narol

Program obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Horyńcu-Zdroju:
godz. 9.00 – uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny w Kościele Zdrojowym
godz. 10.00 – przemarsz pod Pomnik Niepodległości, złożenie wieńców i kwiatów
godz. 11.00 – program patriotyczny w wykonaniu młodzieży – Gminny Ośrodek Kultury w Horyńcu-Zdroju
godz. 13.00 – V Powiatowe Zawody Pływackie z Okazji Święta Niepodległości- kryta pływalnia ,,Wodny Świat”.

OLESZYCE:

Burmistrz Miasta i Gminy Oleszyce, Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Orła Białego w Oleszycach oraz Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Oleszycach mają zaszczyt zaprosić naŚwięto Szkoły oraz uroczystość patriotyczną upamiętniającą 94. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę, która odbędzie się w dniu  11 i 12 listopada 2012 r. w Publicznym Gimnazjum im. Orła Białego w Oleszycach.

Program na 11 listopada 2012 r.
10:45 – Zbiórka delegacji i pocztów sztandarowych (plac przed MGBP)
11:00 – Uroczysta Msza Święta w Kościele Parafialnym NNMP
12:00 – Wyjazd autokarem na Bachory (parking przy Bibliotece)
12:30 – Wystąpienia okolicznościowe i złożenie kwiatów przy pomniku.
Program na 12 listopada 2012 r.
9:00 – Msza Święta za Ojczyznę w Kościele Parafialnym
9:45 – Przemarsz z kościoła do Hali Widowiskowo-Sportowej
10:00 – Wystąpienia okolicznościowe
10:30 – Montaż słowno-muzyczny w wykonaniu młodzieży z gimnazjum
11:00 – Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego – „Miłość do Ojczyzny – drogą do niepodległości”
11:20 – II Festiwal Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej pod hasłem „Polska z Orłem Białym w tle”.

Źródło: lubaczow.pl, cieszanow.eu, narol.pl, horyniec-zdroj.pl, oleszyce.pl


27 komentarze

 1. można robić iluminacje, ale co zostanie w głowach młodych ludzi- swiatło i cienie, w dzisiejszej Polsce należy dotrzeć do mlodzieży aby to oni poprzez swoje uczestnictwo zaznaczyli swój patriotyzm, i zapamiętali słowa piosenek aby kiedyś mogli uczyć swoje dzieci, tak jak wielu z nas to robi dzisiaj, wspólne śpiewanie to jest to!

 2. p. Olu Twój czas najwyraźniej już minął – teraz to możesz tylko tak sobie pogadać. Jakie wspólne śpiewanie gdzie ty żyjesz? Trzeba się dostosować jak nie potrafisz żyć w obecnym świecie – laser show – a może to dobra metoda żeby młodzi zapamiętali z jakiej okazji było, przyciągnie publiczność będzie okazja powiedzieć kto za kogo umierał. Oj …

 3. Patriotyzm to teraz tylko pusty slogan.Coś trzeba mówić ale to tylko puste słowa. Każda miejscowość coś organizuje więc pasuje się nie wyłamywać.Dziś liczy się kasa-u młodych i starszych.Reszta to czcze gadki starych a i młodych.

 4. co ty bredzisz luk. nie rozumiesz chyba o czym mOwie. kim ty jestes i ola naprzeciw cywilizacji. trwajcie dalej w starym czasie a szybko sie wyeliminujecie. nie mam nic przeciwko obchodom swiat patriotycznych ale skoro czas nowy to i sposoby siwetowania nowsze, a dretwe spiewanie to typowy wschod, zapiecek swiata i ta mentalnosc ludzi tez zapieckowa, oczywiscie. a psalem zeby zyc na miare czasu 50 lat wstecz

 5. Zawsze tak jest ,że stado ma swego prowadzącego a jeżeli jeszcze ma charyzmę i jest dobrym mówcą to zrobi z tej szarej masy co zechce.Ludzie wykształceni,inteligentni nie są podatni na takie triki i dlatego nie ma ich w tej szarej masie .Oczywiście są wyjątki gdzie możemy w tłumie wyłapać kogoś na poziomie ale tacy robią to z obowiązku,często przymusu bo dalsza praca czy awans zależy od tego czy się pójdzie czy nie.

