Kwestują od kilkunastu lat – pojawią się także w tym roku

3
fot. elubaczow.com

Od kilkunastu lat w bramach lubaczowskiego cmentarza z puszkami pojawiają się nauczyciele, urzędnicy i społecznicy. W dniu Wszystkich Świętych kwestują na rzecz cmentarnych zabytków. Tak samo będzie i w tym roku, a efektów poprzednich zbiórek nie sposób nie zauważyć.

Dzięki corocznej zbiórce, której inicjatorem jest Towarzystwo Miłośników Ziemi Lubaczowskiej wyremontowano już wiele obiektów. Hojność odwiedzających lubaczowski cmentarz przyczyniła się także do trwającego obecnie remontu dwóch zabytkowych kaplic cmentarnych wzniesionych w połowie XIX wieku. – W ostatnich latach kwesty były bardzo udane, dzięki czemu udało nam się zebrać i przekazać urzędowi miejskiemu 19 tysięcy złotych z przeznaczeniem na remont tych kaplic. Potrzeb jest jednak znacznie więcej, dlatego w tym roku także pojawimy się z puszkami – zapowiadał niedawno Zygmunt Kubrak, prezes towarzystwa.

Kwesta będzie prowadzona będzie w dniu Wszystkich Świętych w godzinach od 9.00 do 16.00.

 

reklama
Ten baner wyświetlono 1 983 857 razy.

3 komentarze

  1. do niedawna prezesem TMZL był pan dr Zygmunt Kubrak , po wyborach został pan Zenon Swatek, ale inicjatywa kwestowania zaczęła się dużo wcześniej a jej inicjatorem był m.in, ś.p. J.Materniak, J. Dobrowolski, Z, Kubrak i M. Fircowicz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here