Marsz „Brońcie krzyża” w Lubaczowie – zobacz zdjęcia

156

Galeria zdjęć z sobotniego (10.11) marszu „Brońcie Krzyża”, który przeszedł ulicami Lubaczowa.

Ten baner wyświetlono 160 274 razy.

156 komentarze

 1. Bez kitu… Lubaczów to jest mała mieścina, a nie Warszawa, Kraków itp… Wszelkiego rodzaju „pochód” nic tutaj nie da. Nasza władza nie patrzy się przecież na obywateli, sama podejmuje decyzję jakie uważa za stosowne, co widać na przykładzie parku i innych tego typu…
  Widząc przy takim „pochodzie” Polską flagę i to jeszcze przed świętem Niepodległości to zastanawiam się czy nie jest mi wstyd za tych „starszych” mieszkańców. Religia a państwo są to dwie odrębne sprawy, nie rozumiem więc użycia flagi Polski przy pochodzie dot. „tv trwam” czy też „radia Maryja’.
  Może „starsi mieszkańcy” powinni zrobić marsz niepodległościowy, zorganizować jakieś spektakularne przedstawienie upamiętniające tamto wydarzenie – przynajmniej byłby z tego jakiś pożytek dla młodszych pokoleń…

 2. Zbliża się dzień 11 listopada, Dzień Niepodległości. Jak patrzę na ludzi,którzy nie szanują na krzyża i godła, dla których ginęli nasi przodkowie, robi mi się żal. :(
  Ludzie, którzy szli w marszu wierzą,że walczą w obronie Polski, polskich mediów, demokracji,walczą o religię w Polsce,która zawsze w niej była. Nie tylko „Rydzyka i moherów”, ale dzieci,żeby za 50 lat wiedziały o co w 1918 roku ginęli ludzie. Nie chcesz iść na marsz nie idź,ale zostaw w spokoju ludzi, którzy walczą dzisiaj o wolną Polskę!

 3. wytłumacz mi co ma władza wspólnego z tym marszem, patrząc na zdjęcia nie widzę nikogo z samorządu miasta, a prawo mówi że każdy może organizować manifestację jeżeli nie zakłóca spokoju i jest właśnie zgodna z prawem

 4. Jak można bronić Trwam skoro nic im nie grozi.Dlaczego o.Rydzyk w radiu nie mówi prawdy jaki jest stan faktyczny.Przecież ci ludzie gdyby znali prawdę nie wychodzili by na ulicę.Przecież o tym fakcie pisze Rzeczypospolita oraz Uważam Że.

 5. Wcale nie dziwię się tym zwykłym ludziom,którzy nawet nie wiedzą nic o tym co zdziałał o. Rydzyk w Rzymie (podejrzewam że nawet nie mają pojęcia iż tam był)ale zastanawiają mnie ci bardziej wykształceni,prowadzący swoje przedsiębiorstwa.Widocznie nie słuchają radia ani nie czytają dobrej prasy.

 6. To katolicy z nazewnictwa.Gdyby tak którego zapytać o szczegóły prawdy wiary a i inne rzeczy z Pisma to ręczę że nic by się od nich nie dowiedział.Zamiast studiować Pismo i choć w części się do niego stosować to zioną nienawiścią.Zresztą te dzisiejsze zdjęcia wybitnie pokazują wyraz twarzy tych ludzi.Proszę spojrzeć na ich oczy. Od razu przypominają się czasy powojenne.

 7. Myślę, że akurat gazeta Uważam Rze i Rzeczpospolita to gazety tej samej grupy, więc może zaproponuje Ci gazetę wPolityce. Zapoznaj się wtedy może zmienisz zdanie na temat sytuacji. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
  A marsz nie był zorganizowany nie tylko przez księży,ale także społeczeństwo, które jest zdenerwowane zaistniałą sytuacją w kraju.

 8. Dziwna ta demokracja w waszych umysłach. Grupy homoseksualne i inni dewianci, którzy w żaden sposób nie przyczynią się do dalszego rozwoju społeczeństwa, mają mieć prawo do manifestowania swojego absurdalnego zdania, bo to demokracja. Ale jeżeli inni wychodzą na ulicę i chcą bronić tych wartości i tradycji, które od wieków wpisane były w historię Polski, to już należy zakazać. Taka bardzo wybiórcza demokracja.

 9. Do Luk .Przed kim i przed czym mają bronić wartości i tradycji? To nie Chiny ,Korea Płn. czy inny kraj w którym jest istny terror.Przecież nikt nikomu nie zabrania patriotyzmu,jego manifestowania w różny sposób.Co do obrony krzyża to wychodzi na to iż jest zamiar ukrycia go(czyżby miał zejść do podziemia) przed społeczeństwem( wierzący,praktykujący katolik i bez namacalnego krzyża wie o pewnych wartościach jak i stosuje się do nich),a może jest pomysł przejścia na inną wiarę i stąd ta obrona?

 10. I bardzo dobrze niech ludzie wychodzą na ulice i walczą o swoje. Większość osób wypowiadających się na forum nigdy nawet nie słuchała przez chwilę radia Maryja a zajmują głos. Zeby się wypowiedzieć obiektywnie trzeba wysłuchać racji obydwu stron a nie tylko Gazety Wyborczej czy TVN. Lemingi wierzą we wszystko co im się da pod nos.

 11. Dziwię się, że nic na ten temat nie mówią księża na mszy. Mogliby rozwinąć temat co mu zagraża i kto bo jakoś nie chwytam.Robi się z nas społeczeństwa głupią masę,której wciska się głupoty.Dlaczego na ulicę nie wyjdą księża z wiernymi w proteście przeciwko biskupom o ukrywanie praktyk pedofilskich,homoseksualnych przez księży,misjonarzy i innych?

 12. luk- bądź poprawny nie dewianci a waginosceptycy. W imię tolerancji nie możemy tolerować patriotyzmu bo jest on przejawem nacjonalizmu i faszyzmu, nie możemy tolerować wiary bo jest przejawem ciemnogrodu a przejawem oświecenia jest publiczne naśmiewanie się z wiary innych (pod warunkiem że nie są to nasi Bracia Mniejsi bo wtedy jesteś antysemitą, o naśmiewaniu się z wyznawców islamu nawet nie wspominam bo nie ma takich odważnych). PS. ~Wolność słowa to podstawa.- o ile mnie pamięć i wzrok nie myli to między Lubaczowem a Dachnowem jest takie miejsce ku pamięci pomordowanych. PS2. kiedyś w Lubaczowie żyły 3 nacje- która witała w 39 czerwoną hołotę flagami i kwiatkami, z której nacji było najwięcej oprawców w UB i NKWD, kto tworzył listy ludzi do wywózki na Sybir- śmiało mamy w końcu wolność słowa

 13. Popieram w 100 %, w Polskiej historii było tak, że nie każdy był w AK, Solidarności i w innych niepodległościowych organizacjach. To było może jakieś 20 % społeczeństwa. Także róbcie swoje i nie patrzcie na słowa krytyki. Oprócz tego wielu ludzi was wspiera tylko boi się do tego przyznać.

 14. Do m&l .Wydaje mi się,że nie chodzi tutaj oto kto na kogo donosił i z kim kolaborował(nadmienię że ilość donosów Polaków ,katolików do Urzędu Skarbowego w skali miesiąca a i roku jest przytłaczająca bo i nie wiem czy ci inni jak to określiłeś byli w stanie kiedyś złożyć tyle raportów) tylko o fakt pomijania tego iż kiedyś nacji było kilka.Mówi się o pograniczu kultur (dwóch) a gdzie inne?Przecież tereny te zamieszkiwane były nie przez lat 5 czy 10.Ludzie się czegoś boją?Chyba,że hańbą byłyby słowa:tak ja mieszkam w domu,kamienicy żydowskiej czy ukraińskiej.

 15. Zgadzam się z poprzednikiem co do kwestii donosów -mentalność ludzka jest taka aby coś robić na złość i mamy w PINB stertę donosów pomijając ich prawdomówność.Niby jesteśmy katolikami ale za wiarę nawet kciuka ba paznokcia nikt by sobie nie dał ruszyć.

 16. Za komentarz niech słuzy list jaki napisał prof. Luft do abp.Michalika w związku atakami Rydzyka ….

  Proszę przeczytajcie uważnie, bo on oddaje w sposób wyważony cały problem jaki dziś dotyka kościół w Polsce.

  Jego Ekscelencja

  Ksiądz Arcybiskup Józef Michalik

  Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

  Ekscelencjo

  Najdostojniejszy Księże Arcybiskupie

  Piszę do Księdza Arcybiskupa powodowany troską o Kościół Boży w Polsce, o jego integralność i oblicze. Jestem emerytowanym profesorem reumatologii, ale równolegle do pracy lekarza prowadziłem przez 55 lat wykłady z medycyny pastoralnej w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie, za co zostałem uhonorowany przez Ojca Świętego Jana Pawła II odznaczeniem „Pro Ecclesia et Pontifice”. Piszę te słowa jako list otwarty do Episkopatu, bo zostałem sprowokowany publiczną zaczepką pod moim adresem w Radiu Maryja i na łamach „Naszego Dziennika” ze strony ojca Tadeusza Rydzyka w związku z działalnością publiczną mojego syna. To nieszczęsne zdarzenie oceniam jako nieprzyzwoite, ale jest ono tylko drobnym epizodem, za to pretekstem do przywołania bardzo groźnych zjawisk w polskim Kościele, związanych m.in. z działalnością części mediów katolickich, którym ojciec Rydzyk patronuje.

  Siedem lat po śmierci papieża Polaka, który przez trzy dziesięciolecia spajał polski Kościół, dziś jest on dramatycznie podzielony. Polscy katolicy są dzieleni na „prawdziwych” i tych, którzy na to określenie nie zasługują. Tak samo również dzieli się Polaków.

  Siedem lat temu w ramach wielkich narodowych rekolekcji, jakimi stało się odchodzenie Jana Pawła II, miliony Polaków wychodziły na ulicę, aby poczuć jedność i wspólnotę. Dziś polscy katolicy wyprowadzani są na ulice, aby pod krzyżem i obrazem Matki Boskiej wznosić polityczne hasła pełne niechęci, a nawet nienawiści do inaczej myślących.

  Równo pięćdziesiąt lat po rozpoczęciu Soboru Watykańskiego II Kościół polski stoi w obliczu poważnego kryzysu – grozi mu rozłam i masowe odchodzenie wiernych, obserwujemy zanikanie ducha soborowego. Zamiast „Kościoła Otwartego”, będącego soborową odpowiedzią na problemy współczesnego świata, dziś w Polsce proponuje się zamykanie Kościoła w „oblężonej twierdzy” niechętnej otaczającej go rzeczywistości. Zamiast Kościoła miłości i tolerancji proponuje się nam Kościół walki, a nawet wojny. Soborowa zasada rozdziału religii od polityki sięgająca zresztą wprost do źródła chrześcijaństwa, jakim było nauczanie Chrystusa, jest dziś w Polsce łamana bez najmniejszych skrupułów.

  Media nazywające siebie „katolickim głosem w twoim domu” nie tylko angażują się we wspieranie konkretnych nurtów politycznych, ale wręcz organizują wspólnie z partiami akcje i demonstracje polityczne. Jest to niezgodne z nauczaniem Kościoła zawartym w Konstytucji duszpasterskiej o Kościele w świecie współczesnym (art. 76), a także z postanowieniami konkordatu. Podziały polityczne, naturalne w każdym demokratycznym społeczeństwie, a w Polsce wyjątkowo głębokie, są w tych mediach dodatkowo podsycane. Uruchamiane są złe emocje i wzbudzana nienawiść, którą od czasu do czasu ujawnia się publicznie w formie gorszących incydentów np. w trakcie uroczystości i świąt państwowych. Jako weteran Powstania Warszawskiego byłem tego świadkiem osobiście.

  To wszystko odbywa się przy milczącej zgodzie oficjalnych organów Kościoła hierarchicznego, a głosy sprzeciwu nielicznych biskupów, niegdyś częstsze, stają się coraz bardziej odosobnione.