 6. Tu nie chodzi o to Olu że laser show omami człowieka – przyjedź zobacz co on będzie pokazywać bo wątpię żeby to był pokaz laserów w rytm muzyki techno. Można iść z postępem i pokazać patriotyzm po nowoczesnemu. Śpiewanie hymnu nie przyciągnie młodych bo oni jak i ja czują się wyru..ni przez swoją ojczyznę i jedyne za co ją kocham to historia do 89 roku. Bo jak mam się czuć w kraju w którym nie mam perspektywy i muszę wyjechać za chlebem? O tym można napisać książkę…

 7. młody , Ty już przynajmniej pół roku jesteś w UK , już w języku ojczystym pisać nie umiesz …. .
  hor , Twoja wypowiedź o miłości do Ojczyzny do roku 1989 … + braku pieniędzy na chleb ( na dzisiaj ) ,czy to znaczy , że komuś bliskiemu emeryturę przycięto ?

 8. a jeszcze szanowny lubaczowianin , to szkolne przedstawienie jest (było) przede wszystkim dla tych młodych ,dla tych którzy tam wystąpili , Oni będą tą uroczystość pamiętać dłużej niż twoje zauroczenie „inną ” ofertą.

 9. a może aa1 razem z p. Olą po kocyk do sklepu zeby w fotelu w kolana zimno nie było. Niech może się młodzież wypowie czy woli nudne przepowiednie i stare pieśni od laser show związanym z uroczystością 11 listopada. piosenki niech dzieci śpiewają w szkołach – bo tam patriotyzmy z tego co pamiętam też uczą, a na ogólnomiejskie uroczystości to miasto powinno mieć więcej ambicji niż szkolne wierszyki. a co do tego gdzie siedzę i ile to najmniejszego znaczenia nie powinno mieć dla ciebie. W myśl patriotyzmu urodziłem się w Lubaczowie i jestem lubaczowianinem, tylko jakoś smutno mi się robi jak czytam takie stare skonserwiałe myśli czytam. Dlaczego lubaczowska młodzież ma być skazana na zgredziałe pomysły, a sugestie choćby z tego forum uznawane są dziwactwa i płytkie myśli – ludzie opamiętajcie się jest XXI wiek – w nowoczesny sposób też można oddać cześć poległym za wolność.

 10. aa1, chyba ci wątek uciekł skoro czepiasz się literówek, które są wynikiem szybkiego pisania. a jeśli chodzi o „MATÓRĘ” to widać komu nie wyszło albo wyszło tylko jak?. No ale nie o tym mowa była …. (a teraz wystukuj palcem wskazującym odpowiedź błądząc po klawiaturze 🙂 ).
  a może już sobie podaruj.

 11. ale juz poprawiam ortografię , Sznowny Panie „młody ” , poziom Pana dyskusj o patriotyźmie jest bardzo bliski „0”, a to miejsce i ten czas wykorzystuje Pan do dyskredytacji obecnej Burmistrz , nie pamiętasz . co Pisałeś wcześniej , Twoje szczęśliwe lata skończyły się w 1989 ? , masz powdy , żeby narzekać ….

 12. ups… komuś tu pamięć nie służy albo z oczkami nie tak. O 89 pisał „hor”. co do obecnej Burmistrz – słowem nie wspominałem – niczego nie wykorzystuję. Pisze tylko o ile nie zdołałeś/aś zrozumieć, ze Lubaczow blado wypadł przy Cieszanowie i Narolu, że da się świętować nowocześniej – TAKI BYŁ PRZEKAZ MOJEJ WYPOWIEDZI. I proszę nie doszukiwać się między słowami „DYSKREDYTACJI” kogokolwiek (dyskredytujesz się sam/a swoją wypowiedzią. No ale wyjadę niedługo ze smutnego konserwatywnego lubaczowa (mimo że się bardzo czuję lubaczowianinem) bo niestety pracy tu nie mam a czytając takie teksty nie wróży to nic dobrego dla tego miasta, a ty opowiadaj zakurzone historie – z pewnością młodzież będzie cię słuchać i chętnie wybierze nasze miasto po studiach. TYLE NA TEN TEMAT – nie mam juz ochoty na tą dyskusję.

