Sukces roztoczańskich połączeń kolejowych

5
fot. M. Basiński

Szynobusy na Roztoczu stają się co raz bardziej popularne. Większa ilość podróżnych, to m.in. efekt uruchomienia nowych połączeń an Roztocze z Rzeszowa i Jarosławia. Miniony sezon „na torach” podsumowuje Michał Basiński z Lokalnej Organizacji Turystycznej Roztocze.

W porównaniu z ubiegłorocznymi wakacjami dwukrotnie zwiększyła się frekwencja w szynobusach kursujących w tym roku do Zamościa i na Roztocze. Z pięciu najpopularniejszych połączeń w naszym regionie skorzystało w wakacje blisko 21 tys. podróżnych. Lubelski Zakład Przewozów Regionalnych z optymizmem planuje kolejny sezon – czytamy w komunikacie LOT Roztocze.

Jak bardzo potrzebna jest komunikacja kolejowa na Zamojszczyźnie pokazały wyniki frekwencji wakacyjnych połączeń regionalnego przewoźnika. Na zwiększenie ilości podróżnych największy wpływ miało wprowadzenie do rozkładu nowych kursów z Jarosławia i Rzeszowa. Dzięki temu podróżni mogli wygodnie i szybko przemieszczać się po całym Roztoczu.

Frekwencja mile nas zaskoczyła – mówi Zofia Dziewulska, naczelnik działu sprzedaży Lubelskiego Zakładu Przewozów Regionalnych. – Liczne listy pochwalne skierowane do nas pokazują, że te połączenia pomogły naszym podróżnym realizować plany wycieczkowe i wypoczynkowe na Roztoczu – dodaje. Największym powodzeniem cieszyło się połączenie z Zamościa do Rzeszowa o 16.11 i do Jarosławia o 11.57. W przyszłym roku roztoczańskie szynobusy powrócą w majowy weekend i a następnie wraz z początkiem wakacji będą jeździły do końca sierpnia.

Więcej informacji dotyczących rozkładu jazdy znajduje się na stronie internetowej www.przewozyregionalne.pl w zakładce rozkład jazdy.

Michał Basiński, LOT Roztocze, elubaczow.com


5 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here