  Te groźne tendencje zaczynają dominować, choć nie obejmują oczywiście całego Kościoła. Większość polskich katolików nie angażuje się w hałaśliwe demonstracje polityczne, nie czuje się dyskryminowana w rzekomo zniewolonym kraju. Ale za to coraz więcej ludzi zaczyna się czuć w Kościele nieswojo. Nie chcę nikomu odmawiać prawa do przeżywania swojej wiary w różny sposób, ale trudno się zgodzić na zawłaszczanie Kościoła przez hałaśliwą mniejszość zamieniającą go w partię polityczną. Zarówno doświadczenie historyczne, jak i obserwacja współczesnego świata pokazują, że wszędzie tam, gdzie dochodzi do pomieszania religii z polityką, konflikty polityczne stają się ostrzejsze, a największym przegranym jest religia, która więdnie i traci siłę swego moralnego przesłania.

  Na nas wszystkich, ale zwłaszcza na pasterzach polskiego Kościoła, na Episkopacie i jego strukturach spoczywa dziś ogromna odpowiedzialność, aby ten zgubny kierunek odmienić. Trzeba dziś mocno przypomnieć, że Kościół powszechny z samej definicji jest przestrzenią, w której jest miejsce dla każdego człowieka, bez względu na barwy polityczne czy narodowość. Trzeba przypomnieć, że Kościół ma łączyć, a nie dzielić.

  Jestem już starszym człowiekiem – wiara i Kościół były treścią mojego całego, prawie 90-letniego życia. I nic tego z pewnością nie zmieni, bo mam świadomość świętości Kościoła. Ale ludzie, u których poczucie sacrum jest słabsze, opuszczają Kościół zniechęceni do instytucji coraz bardziej zawłaszczanej przez stowarzyszone z partiami politycznymi środowisko radiostacji toruńskiej. W imię przyszłości Kościoła w Polsce, w imię jego jedności proszę i apeluję do Księży Biskupów o refleksję i odwrócenie tendencji tak groźnych dla Kościoła i dla Polski.

  Z chrześcijańskim pozdrowieniem

  Z wyrazami czci i oddania

  Stanisław Luft

  Warszawa, 18.10.2012

  Kopia do wiadomości:

  Arcybiskup Stanisław Gądecki, Zastępca Przewodniczącego KEP

  Biskup Wojciech Polak, Sekretarz Generalny KEP

  Kardynał Kazimierz Nycz, Metropolita Warszawski

  * Prof.dr. hab. med. Stanisław Luft, lekarz, weteran polskiej reumatologii. Wieloletni wykładowca medycyny pastoralnej w Wyższym Seminarium Duchownym.

  Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75248,12758452,Prof__Stanislaw_Luft_pisze_list_otwarty_do_Episkopatu_.html#ixzz2Bu97MMZm

 17. Tak zgadza się tylko,że tego katolicy nie czytali i nie przeczytają bo to niby nieprawda wg. Ojca Rydzyka i innych. Już słychać głosy, że ten list jest przerobiony i nie oddaje klimatu,że Polacy się kochają i miłują i jest super.

 18. PATRIOTYZM PO POLSKU
  „Seneka powiedział, że Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna….
  …Mam wrażenie, że jesteśmy patriotami tylko w wybiórczych kwestiach. Właśnie, jak odnosimy sukcesy sportowe, jak mowa jest o Janie Pawle II itd. A przecież kocha się też za wady, nie tylko zalety…
  …Z drugiej jednak strony poziom dyskusji na jakikolwiek temat, chociażby w sieci, to jeden wielki festiwal nienawiści. – Jak odzywamy się do siebie? Jakie komentarze zamieszczamy w internecie o swoich rodakach? I to tylko dlatego, że mają inne niż my poglądy? Jak nienawidzimy jeden drugiego? Jak wiele zadajemy sobie trudu, żeby opluć, zranić i… uciec….
  …Teraz nasz kraj nie jest już zagrożony i potrzeba nam zupełnie innego, codziennego patriotyzmu (płacenia podatków, kasowania biletów). – Szkoda, że część ludzi nie dostrzegła, że czasy się zmieniły – nadal wypatrują okazji do przelewania krwi, podczas gdy ich psy sadzą kupy na trawniku pod blokiem…
  …Zwykły patriota płaci podatki, nie jeździ na gapę, chodzi na wybory. Trudne? Niewykonalne? Nie, tylko wymaga od nas uczciwości, zwykłej, ludzkiej przyzwoitości. To takie niepopularne, frajerskie – bo nie próbujesz wyciągnąć czegoś dla siebie, nie kombinujesz….
  …Dla mnie patriotyzm to nie rzucanie śmieci na ulicę, to płacenie podatków, to ustępowanie miejsca w tramwaju najbardziej zrzędliwej babie, bo to moja, polska zrzędliwa baba. To pochylanie się nad wszystkim, co mnie otacza, z szacunkiem dla jego zwykłości. Maszerowanie z flagą w tłumie nie jest dla mnie wyrazem tej miłości…”
  http://blog.onet.pl/42214,1,archiwum_goracy.html

 19. może i głupie, ale prawdziwe,
  dla was nawet Brzeziński jest głupi, bo jest daleko stąd i nie wie co się w kraju dzieje,
  jak wam plują w twarz to mówicie, że deszcz pada.

  Nie bronie wam manifestować swoich racji, proszę bardzo mamy wolny kraj więc możecie sobie maszerować z samym rydzykiem – to właśnie dowód na to że Polska to wolny kraj. Możecie wywieszać najbardziej idiotyczne hasła, możecie bo Polska to właśnie wolny kraj.

  Przypomnę wam prawdziwym narodowcom, co działo się 90 lat temu z bardzo podobnymi hasłami jak teraz o smoleńsku, prawdziwej polskości, o żydach, o pachołkach Rosji itp.:
  http://wiadomosci.onet.pl/kiosk/celowal-w-marszalka-zastrzelil-prezydenta,1,5298291,kiosk-wiadomosc.html

  „…Prezydenta elekta w czasie jego przejazdu ulicami lżono, obrzucano grudami błota i śniegu. Prawica chciała zablokować ceremonię, by nie dopuścić do objęcia urzędu przez legalnie wybraną głowę państwa. Premier Julian Nowak i minister spraw wewnętrznych Antoni Kamieński nie panowali nad sytuacją, dali się zastraszyć tłumowi. Rządziła ulica podjudzana przez prasę obozu narodowego. Stanisław Stroński zatytułował artykuł w „Rzeczpospolitej” „Ich prezydent”. „Kurier Poznański” odnotował, że w czasie przysięgi Gabriel Narutowicz nie ucałował krzyża. Prezydenta przedstawiano jako bezbożnika lekceważącego polską tradycję, pachołka Żydów. W tej atmosferze Eligiusz Niewiadomski, malarz znający doskonale anatomię człowieka, dokonał królobójstwa – zastrzelił w Zachęcie pierwszego w historii Rzeczypospolitej prezydenta. Polsce groziło rozpętanie wojny domowej…

  … Poziom kultury politycznej w pierwszych latach po odzyskaniu niepodległości był w wielu kręgach społecznych niezwykle niski, dlatego hasła antysemickie tak łatwo docierały do mas. Nawet znany i popularny publicysta i pisarz Adolf Nowaczyński kilka lat później nazywał marszałka Mordechajem Piłsudskim. W propagowanej czarnej legendzie już wcześniej zarzucano Piłsudskiemu, że ma tajne połączenie telefoniczne z Trockim i innymi przywódcami „żydobolszewickiej” Rosji…

  …W kręgach obozu narodowego uznano straconego na stokach Cytadeli 31 stycznia 1923 r. zabójcę za męczennika. Na jego pogrzeb przyszło 10 tys. osób, przybrał on formę manifestacji politycznej. W kościołach, zwłaszcza zgromadzeń zakonnych, jak relacjonowała prasa, odprawiano nabożeństwa żałobne w intencji Niewiadomskiego, które zwykle przekształcały się w manifestacje poparcia dla obozu narodowego…”

  Tak samo dzisiaj, kościół angażuje się w bieżącą politykę, podjudza, rozsądza kto jest prawdziwym polakiem patriotą, a kto nie. A prawdziwi Polacy co miesiąc biegają z krzyżem pod pałac prezydencki w imię „pomordowanych” w smoleńsku.

  Tak obóz „narodowy” z episkopatem na czele może się czuć zagrożony, bo średnia wieku maszerujących, nieuchronnie się zwiększa i naturalną koleją rzeczy jest, że staniecie przed obliczem Boga, i co wtedy powiecie? Boże, miłowałem bliźniego swego jak siebie samego, ale tylko bliźniego prawdziwie polskiego, narodowego! Amen!

  Opamiętajcie się ludzie!

 20. Drodzy mieszkańcy Lubaczowa dajcie sobie spokój i nie kompromitujcie się, jestem wierzącym ale protest dla tv trwam to porażka można protestować przeciw władzy aby nie wykorzystywać obywateli naszego kraju i żeby była wolność słowa w pełni… Aby była godna praca i dobre spokojne życie obywatela RP a nie jakieś pierdoły (TV trwam). Jeśli zdecydował się iść na księdza i oddać Bogu to wie jakie życie go czeka i nie ma tłumaczenia ze ksiądz to tez człowiek i ma swoje potrzeby… Po prostu władza miasta Lubaczów to jedna wielka PORAŻKA a duchowni są nie lepsi…. I jak ma tu człowiek normalnie się rozwijać i działać w tak patologicznym środowisku… Bóg Zapłać

 21. (…)aby ci którzy chcą słuchać i oglądać programy rozgłośni katolickich mieli taką możliwość bez konieczności płacenia komercyjnym nadawcom telewizji satelitarnych. Tak ksiądz głosił na ogłoszeniach o marszu ale chciałbym się dowiedzieć JAKIE to są te komercyjne firmy którym trzeba płacić za oglądanie?? Otoż ŻADNA platforma cyfrowa w Polsce nie ma owej Telewizji w ramówce… TV Trwam nadawane jest z satelity ASTRA i jest niekodowane wiec każdy może sobie to oglądać… chyba że problem tkwi w zakupie anteny i dekodera ale cóż wszystko by chcieli mnie za darmo do jasnej cholery?? CHcesz ogladać to kup i płać….

 22. Do przedmówcy,który mówi prawdę.Już wcześniej tłumaczyłem to ludziom ale wierzą tylko księżom i radiu.Trwam nikt nie blokuje anie nie ma zamiaru zamykać czy też pobierać opłat.Jeżeli każdy katolik(no może większość) byłby bardziej rozsądny i oczytany to wiedziałby,że z telewizją Trwam jest inaczej niż to próbuje się im wmówić.

 23. mieszkaniec, to dlaczego zadna platforma cyfrowa w POLSCE nie ma tv.Trwam ?bo trzeba im tym komercyjnym platformom, nadawcom zaplacic żeby była dostepna , a za miejsce na multipleksie komercyjnym platformom nie płaci się,tu chodzi o możliwość nadawania do wiekszej liczby odbiorców bez płacenia komercyjnym platformom i kupowania niepotrzebnych zestawów na astre , ksiadz dobrze głosił

 24. Odpowiem tak -a dlaczego żadna stacja nie nadaje tv disco? Bo to niszowe i obciachowe .Jak chcę się pomodlić to nie robię tego medialnie na antenie radia lub telewizji.Szkoda,że katolicy tak mało gorliwie modlą się w swoim miejscowym kościele ale mają pieniądze(twierdząc wcześniej iż ledwo wiążą koniec z końcem) na telefon do radia i modlitwę na antenie.żenujące jak słucha się ich wywodów.