 13. można różnie kochać Polskę, „laserowo, szkolnie, staroświecko,” ale na pewno nie w taki sposób jak w Warszawie i w Krakowie, możecie się ze mnie naśmiewać , ale w historii już różne stronnictwa rozdzierały szaty i kupczyły Polską , francuszczyzna była modna , i co się stalo -rozbiory Polski, uczcie się historii swojego kraju a nie narzekajcie, sarmatyzm, francuszczyzna znów się pojawia oby nie było powtórki z historii/ nie jestem zwolennikiem PIS ani telewizji TRWAM, ale chyba zagubiliśmy się w pogoni za współczesnością i zachodem , a to, tak naprawdę nie jest super, że są pieniądze przy zmywaku, ale jesteś samotny , jednak do tego się nie przyznasz, wstyd przed znajomymi, sąsiadami , przyjaciółmi , pozostaje tylko kłamstwo, jest super, mam dobrą pracę , świetnie zarabiam, rozwijam się, osiągnę dużo, frazesy , frazesy, siedzisz przy zmywaku i gdyby nie twoja głupia ambicja wróciłbyś do Polski, bo wbrew wszystkiemu kochasz ją i za nią tęsknisz, może jestem staroświecka/i ale tak mnie wychowano, w wielkim poszanowaniu tradycji,miłości do ojczyzny, choć mam pewnie niewiele lat więcej od tych którzy tu pisza, potrafię śpiewać piosenki legionowe, biesiadne i rockowe, i nie zgadzam się na to by wszystko i wszystkich „poniżać , obrażać, kazdy ma prawo do wolności słowa i wyznania , ale nie tak jak w Warszawie , tej manifestacji mówię stanowczo NIE, i wstydzę się za wszystkich tych , którzy w ten piękny dzień splugawili POLSKĘ, czyli nas, liczy się to, ile dla Polski Ty zrobiłeś,coT y dałeś Polsce

 14. A czego oczekujecie od urzędników w listopadzie, na dworze zimno ciemno, a wy chcecie aby ktoś ruszył głową ?

  Przez cały rok temu czemuś co nazywa się promocją cięzko orgarnąć ten niespotykanie duży projekt jakim jest promocja miasta, tak cięzko pracują nad poprawą naszego wizerunku, że normalnie aż nie widac tych efektów, no chyba, że gazeta w której inny tytuł jest na pierwszej stronie a inny na drugiej.

 15. w lubaczowie ci co wiecznie narzekają prochu nie wymyślili ale dla zasady przywalić musimy, bo nie żylibyśmy, ech życie jest piękne gdy komuś do…amy, choc sami nie wiemy czy lepiej byśmy zorganizowali, ale najważniejsze ; skrytykować, zanegować, choć sam nikt nie wie czy zrobiłby lepiej, , to nie ma znaczenia, najważniejsze że wszystko mi się nie podoba, a mnie się wszystko podoba i ty też, chociaż nie wiem kim jesteś, ale proszę bądź optymistą , świat jest piękny, i szkoda twoich łez…….

 16. Sekta świętego spokoju występująca w Polsce dość licznie to prawdopodobnie produkt hodowlany PZPR czyli hodowla czerwonego leminga .Człowiek świętego spokoju nie interesuje się , nie ma zdania ,nie opowiada się za żadną opcją polityczna , nie protestuję , nie sprzeciwia się a jak go zapytać dlaczego , zawsze odpowiada A DAJCIE WY MI WSZYSCY ŚWIĘTY SPOKÓJ . I tak oto wyhodowano człowieka homo sovieticus który na chwilę po 89 zerwał się z łańcucha ale jak zgłodniał to pognał na dwóch łapach do budy i sam nałożył sobie kaganiec , obroże z łańcuchem dla pełnej michy i świętego spokoju . Że co ? Że jestem niemiły i arogancki? A z jakiego powodu mam być miły?

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here