 25. Do PRIDE OF POLAND, to w takim razie dlaczego ojciec Tadeusz nie wykupi sobie miejsca na Hot Bircie i nie nadaje niekodowanego sygnału tak jak Tele5, TVS czy Viva?. A co do zestawów do odbiorów to i tak trzeba kupić dekoder do analogu aby odbierać wiec co za różnica, aneta „polsatówka” czy satelita. Wystarczy troszkę własnej inicjatywy

 26. Oglądaliście tumany jeden z drugim TV Trwam, to jest normalna tv z programami publicystycznymi. Ma o wiele ciekawszą ofertę od innych stacji które dostały miejsce na multipleksie, niektóre z nich nie są w stanie nadawać programów w dzień tak jak PULS2, nadają komunikat program zacznie się o12. Poza tym w obronie TV Trwam zebrano ponad 2mln podpisów, i to chyba wasze mordy powinno uciszyć

 27. Leming Brzeziński był doradcą chyba najgorszego prezydenta USA Cartera. Jego działania wobec ZSSR to porażka, dopiero po nim przyszedł Reagan, ale on juz Brzezińskiego nie chciał. Nie porównuj III RP do II RP, bo to dwa różne kraje, dzisiaj mamy więcej idiotów

 28. Do Mohort .Poza tym w obronie TV Trwam zebrano ponad 2mln podpisów.A ja pytam czy czy Polska to tylko 2mln.obywateli?Z tego co wiadomo jest nas grubo ponad 35mln. a nawet gdyby odliczyć małe dzieci i upośledzonych zamkniętych w zakładach to i tak będzie ponad 12mln.

 29. @Mohort Obrażasz ludzi, wyzywasz od tumanów i idiotów i próbujesz uciszyć ich „mordy”. Pamiętaj, że w ten sposób dajesz świadectwo o sobie i Tobie podobnym „katolikom” i „patriotom”! Żałosne to, szkoda, że prawdziwe!

 30. do mieszkaniec możliwe że na Hot Bircie nie ma miejsca ,a jak się pojawi to jest wykupywane przez komercyjnych nadawcow za grube miliony , a Astra jest mniej popularna i dużo tańsza, te nowsze telewizory mają dekodery ,a do starszych typów kupisz taniej dekoder+ antena niż cały zestaw sat. i nie placisz abonamentu np.komercyjnemu Polsatowi abonamentu, opcja multipleks jest dla tv.Trwam kluczowa pod wzg.finansowym + ułatwiony , szerszy dostęp widzow do tv.Trwam

 31. Piszesz ze miejsce jest wykupywane przez komercyjnych nadawców, a TV Trwam to niby co, państwowe?? posiada ta stacja jakieś przywileje czy coś innego co ich ma faworyzować w stosunku do innych? Nierób również z ludzi kompletnych biedaków, skoro ich stać na to aby kupować nowe telewizory z DVB-T to i stać na wydanie paru złotych na zwykły dekoder i małą antenę.
  P.S
  Podejrzewam że 90 % ludzi idących w marszu nie ma zielonego pojecia o cyfryzacji, DVB-T, naziemnych nadajnikach itd… popostu proboszcz każe to lud ślepo zapatrzony idzie..

 32. Tak! tę „silną rękę” to prawica chciała w pierwszej kolejności zakatrupić, a Piłsudski był wróg publiczny numer 1. Robili wszystko żeby go zdyskredytować
  Wikipedia: „Wycofując się z życia politycznego marszałek wygłosił 3 lipca swoje słynne przemówienie w sali Malinowej warszawskiego hotelu Bristol, w którym m.in. wyraził swe obrzydzenie wobec partyjniactwa i koniunkturalizmu. Powiedział m.in.: ‚Zapluty, potworny karzeł na krzywych nóżkach, wypluwający swoją brudną duszę, opluwający mnie zewsząd, nie szczędzący niczego, co szczędzić trzeba – rodziny, stosunków, bliskich mi ludzi, śledzący moje kroki, robiący małpie grymasy, przekształcający każdą myśl odwrotnie – ten potworny karzeł pełzał za mną, jak nieodłączny druh, ubrany w chorągiewki różnych typów i kolorów – to obcego, to swego państwa, krzyczący frazesy, wykrzywiający potworną gębę, wymyślający jakieś niesłychane historie, ten karzeł był moim nieodstępnym druhem, nieodstępnym towarzyszem doli i niedoli, szczęścia i nieszczęścia, zwycięstwa i klęski.'”

 33. Trochę ludzi uczestniczyło.
  Czy da się powiedzieć że to woły? Że nie myślą?
  Przecież to 1/8? 1/7 Lubaczowa brała w tym udział? (liczbowo).

  Więc co w tym Państwie robić by politycy nas słuchali jeśli nie wyrażać tego w postaci marszów, pochodów itp…

  Jak sprawdzić ilu myśli faktycznie podobnie na pewne tematy niż się spotkać, rozmawiać , wychodzić na ulicę?

  Już nie ważne czy Rydzyk będzie coś z tego miał czy nie…ale jeśli znaczna część społeczeństwa chce by się Trwam znalazło na multipleksie no to jeśli ktoś to blokuje to chyba coś nie tegens.

  Jakieś badania pewnie są robione, sondaże , statystyki i ludzie chcą.

  Podejrzewanie że „90% idących w marszu nie wie co , co, po co i dlaczego” stawia wydającego takie tezy dość wysoko ponad „motłochem” marszujących.
  To nie są prości ludzie!

  Czy ktoś z was walczył o coś bardziej niż krytykując na necie i tu komentując?
  Podpisywaliście jakieś pisma , petycje, wyszliście z domu by o coś powalczyć?
  Coś więcej niż tylko net, net (najczęściej anonimowo) i krytykujące rozmowy ze znajomymi na ten temat?
  Nie walczy się jak się nie ma o co, albo jak się nie widzi sensu…albo jak się nie chce (się to zlewa).

  Dobrze że ktoś walczy, że mu się chce. Wcale nie uważam że jest to niesłuszna sprawa.

  Takie marsze powstają ponieważ kończą się sposoby i metody na wypowiedzenie własnego zdania dosadnie i dlatego iż naród (tak uważam) ma coraz mniejsze poczucie wpływu na to co robią politycy i na to o czym decydują.

  Miejmy tylko nadzieje że te działania nas Polaków (czy też chrześcijan) nie podzielą.

  Czemu kibicuję.
  i
  Pozdrawiam.

 34. z tego co wiem tv.Trwam to społeczny nadawca który nie może nadawać reklam w odróżnieniu do komercyjnych i publicznych stacji które mogą reklamy nadawać z czego mają pieniądze , nie widze tu żadnych przywileji dla tv.Trwam ,dlaczego wszystkie miejsca na multipleksie mają być zajete przez komercyjne i publiczne stacje ?

 35. Mohort! jak prawicy ktoś nie odpowiada to zaraz jest obrzucany błotem albo zdyskredytowany w inny sposób. Specjalnie nie posługuje się innymi linkami tylko wikipedią, chyba że wikipedia to też „szmaciana lewicowa szmira”.
  Masz tu jak byk napisane (odnośnie twojego Regana):
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Jimmy_Carter
  „To właśnie administracja Cartera – mimo wcześniejszych posunięć i inicjatyw odprężeniowych – zainicjowała w końcowym okresie kadencji nową fazę wyścigu zbrojeń, kontynuowanej potem konsekwentnie przez Ronalda Reagana. Niektórzy nawet twierdzą, iż to właśnie Jimmy Carter, dzięki odświeżeniu polityki zagranicznej z jednej strony powrotem do wyścigu, a z drugiej pokojowymi posunięciami wygrał zimną wojnę…..
  ….
  …Carter jako prezydent podkreślał rolę jaką odgrywają prawa człowieka w jego polityce zagranicznej i nie stronił od posługiwania się nimi jako jej instrumentem……”
  (dzięki temu USA mogła angażować się po stronie Solidarności, co było następstwem podpisania Dokumentu Końcowego Konferencji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. Co prawda nie za kadencji Cartera podpisano, ale Polska uznała Międzynarodowe Pakty Praw Człowieka, a nacisk Cartera i USA na te kwestie tylko wzmocnił późniejsze reakcje międzynarodowe w okresie stanu wojennego – działacze opozycji mogli domagać się przestrzegania praw człowieka powołując się na Akt Końcowy Konferencji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie a reszta świata wywierać naciski polityczne)
  „…..Administracja prezydenta Cartera wystąpiła m.in. z inicjatywą pokojową na Bliskim Wschodzie, co doprowadziło do zawarcia porozumienia pokojowego między Egiptem a Izraelem…
  a
  odnośnie Brzezińskiego i Cartera:
  Carter chciał uchodzić za prezydenta spoza tradycyjnych układów. Jednakże w swym gabinecie otoczył się doświadczonymi politykami, takimi jak doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Zbigniew Brzeziński,….”
  (już wtedy był doświadczony, 45 lat temu, więc nawet jak doradzał „chyba najgorszemu prezydentowi USA” to mu to nie ujmuje!)

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Zbigniew_Brzezi%C5%84ski_%28politolog%29
  „…W latach 1977–1981 był doradcą ds. bezpieczeństwa narodowego USA i w tym czasie wywierał znaczący wpływ na amerykańską politykę zagraniczną. Postulował zaangażowanie USA w popieranie antysowieckiej partyzantki w Afganistanie i antykomunistycznego ruchu „Solidarności” w Polsce. Jego postawa miała decydujący wpływ na rozwiązanie kryzysu polskiego na początku grudnia 1980 roku (udaremniono wówczas inwazję sił sowieckich i Układu Warszawskiego na Polskę)….”

  Co by nie powiedzieć i tak parafrazując: „TWOJA RACJA JEST NAJTWOJSZA”, i nic nie przekona takich zatwardziałych twardogłowych, poza samym rydzykiem, ale jak uważasz się za katolika, to masz świadomość, że będziesz smażył się w piekle za sianie nienawiści i obrażanie bliźniego swego? Wiesz że: „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”! Krzyczałeś niedawno: obudź się Polsko! A ja ci spokojnie mówię, Ty się obudź, bo zgnijesz w piekle! Na sądzie ostatecznym wszyscy osądzenie za swoje czyny, więc zastanów się jak wygląda u ciebie 2 przykazanie miłości!

 36. Kiedyś też myślałem jak Ty. lekceważyłem TV Trwam aż do chwili kiedy kolega zaprosił mnie i obejrzałem jakiś program. Od tej chwili zmieniłem zdanie o 100%. Kupiłem dekoder , antenę satelitarną i mam teraz wybór. Mogę oglądać to co chcę. Oglądając programy katolickie wzbogaciłem swoją wiedzę o szczegóły pisma Świętego. Wiedza ta pozwala mi żyć lepiej , patrzę inaczej na świat jestem po prostu szczęśliwy. To zawdzięczam TV- Trwam. Natomiast programy informacyjne są rzetelne i przekazują zawsze prawdziwe nie ocenzurowane informacje,
  A insynuacja że ksiądz kazał jest nie prawdziwa bo było zupełnie odwrotnie , lud oświecony uprosił ks.Proboszcza aby przyłączył się do marszu a lud ślepo wierzący PO został w domu. Pozdrawiam .

 37. „Kaczyński: to powinno być święto autentycznych polskich patriotów”
  smutne!
  za rok ten pseudo wódz obwieści kto może świętować 11 listopada, a kto nie
  idąc dalej
  na Wielkanoc nie wpuszczą do kościoła poświęcić koszyczek, bez przepustki namiestników prezesa PiS i ojca dyrektora!
  już kiedyś było hasło o tym gdzie „stało zomo” , itp.
  teraz czyje jest święto niepodległości,
  a jutro kto jest prawdziwym Polakiem i może tu mieszkać, świętować itd.
  Cynizm rządzi waszymi umysłami!
  a młodzi wyjeżdżają byle dalej, do dużych miast albo normalnych (obcych) krajów, gdzie ludzie pracują i używają głowy do myślenia, a nie jako wieszak na moherowe berety! Wyjechali (albo za wkrótce wyjadą) tam za chlebem, a nie igrzyskami !
  Tylko kto wam będzie wodę w szklance na starość podawał? chyba sobie imigrantów (murzynów i Ukraińców) sprowadzicie, bo waszych potomnych znajdziecie tylko na emigracji (wewn. i zewn.). Ale walczcie dalej o interes rydzyka i zemstę na tusku! Powodzenia!
  Zastanówcie się, dlaczego waszych dzieci tutaj z wami nie ma? Na pewno z powodu braku tvtrwam na multipleksie?

 38. nie mam sklerozy
  rządzi PO
  i robi dokładnie to co inne partie polityczne, czyli transferuje wspólnie wytwarzane dobra (czyli m.in. nasze podatki) do swojego elektoratu,
  czyli w przypadku PO do mieszkańców dużych aglomeracji, w Warszawie, na Śląsku i innych, głównie na zachodzie kraju.
  Likwidują instytucje na prowincji, żeby dać miejsca pracy na w Rzeszowie, Lublinie itd.
  Rydzyk im podskakuje, to mu nie dadzą darmowego miejsca na multipleksie – i oto się rozchodzi!
  Episkopat podskakuje, to nie dadzą subwencji na nauczanie religii w szkołach!
  Co do personalnych wyskoków, to:
  Na głowie nosze co mi się podoba, bo jestem wolnym człowiekiem, w wolnym kraju.
  Ale czym Ty różnisz się od tego leminga z PO? Niczym!
  jesteś dokładnie taki sam prawdziwy polaku katoliku, a nawet gorszy! Bo zakłamany, bo w imię swojej wiary, sponiewierasz wszystkie świętości!
  Dla jasności:
  Głosowałem na POPiS w 2005, ale nigdy w życiu nie zagłosuje już więcej na PO ani PiS (także PSL czy SLD)!
  Niczym nie różnicie się między sobą! no może tylko pragnieniem chęci zemsty za śmierć brata Jarosława!
  I wszyscy w imię miłości Boga! z tym wyjątkiem że ci z PiSu tylko w Boga Polskiego, co Żydów i Pederestów nienawidzi. Taka jest wasza wiara! co tam kochać bliźniego swego(?); każdy kocha jak potrafi!
  Nie zawłaszczajcie Polski, głupie barany! jej symboli i historii! Bo nawet ten mały szacunek do L. Kaczyńskiego, jaki miała cześć tej normalnej Polski , przez jego brata bliźniaka Jarosława dawno wylądowała na śmietniku historii!
  Zacznijcie używać własnej głowy, a nie jak barany powtarzać to g… młodzieży wszechpolskiej, rydzyka i innego wszelkiego pseudopolskiego g…, co podszywa się pod katolicyzm polski!
  Spójrz w lustro i odpowiedz sobie na pytanie:
  czy godnie przeżyłem ten dzień i zasłużyłem na miłosierdzie boże?
  czy ja prawdziwy polak katolik, godnie wypełniałem boskie przykazania?
  czy ja potomek tych co przelali krew za naszą wolność, godnie uhonorowałem pamięć o ich heroicznych czynach?
  a może jednak plugawię dobre imię Polski i tych, co oddali swoje życie za jej niepodległość?
  Za nas, którzy podtrzymują tradycje polskie i ten naród?
  Naprawdę nie macie sumienia?
  Kim wy jesteście naprawdę? Polakami?
  Nie nie jesteście!
  Jesteście tylko żałośni swej umysłowej niedoli!
  niech Bóg wam wybaczy!

 39. mozna miec do rydzyka zastrzezenia ale ja uwazam ze jest naprawde dobrym biznesmenem. Zrobic sieczke z mozgu tylu ludziom i trzepac tyle kasiory to naprawde jest dobre ;)) aha i dlaczego nie jest on wymieniany jako jeden z najbogatszych Polaków? nagrode biznesu powinien dostac ;p

 40. Polaków ogarnął szał szybkiego zarobku a i bardzo łatwego.Niech nikt nie bredzi jak tam ciężko .To nie kolonia karna,każdy może szybko wrócić jeżeli mu nie odpowiada.Pracując w kraju trzeba używać umysłu a tam potrzebują głównie mięśni /rąk.Myślenie zostało w domu na dyplomie.Polacy gdzie wasze ambicje?Na zmywaku?

 41. Jak już tak wszyscy maszerowali, to dlaczego nie przyszli na stadion, gdzie odbywał się mecz charytatywny dla Wiktorka, czyż nie to jest główną doktryną kościoła aby pomagać innym w potrzebie. Bóg nas uczy miłości do bliźniego, nie jestem biegły w przykazaniach dlatego przepraszam jeśli błędnie napiszę te słowa „to coście bliźniemu swemu uczynili to i ja wam uczynię”. Naprawdę byłbym wielce dumny ze społeczeństwa Lubaczowa, gdyby przyszli po przemarszu na stadion i rzucili przysłowiowe 1 zł, a tak pozostaje uczucie zawiedzenia.
  Pozdrawiam

 42. Do Anonima.Bardzo źle to sobie interpretujesz,ja nie neguję wyjazdu tylko odpieram atak PRIDE OF POLAND z tekstem-( młodzi wyjeżdżają ,przypomnij sobie kto rządzi ,kto jest premierem od 5 lat i co w tym temacie zrobił) bo wg.niego pięć lat wstecz był taki dobrobyt aż chciało się żyć a niby teraz to strach w oczach.Ambicji do wyjazdu nie potrzeba,one są potrzebne tu na miejscu-trzeba ukończyć dobre studia i na kierunku dającym realne perspektywy na pracę a nie jakieś pseudo za pieniądze w semestrach sobotnio/ niedzielnych.Tam na miejscu to jest tylko szef z ambicjami .Do sprzątania domów,barów,restauracji i innych czy na budowie,w warsztacie wystarczy to co sobą prezentują.Nadmieniam,że pracy jest u nas w miarę i też tej nieźle płatnej ale coś trzeba umieć aby zarobić ponad te 1000.

 43. Prawda jest taka,że kończy się śmieszne studia na śmiesznych kierunkach na śmiesznych uczelniach a potem z tym dyplomem żąda się wysokiego wynagrodzenia.W zamian co? Znajomość języków obcych -znikoma.Wiedza nawet ta ogólna -znikoma.Przygotowanie zawodowe-słabiutko.Proszę zauważyć wśród otoczenia,że problemów z pracą nie mają osoby które się ciężko uczą przez pięć lat,władają biegle choć angielskim i są skłonne opuścić dom.Czy słyszał ktoś o bezrobotnym informatyku,inż. budowlanym,geodecie i podobnych im.Najprościej ukończyć ochronę środowiska w Jarosławiu lub administrację w Przemyślu i tylko żądać.No i liczyć na znajomości w lokalnych urzędach.

 44. U nas jest stary schemat rodem sprzed kilkudziesięciu laty.Każdy pracownik tylko w jednym zakładzie pracy,na miejscu (w koło komina)i jak najwięcej zarobić.A ile i jak robić to trzeba przemilczeć.Jako,że lubimy od pewnego czasu powoływać się na dobrobyt za granicą podam tylko iż co roku z Niemiec wyjeżdża 160tys. ludzi w poszukiwaniu lepiej płatnej pracy nie licząc tych pracowników,którzy zjeżdżają z zagranicy do domu na sobotę i niedzielę.Proszę popytać znajomych ilu z nich pracuje w Austrii, Norwegii.

 45. @ janek po pierwsze nie obrażaj ludzi! skoro nie kończyłeś ochrony środowiska w Jarosławiu lub administracji w Przemyślu, jakim prawem się w ogóle wypowiadasz na ten temat?? skąd wiesz czego tam uczą i na jakim poziomie?? po raz kolejny powtarza się zasada, że najwięcej do powiedzenia mają Ci, co nic nie wiedzą..
  po drugie studiowałam przez 5 lat filologię germańską na Uniwersytecie Rzeszowskim (to pewnie dla Ciebie też śmieszny kierunek i uczelnia??), a potem jeszcze 1,5 roku – studia podyplomowe translatoryczne (na tym moje kwalifikacje i umiejętności się nie kończą), za pracą jeździłam min. do Łodzi, Wielkopolski i na Pomorze, jak już coś znalazłam to tylko na krótki okres, i tak przez ponad 3 lata!! więc śmieszna to jest chyba ta Twoja „Prawda”
  uderza mnie Twoja wypowiedź i nie pozwolę, żeby ktoś sugerował, że bezrobotni to tacy, którzy pokończyli byle jakie studia, żeby tylko papierek dostać, moja Pani promotor chciała mnie zatrzymać na uczelni, a państwo ma gdzieś ciężką naukę przez 5 lat, czy znajomość języków obcych

 46. Niestety zasmucę Pana-to potrzebny kierunek na rynku,ciekawy i bardzo dziwię się,że jest mg bez zajęcia.Czyli mam rozumieć,że jest Pan bez pracy? Widzę że 3 lata to wg.mg dużo.Widocznie nie jest Pan atrakcyjny dla firm, nie ma Pan siły przebicia ,brakuje tego czegoś-wiary w siebie.Przynajmniej można było zostać na uczelni,mniej płacą a posada do końca.Kolega pracuje na UJ i nie narzeka na zarobki. Jaśka z góry ma rację w tym co pisze.Moja wypowiedź nie powinna Pana uderzać bo miły Panie głowa do góry, życie przed nami.Jeżeli mogę to poddam myśl choć pewnie zostanę zbluzgany.Powinien Pan przenieść się na zachód i podjąć pracę jako nauczyciel.Na tamtejszym rynku brakuje nauczycieli a zarobki i cały social są b.dobre o ile czuje Pan ten klimat.Podaję z autopsji.Na pr.można pogadać.

 47. na uczelni zostałabym, gdybym wtedy wiedziała jakie są realia, co do zarobków nie mam wymagań, ważna jest dla mnie praca! na stażu dawali mi 600zł i nie narzekałam, obecnie radzę sobie na własną rękę – bez pomocy państwa, państwu tylko oddaję podatki z mojej działalności, a moi koledzy/koleżanki ze studiów (oczywiście nie wszyscy) do dziś są bezrobotni, to znaczy, że ludzie bez siły przebicia są niezdolni do pracy?, a może właśnie tacy ludzie bardziej cenią pracę i nie będą uciekać za granicę w poszukiwaniu większych zarobków!

 48. jeszcze jedno: nie tak dawno zamieściłam ogłoszenie, żeby przyjąć kogoś do pracy do obsługi klienta, w ciągu godziny wpadło ok. 30 zgłoszeń, ludzie po studiach 5-letnich, absolwenci UMCS, Akademii Pedagogicznej w Krakowie, UR, WSiZ, prawnicy, ekonomiści, a nawet wyobraźcie sobie dwóch informatyków! ja nie chcę nikogo bluzgać, chcę, żeby nie wypowiadali się Ci, którzy nie mają zielonego pojęcia na dany temat

 49. Czytam te głupoty i zastanawiam się czy to dotyczy wszystkich.Pani mg -znaczy pewnie magister bez r chce nam wmówić jakich to super fachowców mamy na naszym terenie.Jak słusznie zauważył janko widać, że to miernota która siedzi w domu na garnuszku u babci emerytki i czeka aż poprosi ktoś o aplikację.Ta bardziej obrotna ma już etat w Starostwie,UG,UM i pokrewnych zakładach.Podam przykład przyjęć do pewnej instytucji.Nadmieniam, iż w aplikacjach można było przeczytać cuda wianki jak to mówią teraz młodzi w kwestii odbytych praktyk i staży(które można szybko sprawdzić)wiadomości,kwalifikacji. Na pytanie czy mają wiedzę,umiejętności co do specyfiki pracy to wszyscy -na 100% twierdząco tak.Nie podaję tematów czysto dotyczących spraw zawodowych ale to co usłyszeliśmy było żenujące.Podam takie bardziej ziemskie.Na pytanie:1 .czy umie Pan/i obsługiwać kserokopiarkę? odp.ja zawsze robiłam to na mieście2. proszę uruchomić program xyz…-odp. ja z takiego nie korzystałem 3.Gdzie leży Przemyśl? odp.w Bieszczadach 4.Jakich zarobków oczekuje (Pan/i)odp.moim marzeniem!!! jest kwota na początek2700zł i alej a dlaczego akurat tyle odp.bo jak powiem ponad 3000 to się państwo skrzywią!!!Nabór przeprowadzano dotychczas dwa razy i na 12 osób nie znalazł się nikt kto wiedziałby na czym ma polegać jego praca, jakie są jego obowiązki,co ma umieć. A w CV wszyscy byli na 6 z plusem. Komentarz zbyteczny.Polskie uczelnie wyższe w pogoni za pieniądzem zaszły na psy a młodzi idąc tym tropem na własne życzenie brną w tej niewiedzy.

 50. Tak. Ta wykształcona inteligencja siedzi teraz w domu i czeka na lepsze czasy zazdroszcząc innym kolegom i koleżankom ciekawej pracy w nowym otoczeniu.Tak to jest jak się idzie z Liceum na studia (i to na ten sam kierunek)całą paczką nie myśląc o tym aby za kilka lat mieć dobry,perspektywiczny zawód a potem pracę.

 51. wracając do tematu:
  źródło: Tokfm: „Z żalem patrzę na rolę Kościoła” – Norman Davies w TOK FM
  „Każdy naród ma ludzi gorzkich, niezadowolonych. Problem brzmi: dlaczego tylu ludzi to kupuje? Dlaczego tyle osób wierzy w te zupełnie absurdalne rzeczy? Tę całą herezję smoleńską? – pytał prof. Davies.”
  źródło: Tokfm: „Bratanie się „Solidarności” i ONR. Hartman: Czemu Wałęsa i Borusewicz nie reagują?”
  – Jak długo ludzie Sierpnia będą bezsilnie patrzeć na postępującą faszyzację Solidarności? Nie pozwólmy poniewierać imieniem „Solidarność”! – pyta prof. Jan Hartman, komentując wspieranie ONR przez związek zawodowy.

 52. Do Nasze miasto: Widzę, że zajmujesz się rekrutacją.
  Ja kiedyś miałem osobę, która w swoim CV wpisała coś w tym stylu „specjalista do spraw organizacji czasu w jednostkach z kapitałem zagranicznym.” Gdy wzięliśmy ją na tapetę okazało się, że w rzeczywistości była opiekunką (au-pair) w Niemczech. W CV nie skłamała, tylko prawdę ubrała w piękne słowa.

 53. nie rób z Daviesa znawcy katastrofy smoleńskiej bo robisz się śmieszny. Raczej bym tu zacytował prof Biniendę, Nowaczyka, myślę że w dziedzinie katastrof lotniczych są bardziej doświadczeni niż historyk… a jeszcze dodam że jeden jest wykładowcą w USA i chyba pracuje dla Beoinga. Będziesz musiał się odwołać do Raportu MAK i podeprzeć się pancerną brzozą.
  Wałęsa to taki skoczek wzwyż ma rekord świata w skoku przez płot …. Niedługo zaczniesz wyjeżdżać cytatami Lisa, Żakowskiego, Olejnik, Paradowskiej. Włącz sobie TVN albo poczytaj Wyborczą może coś mądrego napiszesz :)

 54. Wikipedia:
  We wrześniu 2011 roku w portalu publicystycznym „Studio Opinii” ukazał się obszerny artykuł pt. „Skrzydło kontra brzoza” autorstwa prof. Pawła Artymowicza, polskiego astrofizyka z University of Toronto, w którym ostro skrytykował on prezentację sejmową Wiesława Biniendy, nazywając niektóre wyjaśnienia „cał­ko­wi­cie sprzecznymi z aero­dy­na­miką” i podnosząc problem znikania elementów obliczeniowych w symulacji zderzenia z brzozą, na której tupolew stracił zgodnie z oficjalnymi raportami końcówkę lewego skrzydła. Paweł Artymowicz i Grzegorz Szuladziński omówili krytycznie m.in. ten problem w wywiadzie udzielonym przez Szuladzińskiego w październiku 2011 roku portalowi „Studio Opinii” i podkreślali, że LS-DYNA (program używany przez Wiesława Biniendę) może dać „20 różnych” wyników zależnie od parametrów wejściowych, stąd konieczna jest publikacja przez prof. Biniendę informacji o jego danych wejściowych, umożliwiająca powtórzenie jego obliczeń.

 55. Davies nie odnosi się do dowodów, tylko reakcji społecznych,
  widać że czytasz to co chcesz przeczytać!
  2 najważniejsze kwestie,pierwsza że Kościół zamiast łączyć jeszcze bardziej dzieli Polskę, a druga o takich jak ty co „sztucznie pompują tę gorączkę”
  Wracając do tematu Biniendy, niech opublikuje wszystkie swoje dane wyjściowe, a nie zataja to co mu pasuje, tak aby inni wybitni naukowcy mogli to zweryfikować, skoro tego nie robi, to widać tez do końca nie jest w porządku.
  Czytam to co czytam, na pewno nie ograniczam się do jednego źródła, jak ty do rydzyka

 56. imdivers 11 listopada 2012

  Odpowiem tak -a dlaczego żadna stacja nie nadaje tv disco? Bo to niszowe i obciachowe .Jak chcę się pomodlić to nie robię tego medialnie na antenie radia lub telewizji.Szkoda,że katolicy tak mało gorliwie modlą się w swoim miejscowym kościele ale mają pieniądze(twierdząc wcześniej iż ledwo wiążą koniec z końcem) na telefon do radia i modlitwę na antenie.żenujące jak słucha się ich wywodów.

  To nie mój wpis :)

 57. Kościół to największe zło jakie spotkało świat. Nawet hitleryzm czy stalinizm nie zabił tyle ludzi co zachcianki i ciemniactwo instytucji która pod przykrywką Boga przez wieki prowadzi swoją POLITYKĘ eksterminacji każdego kto myśli inaczej. Ludzie się budzą powoli a taki beznadziejny marsz jest tylko wołaniem z rozpaczy bo zaczynamy rozumieć co nam wyrządzili ! Tyle w temacie !

 58. Z nikim kłócić się nie mam zamiaru – takie jest moje zdanie poparte kartami historii zapisanymi przez 20 wieków działalności Kościoła. Kto chce niech wierzy w Kościół – ja wierzę w Boga i staram się żyć z godnie z naturą i drugim człowiekiem. Bo wiara w Kościół może baaardzo różnić się od wiary w Boga – niestety…

 59. ”Katolicyzm nie jest dodatkiem do polskości,zabarwieniem jej na pewien sposób,ale tkwi w jej istocie, w znacznej mierze stanowi jej istotę.Usiłowanie oddzielenia u nas katolicyzmu od polskości,oderwanie narodu od religi i od Kościoła jest niszczeniem istoty narodu” – Roman Dmowski ”Kościół ,Naród i Państwo” 1927 , do ” Polska nie jest państwem kościelnym ” dużo wiesz o świecie, jaką role odegral Kościół w historii Polski? zawsze w trudnych chwilach Naród Polski miał i bedzie miał oparcie w Kościele ,nawet jak Polski na mapie nie było, Kościół przetrwał a wraz z nim Naród

 60. Do @Polska nie jest państwem kościelnym: główka cię nie boli? nie naćpałeś się czegoś? Chętnie się dyskutuje z ludźmi o odmiennych zdaniach, ale twój stan można określić jako odmienny stan świadomości (jeśli w ogóle kumasz, o czym piszę). Z uwagą śledzę dyskusję w tym wątku (nie było mnie wcześniej, to nie mogłem zabrać głosu). Ale ty sam siebie wycinasz z tej dyskusji, z tobą to nie warto polemizować, ty nie masz poglądów, ty masz zwidy.

 61. Przepraszam Cię bebe, ale nie masz racji. A ponadto jak zwykle obrażasz piszących. Niemal każdy artykuł komentujesz i krytykujesz ludzi.
  Poczytaj trochę o historii kościoła rzymsko katolickiego, (np. wpisz w goooglach temat – zbrodnie kościaoła katolickiego, synod trupi, bal kasztanów, inkwizycje , chrystianizacja ameryki , kościół a faszyzm…itp) to zobaczysz.
  Kościół zawsze ma jakieś interesy… jest przeciw komunizmowi (który nie uznaje kościoła) , to popiera partie prawicowe, skrajnie prawicowe, narodowo-nacjonalistyczne, faszystowskie (tak dobrze czytasz).

  Najkrwawsze i najokrutniejsze wojny są przede wszystkim na tle religijnym.

  Prof. Luft napisał list do abp. Michalika. Zrobił to w delikatny sposób ale dobitny. Z szacunkiem i klasą.

  Przeczytaj dokładnie . Zamieściłam go powyżej.

 62. A czytałeś o Krzyżakach oni to dopiero w imię religii dawali sobie upust. Kościół nigdy nie był za żadnym systemem. Jest taki cytat „Masz oddać bogu co boskie, cesarzowi co cesarskie”, tłumaczenie tobie co znaczy Katolicyzm dla Polski to jak psa uczyć siadać, trzeba by było zacząć od Mieszka I

 63. Mohort
  Proszę napisz gdzie chociaż raz broniłem pancernej brzozy?
  ani razu nie odniosłem się nawet do KATASTROFY smoleńskiej,
  jedynie wypomniałem (nawet nie swoimi słowami, a ustami znanych naukowców, publicystów i pospolitych internautów) żerowanie na emocjach przez pewne osoby oraz
  wypominam teraz to, co w waszym gronie jest chorobliwie zaraźliwe:
  NIEDOMÓWIENIA, POMÓWIENIA, INSYNUACJE
  (jak Kaczyński złapie katar, to cały PIS kicha i smarka, a najbardziej gorliwi szczepią się na cholerę i jedzą czosnek)
  skoro wytykasz błędy komisji Millera, to dlaczego nie widzisz, że Binienda też wszystkiego nie ujawnia,
  a może dlatego nie publikuje wprowadzonych danych do tego programu? bo może tak nimi zmanipulował, żeby wyszło „jednym słowem” na zamach!
  „źdźbło w oku brata swego widzisz , a belki w oku swoim nie dostrzegasz?”
  Osobiście byłbym za komisją niezależną, międzynarodową, ale nie wierze, że to coś pomoże,
  a wiesz dlaczego?
  Bo jakby ta komisja nie potwierdziła wersji zamachu, to zaraz „prawdziwi polacy” podobni do ciebie, wzięliby do ręki genealogię i udowodnili, że w niezależnej komisji „sam żyd”. A że według głoszonej przez „prawdziwych polaków” tezy że „żydzi rządzą Światem”, to jedyne wyjście z tej patowej sytuacji jest takie (na pewno się zgodzisz): wyznaczenie międzynarodowej komisji przez szanowanego w całej społeczności ludzkiej Układu Słonecznego – Antoniego Macierewicza – niezaprzeczalnego autorytetu w wielu dziedzinach wiedzy i niewiedzy!
  Rozmowa z tobą, to tak, jakbyś Ty (wyobraź sobie), rozmawiałbyś z osobą twierdzącą, że TU 154 zderzył się z UFO!
  (przykładowa konwersacja):
  „Ale UFO nie istnieje! -vs- ale niezależni eksperci widzieli UFO!
  ale UFO nie może istnieć -vs- ale z modelu komputerowego niezależnych ekspertów wynika, że UFO wtedy przelatywało na wysokości 30 m!
  ale nikt tego nie potwierdził –vs- dalej bronisz tych żydów!
  Boże broń – vs – jesteś czarny i cała twoja rodzina to czarnuchy!
  ….
  do tego sprowadza się próba dyskusji z tobą!
  Bez odbioru!

 64. PRIDE OF POLAND
  nawet gdyby Polski nigdy na mapie by nie było, to Kościół by przetrwał na tym terenie, a wraz z nim Naród który by tu zamieszkiwał!
  .
  PRIDE OF POLAND: „zawsze w trudnych chwilach Naród Polski miał i bedzie miał oparcie w Kościele ,nawet jak Polski na mapie nie było, Kościół przetrwał a wraz z nim Naród”
  .
  Kościół i tak by przetrwał, a Naród Polski przetrwał bo kler wywodził się z Narodu,
  powiedz dokładnie o którą istotę polskości ci chodzi?
  PRIDE OF POLAND: „Usiłowanie oddzielenia u nas katolicyzmu od polskości,oderwanie narodu od religi i od Kościoła jest niszczeniem istoty narodu”
  o jaką istotę polskości ci chodzi?
  -o tę istotę polskości z I Rzeczpospolitej, szlachecką?
  -o tę istotę polskości z czasów zaborów?
  -o tę istotę polskości z czasów tworzenia się świadomości narodowej?
  -o tę istotę polskości z II Rzeczpospolitej?
  -o tę istotę polskości z PRLu?
  -o tę istotę polskości z III Rzeczpospolitej?
  bo na polskość składa się więcej elementów poza religią (tak wiem, że ona jest jednym z najważniejszych i dlatego pytam o te rzeczy wyżej),
  także organizacja państwowa sprzed Chrztu Polskiego, ale także zawłaszczanie polskości przez pewne „pseudo narodowe grupy” w XXI wieku – dzięki wam też czuję się BARDZIEJ Polakiem, bo mnie skłaniacie do obrony zwykłej, tej pospolitej mojej Polski!

 65. do szprotka i co wtym liscie takiego poruszającego jest ,ojciec próbuje syna bronić ,usprawiedliwiać to naturalne ,sam autor tego listu napisał ” To nieszczesne wydarzenie oceniam jako nieprzyzwoite , ale jest ono tylko DROBNYM epizodem , za to PRETEKSTEM do przywołania bardzo groznych zjawisk w polskim Kosciele…………..” jak mam to rozumieć?że profesor potrzebował pretekstu do napisania listu , wczesniej takiej potrzeby nie miał,nie widzial tych groznych zjawisk? .Syn wykorzystuje Ojca do obrony swoich dzialań, decyzji w KRRiT . Piszesz że,,najkrwawsze i najokrutniejsze wojny przede wszystkim są na tle religijnym” ,pytam która z ostatnich dwóch wojen taką byla , a może rewolucja w Rosji wybuchła na tle religijnym ???

 66. I tak ich nie przekonasz, szkoda Twojego czasu, zwłaszcza tych, dla których „Kościół to największe zło jakie spotkało świat”. Po Kościele byle łajza może sobie pojeździć, bo Kościół i tak nie odpowie na zaczepki. Tym odważnym proponuję krytykę I Gajowego Rzeczypospolitej, ciekawe czy starczy wam odwagi.

 67. Nawet w tym momencie religia wywołuje wojny słowne między poszczególnymi ludźmi mieszkającymi na 20km2. Kłócicie się o rzeczy, które nigdy nie znajdą prostego rozwiązania. Kościół niejednokrotnie ingerował w państwo Polskie i na świecie, religia niejednokrotnie była wymówką wojny – nie mylić pojęć, wymówką! Religia jest systemem wierzeń i praktyk i zawsze będzie wywoływać spory pomiędzy ludźmi z różnymi poglądami.
  ALE..
  ..jeżeli ktoś jest mocno wierzący i praktykuje to co Bóg nakazał, to powinno to być widoczne w działaniach tego człowieka. Nie problemem jest iść co niedziele do kościoła i siadać w pierwszym rzędzie, rzucając na tacę 100 zł., śpiewając pieśni religijny, znając każdy wers Biblii – to nie jest postawa jakiej Bóg oczekuje od ludzi wierzących w Niego, to postawa człowieka ukształtowanego przez rodziców i księdza od najmłodszych lat – „masz być w kościele”, „do kościoła trzeba chodzić”, „chodząc do kościoła jesteś dobrym człowiekiem”. G*wno prawda!
  Lubaczowscy „Katolicy’ pokazali na jakim poziomie jest ich religia w sobotę. Deklarując się, że przyjdą wesprzeć akcję organizowaną przez MKS, może jakby finał ich marszu był pod Kamieniem Papieskim na stadionie „wierzący w najświętsze prawdy” zasililiby puszki – wiadomą sprawą jest, że ludzie w Lubaczowie wcześniej także uczestniczyli w pomocy dla Wiktorka, ale sam fakt frekwencji na stadionie jest przykry.
  Bronicie czegoś czego tak na prawdę nie rozumiecie w prawidłowy sposób, a najlepszym porównaniem dla Was jest kibolka, nie jesteście nawet ultrasami, tylko typowymi fanatykami do których nie przemawia nic – macie swoje racje i one są święte namaszczone przez Boga!
  Nowe krucjaty? siłą przebicia zdobywać swoje?
  Wierzę w Boga, ale nie przemawia do mnie „polityka” Kościoła, którą reprezentują ludzie takiego pokroju.

 68. Słowo Polityk pochodzi od słowa greckiego i oznacza w tłumaczeniu kogoś kto zajmuje się społeczeństwem , a wg. Błogosławionego JPII Polityk to człowiek troszczący się o dobro społeczne …. odwrotnością zaś polityka wg tego samego tłumaczenia jest idiota czyli taki człowiek ,który nie interesuję się polityką …
  Tylko idioci nie interesują się społeczeństwem w ,którym żyją zaś pozostali wiedzą jak żyją i co jest dobre dla społeczeństwa a jeżeli politycy z urzędu działają na szkodę Ojczyzny powinni być przez to społeczeństwo WYRZUCENI ….

 69. Marsz był OK i jak najbardziej potrzebny ….w Polsce źle się dzieje i to każdy widzi …władza ignoruje ludzi więc społeczeństwo wychodzi na ulicę … jak ktoś krytykuje Marsze i bawi się w filozofa na własne potrzeby to widać ma problem sam ze sobą ,siedzi w domu i pojęcia nie am co dzieje się w Kraju … pozdrawiam

 70. Drogi „imdivers”,
  Chciałabym się odnieść do słów: „chodząc do kościoła jesteś dobrym człowiekiem” i do tego, czego oczekuje od nas Bóg.
  Kto wypowiedział te słowa: „chodząc do kościoła jesteś dobrym człowiekiem”? Ksiądz powiadasz?
  Ksiądz najlepiej to wie, że do kościoła przychodzą grzesznicy, codziennie siedzi w konfesjonale (a chyba nie wiesz jaka to trudna posługa – ja też nie wiem, ale sobie wyobrażam). Wszyscy jesteśmy grzesznikami i trzeba mieć po prostu odwagę, żeby to przyznać. To właśnie robią wierzący, idą do kratek konfesjonału i przyznają: tak, jestem grzesznikiem, robiłem rzeczy, którymi poraniłem innych, których się strasznie wstydzę, którymi mogłem zranić też i kościół, bo nie potrafię być jeszcze chrześcijaninem w pełni i świecić najlepszym przykładem, ale żałuję tego i chcę to zmienić. Do kościoła mogą chodzić sami źli, a Ci, którzy tam nie chodzą mogą być o niebo lepsi- nie zaprzeczam. Osobiście chodząc do kościoła wcale nie czuję się lepsza od mojego brata, który od tego kościoła już dawno odszedł – przeciwnie. Ale idę tam i przyznaję – jestem grzesznikiem, nie udaję świętej przed nikim, a tym bardziej przed księdzem – on najlepiej o tym wie, bo codziennie pełni posługę w konfesjonale.
  Kościół nie ma być miejscem tylko dla „świętoszków”. Kościół jest otwarty dla każdego, morderca też może do niego wejść, ale jeśli zrozumie, jakie zło popełnił, żałuje i potrafi się do tego przyznać – zostanie mu odpuszczone i może umierać w spokoju. To jest ta największa łaska, której życzę każdemu.
  Myślę, że wielu ludzi po prostu nie potrafi przyjąć tego, co dał nam Chrystus, sama miałam z tym problem, bo jak można przyjąć czyjeś cierpienie za to, że się samemu nagrzeszyło? – Niepojęte. Ale nie mamy wyjścia, bo sami siebie zbawić nie możemy. Wielu też nie potrafi uznać, że jest się grzesznikiem, bo wydaje się, że kościół przesadza nazywając pewne rzeczy grzechem (też tak kiedyś myślałam). Wygodniej jest odejść od kościoła i mówić: wierzę w Boga, ale do kościoła nie pójdę, bo się z nim nie zgadzam. Tylko, że to Chrystus ustanowił kościół i to On jest jego źródłem i z pewnością ma nad nim pieczę. Dlatego trudno uznać, że ktoś wierzy w Boga, skoro odrzuca kościół, sakramenty i wszystko to, co on sam ustanowił. Nawet jeśli ten kościół czasem nie wygląda tak, jakbyśmy sobie to wymarzyli.
  Można być dobrym człowiekiem i umrzeć w grzechach, a po śmierci nawet nie chcę myśleć, co z takim człowiekiem się dzieje (za dużo się naoglądałam dokumentów o egzorcyzmach itp.) A można popełnić straszliwe zło, ale opamiętać się zawczasu i uzyskać przebaczenie – to dał nam Bóg z miłości do nas i tego od nas oczekuje dla naszego dobra.
  Jeśli jesteś dobrym człowiekiem i, jak sam twierdzisz, wierzysz w Boga, to może zrób coś dobrego dla Niego, przyjdź do tego kościoła, który on sam ustanowił, pociągnij za sobą jeszcze paru dobrych ludzi, żeby na przekór tym, których uważasz za złych, dobrze o tym kościele zaświadczyć, pokazać innym, że kościół wcale nie jest taki zły. Może właśnie tego oczekuje od Ciebie Bóg. Chrystus sam wchodził między grzeszników, więc może i Ty wejdź. Mówić: tam chodzą źli, którzy tylko udają świętych, to ja tam nie pójdę – to tylko usprawiedliwianie siebie może dla uciszenia własnego sumienia. Myśleć: jestem niegodny, więc nie mogę tam chodzić też jest błędne, bo Chrystus tam czeka na wszystkich, a zwłaszcza na tych „złych”, grzesznych, którzy chcą się zmieniać. Kościół jest otwarty dla każdego. I wg mnie Bóg oczekuje od nas nie tylko dobrych uczynków, ale przede wszystkim uznania, że jestem grzeszny.
  A grzeszni jesteśmy wszyscy, bo wszyscy jesteśmy tylko „ułomnymi” ludźmi, a nie nieomylnym Bogiem.
  „Odchodząc od źródeł miłości i świętości odchodzimy od samego Chrystusa” JPII
  Z całym szacunkiem dla Ciebie. Nie oceniam Ciebie i mam nadzieję, że czymś nie uraziłam.

 71. Kto zna historię ten wie ,że gdyby nie Kapłani to dawno Polska by nie istniała… gdyby nie kardynał Wyszyński Polska była by jedną z republik radzieckich …gdyby nie Popiełuszko …. a gdyby wcześniej nie Piotr Skarga ,Ściegienny ,….to nikt by dzisiaj już nie pamiętał ,że Polska istniała … a zabory ? kto z Narodem był ? księża … dla matołów szkoda podawać przykładów a dla myślących nie potrzeba … więc nie narzekajcie ….SAMO SIĘ NIC NIE ZROBI nic się nie naprawi a Polska potrzebuje odnowy ……

 72. Gdyby inni (nie kapłani) mniejsi, więksi, bardziej znani, mniej znani, którym z Kościołem nie było po drodze, to też nie wiadomo czy Polska by dzisiaj istniała, gdyby p. Wałęsa (tak nielubiany dzisiaj przez Polaków-Katolików) nie nosił w klapie marynarki Matki Boskiej, też nie wiadomo co by było, np. pewnie zgwałcona 14-latka nie musiałaby jechać 500 km żeby usunąć ciążę (zgodnie z prawem państwa polskiego, które to państwo podobno jest świeckie i niezależne od jakiejkolwiek religii), a potem walczyć w sądach o swoje prawa.

 73. dorzucę mały kamyczek , na przełomie lat 80 – tych i 90-tych większość społeczeństwa chciała wolności w ówczesnych środkach „masowego” przekazu , czyli wówczas 2 programach TVP i kilku w PR , nikt wtedy nie stawiał wygórowanych warunków finansowych. Nie jestem fanem rozgłośni z miasta Kopernika , ale …..

 74. we wszystkim zdarzają się fenomeny, w służbie Kościoła także, więc bez sensu jest podawanie przykładem ks. Popiełuszki, to był Polak, który działał w imię Polski i dla Polski, Bóg go w tym wspomagał i kierował, ale Bóg a nie Kościół, także wychodzi dalej, że wszystko zależy od jednostek, ich działania, myślenia i etyki życiowej.. na pewno ukształtowanej w jakiś sposób przez religię.
  Wiara to rzecz, to stan umysłu.
  „do kościoła przychodzą grzesznicy” – no na pewno, bo każdy z Nas nim jest, żyjąc w dzisiejszych czasach trudno nim nie być.
  Odwagę to trzeba mieć, żeby stanąć przed Bogiem i prawdziwie żałować. To, że pójdziesz do CZŁOWIEKA, który działa w imię Boga i mu powiesz, że „zrobiłem coś strasznego …” on stuknie Ci w drewienko i odejdziesz z radością, że masz to za sobą, to żadna filozofia.

  itd., itd…

 75. No widzisz, właśnie trzeba WIERZYĆ w to, co Bóg ustanowił, a skoro ustanowił sakrament pokuty i pojednania mówiąc do Apostołów i ich uczniów (których to kontynuacją są dzisiejsi księża – czy się to komuś podoba, czy nie): „Weźmijcie Ducha Świętego. Którym odpuścicie grzechy są im odpuszczone […}”, to znaczy, że właśnie tego chce, żeby człowiek miał odwagę tam pójść i się przyznać, bo sam sobie grzechów odpuścić nie możesz, tylko Bóg to może za pośrednictwem księży, których on sam (min. do tego) powołał. A skoro w to nie wierzysz to trudno mówić, że wierzysz w Boga, możesz co najwyżej wierzyć w jego istnienie, tylko, że szatan też istnieje. A człowiek ma wolną wolę i prawo wyboru.
  Ks. Popiełuszko też był wychowywany przez księży i przez tych księży Bóg też musiał działać – inaczej Ks. Popiełuszko nie byłby tym , kim był. A Bóg powiedział: „Wielu jest powołanych, ale niewielu wybranych”. Nie każdy może świecić takim przykładem jak on, ale to nie znaczy, że reszta podlega potępieniu. Wszyscy święci i błogosławieni służyli kościołowi i z tego samego kościoła wyrośli!

 76. Do mnie nie przemawia ta część. Wierzę – to nie znaczy, że muszę postępować według dekalogu, który powstał ponad 2000 lat temu. Chce porozmawiać, mogę w każdej chwili, także nie potrzebni mi są Apostołowie, connection jest cały czas i wszędzie. Jak Bóg będzie chciał mi odpuścić grzechy, a nie może tego zrobić Twoim zdaniem teraz jak nie przystąpię do sakramentów to odpuści mi w trakcie spotkania na końcu mojej drogi, jeżeli będzie uważał, że moje całe życie było dobre i prawe.

  Jeżeli ks. Popiełuszko – wychowany przez księży – chciałby postępować inaczej to i tak by to zrobił. Pisałem, że wpływ na niego na pewno miała religia, ale to nie była główna rzecz jaka sprawiła, że był takim człowiekiem jak był. To jego własny wybór, jego wiara w to że postępuje dobrze. Zresztą, wszystko zależy od księdza na jakiego się trafi. Równie dobrze szybko się mógł zrazić do ich życiowego postępowania ;x

  „Wielu jest powołanych, ale niewielu wybranych” Powołany jest każdy, wybrany ten który swoim własnym postępowaniem – bo każdy ma wolną wolę – na to zasłuży, proste i logiczne.
  I dlaczego przypisujesz do tego tylko ludzi związanych z kościołem. Jeżeli ktoś wierzy w Buddyzm, Islam czy inną religię nie może być dobrym człowiekiem i przez Boga wybranym?

 77. Modlisz się i masz kontakt z Bogiem cały czas – super! Bóg może wszystko, może i odpuści grzechy bez sakramentu – tego nie wiem, ale wiem, że On czegoś takiego nie powiedział, powiedział za to, że udziela mocy Ducha Świętego i odpuszczania grzechów ludziom – apostołom/kapłanom – w Jego imię. Dlatego jeśli jesteś pewny, że odpuści Ci grzechy bez tego, to super – możesz żyć i umierać spokojnie. Ja nie jestem tego pewna, dlatego wolę postępować tak, jak On powiedział.
  „[…] wybrany ten który swoim własnym postępowaniem – bo każdy ma wolną wolę – na to zasłuży” – moje zdanie jest trochę rozszerzone: wybrany jest ten, który PRZYJMUJE WOLĘ BOŻĄ i swoim postępowaniem tę wolę pełni. A wolą Bożą według chrześcijaństwa jest właśnie Dekalog, sakramenty itp.
  Wypowiadam się tutaj, jak chyba zauważyłeś, jako chrześcijanka, dyskusja toczy się na temat kościoła, i Ty wypowiadałeś się na temat katolików i tych, którzy co niedzielę chodzą do kościoła, dlatego wyraziłam i ja swoją opinię na temat tego właśnie kościoła.
  A to że wypowiadam się na temat kościoła, nie znaczy, że decyduję o tym, kto jest wybrany, a kto nie. Wszyscy jesteśmy dziećmi Boga, Buddyści, Islamiści też i jak najbardziej ich szanuję i nie zamierzam przekonywać kogoś, kto został wychowany w innej wierze do swojej wiary, bo uważam że każdy powinien wyznawać taką wiarę, w jakiej wychowali go rodzice, bo i Bóg wybiera każdemu rodziców i to jest właśnie poddanie się Jego woli. Moi rodzice wychowali mnie w wierze chrześcijańskiej, dlatego wypowiadam się na temat kościoła i katolików, bo o tym jest dyskusja. ALE nikomu nie przypisuję rzeczy, które nie zależą ode mnie!!!
  Myślałam, że może i Ty masz coś wspólnego z wiarą chrześcijańską, skoro się wypowiadasz na temat kościoła, chodzenia do kościoła, rzucania na tacę itp. A skoro wyznajesz inną wiarę, to trzeba było pisać od razu. Nawet się nie będę wtedy wdawać w dyskusję, po prostu to uszanuję. Ale może wtedy Ty nie pisz katolikom, czego oczekuje od nich Bóg? I może nie oczekuj od Boga, żeby odpuścił Ci grzechy, kiedy przyjdzie Ci umrzeć, kiedy „plujesz” (może przesadzone to słowo, ale nie znajduję innego) na Jego kościół. Nawet jeśli wyznajesz inną wiarę, to powinieneś ten kościół uszanować.

 78. „10 NAJWIĘKSZYCH ZBRODNI KOŚCIOŁA PAPIESKIEGO to:

  1. Prześladowanie tzw. pogan: od chwili, gdy za sprawą Konstantyna katolicyzm stał się religią panującą, przez kolejne 15 wieków prześladował wszystkich bez wyjątku innowierców; w ten sposób eksterminował całe narody. Całkowita zagłada dotknęła m. in. Prusów i Jaćwingów.

  2. Prześladowanie heretyków, tj. chrześcijan ewangelicznych, m. in. krwawe kaźnie zgotowane waldensom, katarom, protestantom, noc św. Bartłomieja w Paryżu, czyli słynna rzeź 3 tys. hugenotów z podjudzania papieża Grzegorza XIII.

  3. Krucjaty, nie tylko przeciw muzułmanom (ok. 1 mln ofiar), bo nawet przeciw katolikom (krucjata aragońska), gdy chodziło o pieniądze i wpływy.

  4. Święta Inkwizycja, czyli zbrodniczy system śledczo-sądowy; szacunki minimalne mówią o dziesiątkach tysięcy, a szacunki maksymalne o liczbie przekraczającej milion straceń.

  5. Wojny religijne: dziesiątki milionów ofiar – np. podczas katolicko – protestanckiej wojny trzydziestoletniej (1618 – 1648) na wielu obszarach Europy wyginęło ponad 50 procent populacji.

  6. Prześladowania Żydów: od czasów Konstantyna na mocy kolejnych edyktów papieskich byli eksterminowani, traktowani jak niewolnicy i podludzie, okradani z majątków, pozbawiani potomstwa. W ciągu 15 wieków – ok. 10 mln ofiar.

  7. Eksterminacja Indian: po odkryciu Ameryki , papież uznał Indian jako istoty bez duszy, a więc nie ludzie. W wyniku planowego wyniszczenia całych narodów (aby zrobić miejsce dla białej rasy), chrześcijańscy konkwistadorzy i misjonarze wymordowali ponad 70 mln Indian. To największy holokaust w dziejach ludzkości.

  8. Poparcie niewolnictwa: Kościół rzymski nie tylko popierał niewolnictwo, ale też czerpał zyski z niewolniczej pracy. Bulla papieża Mikołaja V (styczeń 1455 r.) stwierdza, że niewolnictwo jest rzeczą właściwą i miłą Bogu.

  9. Wspieranie faszyzmu i dyktatur: wszelkie prawicowe dyktatury były miłe papiestwu; tym milsze, im dyktatura była silniejsza. Salazar, Franco, Hitler, Mussolini – wszyscy ci krwawi dyktatorzy mogli liczyć na względy Watykanu. Papież Jan Paweł II nie ukrywał swoich sympatii do ludobójcy z Chile – gen. Augusto Pinocheta.

  10. Wykorzystywanie seksualne dzieci. W USA, gdzie wybuchła afera, co 20 ksiądz katolicki wykorzystywał seksualnie małych chłopców i dziewczynki. Przyjmuje się, że skala zjawiska molestowania seksualnego przez kler dotyczy nawet 5 mln dzieci.

 79. Zaprawdę powiadam Wam, polski kler nie nadąża z realizacją oczekiwań wiernych i dlatego zawiedzeni i obrażeni wierni przestają chodzić do kościołów! Cała nadzieja w młodym, nowym pokoleniu duchownych. „Młode wilczki” w sutannach wiedzą „co w trawie piszczy” i poprowadzą polski Kościół ku świetlanej przyszłości, jednak… samotnie, bez wiernych. Ci w coraz większej liczbie dochodzą do wspólnego wniosku, że w kontaktach z Bogiem, Kościół Katolicki jako skompromitowany pośrednik jest im całkowicie zbędny.

 80. Kościół Katolicki dzisiaj w Polsce działa destrukcyjnie na społeczeństwo. Pokazuje, że można łamać prawo i nie ponosić z tego tytułu żadnych konsekwencji mam tu na myśli skandale seksualne, przestępstwa pedofilii, oszustwa finansowe księży i organizacji kościelnych.

  Z uwagi na tak destrukcyjną działalność kościoła powinna ona być bardzo mocno ograniczona w sferze publicznej tak jak to się stało na zachodzie europy.

  Tylko takie działanie może naszemu krajowi zapewnić godne miejsce w nowoczesnej europie. Bez zabobonu, ksenofobi, nacjonalizmu i kościelnego monopolu na prawdę.

  „Kościół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród”

  To słowa Tadeusza Kościuszki z memoriału do Księcia Adama Czartoryskiego. Memoriał został napisany w 1815 roku, podczas obrad Kongresu Wiedeńskiego. Ostre słowa krytyki pod adresem kościoła napisał Kościuszko prawie 200 lat temu a jakże są one dziś aktualne.

  Jest to dowód, że i 200 lat temu kościół działał równie destrukcyjnie na społeczeństwo jak dziś i co światlejsze umysły tamtej epoki to dostrzegały.

  Polska jest ostatnim społeczeństwem wolnej europy gdzie jeszcze te demony mają się dobrze
  i mając w pogardzie wartości które niby głoszą bogacą się na potęgę wyciskając pieniądze skąd tylko się da. Łupią wiernych, kasę Państwowa a żeby było śmieszniej okradają się nawzajem. Jedynym elementem który skłania ich do działania jest kasa. Innego powodu nie ma. Odcięcie kościoła od kasy odkryje cala jego obłudę.

 81. Leming dzisiaj pewnie jesteś karmiony lądowaniem Dreamlinera, który już setki razy lądował na innych lotniskach. Propaganda sukcesu. Musze ci jeszcze napisać, że współtwórcą silnika samolotu był prof. Wiesław Binienda – ekspert smoleńskiego zespołu parlamentarnego Antoniego Macierewicza. Tego chyba nie podawali w TVN

 82. oj Szprotka, bzdury ogólniky, totalna klapa. Nie wiedziałem że wychowanie w wierze katolickiej może działać destrukcyjnie na społeczeństwo!!. W takim razie każde wychowanie w jakiejkolwiek wierze musi być destrukcyjne, czy tylko w katolickiej?.

 83. Nie widziałam, nie słyszałam, przeczytałam w Piśmie Świętym i to jest dla mnie jedyne wiarygodne źródło. Nie bój się, nie wkładam w usta Boga czegoś, co sobie sama wymyśliłam (nie śmiałabym stawiać się na równi z nim), tylko kieruję się Jego słowami.
  „Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane” (J 20, 19-23)
  I nie złość się na mnie, ja to z dobrej woli.

 84. i ten sam Kościół o którym pisał Kościuszko było oazą dla tych, których walczyli o niepodległość dla Ojczyzny, podobnie i w czasach komuny. Wychodzi na to, że 200 lat temu jak i dzisiaj byli tacy co widzieli samo zło w Kościele, a jak przychodziło co do czego to w nim znajdowali wolność. ehh, paradoksy..

 85. Czy aby na pewno kościół jest propolski, przypatrzmy się kulisom, uchwalenia konstytucji 3 maja, sytuacji pod zaborami, kościół to koniunkturaliści, byli z carem i królem prus, gdy zabezpieczyli swoje interesy a przeciw Polakom, i byli przeciw komunie bo ta nie zamierzała się z kościołem układać, gdyby było odwrotnie to papieże całowaliby się na powitanie z pierwszymi sekretarzami i gdzieś mieliby Polskę, więc z kogo oni chcą zrobić idiotę bo ja się nie piszę, to że Polska przyjęła chrześcijaństwo to była konieczność, a nie potrzeba serca, decyzja polityczna, która pozwoliła nam uniknąć losu Prusów, Indian czy innych jeszcze zbuntowanych pogan, dobrze na tym wyszliśmy, bo nie mieliśmy innego wyjścia, zamiast w 1944 to już w X w. Niemcy i pół Europy byliby z nami skończyli, i bylibyśmy zamierzchłą historią niczym Wieleci, albo na skraju wymarcia jak Łużyczanie. Ludzie zawsze znajdą sobie kryterium pozwalające im narzucać swoją wolę innym, albo w przeciwnym razie ich wykluczać albo zgładzić, tak to już jest, i to jest hańba ludzkości, bo chodzi tylko oto by powiększyć swoje kosztem innych, a każdy powód, religia, język, kultura, rasa, ubiór obyczajowość, itd. okaże się dobry.

 86. Japończycy dali zakaz wszekiej religii w szkołach i instytucjach. I to im wyszło na dobre.
  A my się kłócimy i jesteśmy podzieleni.
  Ale faktem jest, że ludzie odchodzą od kościoła. Widzą tą obłudę i podwójną moralność.
  Nie da się już brudów pozamiatać pod dywan i nakazać milczenie.
  Jest dostęp do informacji.
  I dobrze.

 87. Mohort (z całym szacunkiem), masz rację. Popatrz na biski wschód,, arabów, islam…. Tam jest dopiero fanatyzm religijny. W imię proroka mahometa wsiadają w samolot i pędzą do nowego yorku i mordują ludzi (także Polaków)… Bo wierzą, że będą zbawieni.
  To jest chore. U nas te nasze podziały to jest pikuś.

 88. NO tak ciemna Hołoto przeszkadza Ci marsz przeszkadza Ci kaplan krzyz i jego obrona przez ludzi prawych chcacych prawdy BOGA WIARY KRZYZA I OJCZYZNY To wybierz sie na parade miłosci Co tesknicie za marszem 1 majowym Jestem pelen uznania dla organizatorow oraz uczestnikow tego marszu musimy pokazac temu RZADOWI ZDRADY NARODOWEJ ze sa jeszcze prawdziwi Polacy i Patrioci co maja serca po wlasciwej stronie a nie tak jak nasi wlodarze zamiast serc maja puszki po konserwach ale na innych uroczystosciach koscielnych siedza w pierwszych zedach i czekaja az ich Biskup lub Probosz przywita i jacy to katolicy i zbawcy narodu OBUDZ SIE POLSKO OBUDZ POLAKU Z POD ZNAKU KRZYZA

 89. Jak wygląda i jak będzie wyglądał kościół w Polsce? W Episkopacie w siłę rosną zwolennicy ojca Rydzyka. Niedawno kler pokazał swoją chciwość, otrzymując od Donalda Tuska po zakulisowych staraniach, bardzo pokaźną ofiarę z budżetu, na rzecz Świątyni Opatrzności Bożej. Ten sam premier Tusk, który jeszcze nie tak dawno nie szczędził cierpkich słów pod adresem ojca Rydzyka, i który swoimi wypowiedziami wetknął zadrę w dusze moherowego elektoratu, przekazał sowitą ofiarę na jego geotermalną inicjatywę, aby „kupić” sobie milczenie ojca imperatora. Myślę, że każdego zdziwiło, jak nagle na antenie Radia Maryja ucichły ataki ojca podgrzybka, skierowane przeciw Tuskowi i jego formacji.

  Ponadto ku zdziwieniu wszystkich, Episkopat obwieścił, że zdecydowanie odcina się od zajmowania stanowiska względem współpracy duchownych z bezpieką, uznając tą kwestię za zamkniętą. Do tego wszystkiego dochodzą skandale pedofilskie z udziałem księży. Nic dziwnego, że z roku na rok kościoły w Polsce pustoszeją, a przed księdzem przychodzącym z kolędą zamykanych jest coraz więcej drzwi. Społeczeństwo polskie coraz bardziej się laicyzuje.

  Kościół zachowuje się niczym Ludwik XIV – stanowi zasady i normy dla wszystkich katolików, lecz sam im nie podlega. Skoro Magisterium jest opoką wartości chrześcijańskich, to dlaczego trudno je uświadczyć w codziennym życiu w postawach i zachowaniach większości wiernych? Dlaczego sami duchowni swoim życiem nie dają należytego przykładu? Odpowiedź jest prosta. Kościół dziś nie jest instytucją głoszącą Słowo Boże. Jest organizacją stricte mafijną, z zupełnie nowym wizerunkiem Trójcy Świętej – Mamona, Władza, Wpływy.

 90. a jaki jest ten kościół? prowatykański? proniemiecki bo papież jest Niemcem? i pewnie księża są agentami Watykanu itp. ja młody człowiek jestem, komuny nie pamiętam, ale znam ją z opowieści i wiem że ludzie znajdowali w Kościele oazę wolności, jak to jest teraz? Zgadzam się z Tobą że często Kościół nie głosi Słowa Bożego i to jest główny problem ( z drugiej strony w telewizji nie zobaczysz księdza który to robi, bo to nieatrakcyjne medialnie) ale zgodzę się że mało Ewangelii i życia nią w codzienności, ale powoli sie to zmienia, ja to widzę:)

 91. ludzie, to żenujące te dzieciaki niosące transparenty i krzyż w żaden sposób nie żyją zgodnie z ideami jakie przyświecały temu wydarzeniu, zresztą masa z tych wszystkich starszych ludzi nie potrafi poprostu darzyć się miłosierdziem, zawiść z nich ocieka. oczywiście nie generalizuje ale takie są fakty. każdy to wie ale nikt nie chce tego przyznać.

 92. Wierzę w jednego Tuska, ojca wszech-uwielbianego przez WSI, Putina i Merkel. Stworzyciela autostrad i stadionów, wszystkich dotacji z unii widzialnych i niewidzialnych. I w jednego ministra Rostowskiego, doradcę Tuska prawdomównego, który przez PeO został stworzony przed wszystkimi długami. Tusk z Tuska, europejskość z europejskości, Fakty prawdziwe z TVN obiektywnego jak prawda o Katyniu w PRLu, przez Lisa i WSI stworzone i mówione, współistotne Tuskowi, a przez nie wszystko się stało. On to dla nas i naszego ogłupienia, zstąpił jak zły z Kremla i na 25 lat podpisał „korzystną” dla nas umowę gazową. A za sprawą Angeli, przyjął miliardy z Unii i został przez nią POchwalony, poklepany oraz odznaczony, za dziadka w Wehrmachcie. Pod jej i Władimira namową, POnownie został wybrany jak oznajmia OBOP. Wstąpił do rządu, siedzi po prawej Bronka i lewej Palikota, skąd POwtórnie przyjdzie w chwale TW Olka i TW Bolka, a agresja jego wobec Rydzyka i Kaczyńskiego nigdy nie będzie miala końca. Wierzę w pancerną brzozę zdradkę Radka jej ożywiciela, który od Tuska pochodzi, który z Tuskiem i Bronkiem wspólnie odbiera uwielbienie i chwałę od Władimira, za zgodę na mokrą robotę POd Smoleńskiem, który mówi przez Olejnik i bzdurczoka Durczoka. Wierzę w europejski kryzys, wydłużanie wieku emerytalnego i wieczne oczekiwania na lekarzy specjalistów, jako odpuszczenie grzechów. Oczekuję kromki chleba, haszu, marychy i dopalaczy na Woodstocku, oraz niekończacych się parad miłości, nowej edycji Kiepskich w Polsacie i Tańca z gwiazdami w TVNie.

 93. Kiepscy i tańczące gwiazdy to nie wina Tuska ani Kaczyńskiego ani jakiegokolwiek polityka. To wina durnego społeczeństwa, telewizje nadają to co ludzie chcą oglądać, inaczej nie byłoby reklamodawców, z których telewizje żyją. Tak samo radio, dwie największe stacje komercyjne puszczają w kółko taką samą muzykę, aż niedobrze się robi od słuchania tego.

 94. Czytam co piszecie i zastanawiam się czy jest możliwe ,że CI ,którym przeszkadza krzyż na ulicy tak samo jak w Sejmie ,szkole czy przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie tak samo jak na ulicy w Marszu w Lubaczowie ….zastanawiam się ,czy Ci tacy oburzeni tym Marszem w Obronie WIARY sami mianowali się Katolikami czy sa niewierzący i dlatego tak ich drażni KRZYŻ na ulicy Miasta ,tak jak ludzie ,którzy szli za krzyżem ,aby dać wyraz swojej wiary …

 95. Poczytałam komentarze i ubawiły mnie , jak to jest ,że jedni Katolicy uważają ,że skoro TV TRWAM ma problemy ,aby przyznane jej zostało to co się jej należy w kraju katolickim …a drudzy ,którzy też uważają się za katolików uważają ,zę telewizja jedyna tv katolicka w Polsce nie ma żadnych praw … to tak samo jak głosowanie katolików na partie ,które są za aborcją ,związkami homoseksualnymi itd … oznacza to ,że katolicy głosują na partie ,które występują przeciwko Przykazaniom Bożym czyli przeciwko samemu Bogu …więc jacy z nich Katolicy ,,,,Biskupi pisali ,mówili ,ze głosowanie na te partie -PO PSL I SLD jest grzechem ciężkim ,przeciwko Duchowi Świętemu ,który nie będzie nigdy odpuszczony … hahhahaha …a całe towarzystwo z PO w kościele szturmem do komunii świętokradzkiej przystępują …a Księżą ? dlaczego o tym nie mówią ? czy to jejst mówienie polityczne ? czy najważniejsza sprawa dotycząca zbawienia DUSZY !!! Marsz w obronie Krzyża i TV TRWAM był OK i chwała Bogu ,że Katolicy wyszli na ulicę … WIARA nie ma być zamknieta tylko w kościele … gratulacje dla tych co wzięli udział w marszu

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here