Ruszyła akcja „Znicz 2012” – poznaj zmiany organizacji ruchu w powiecie lubaczowskim

12
fot. elubaczow.com

Od dziś (31.10) do niedzieli (04.10) lubaczowscy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem uczestników ruchu oraz osób odwiedzających groby swoich bliskich. Celem akcji „Znicz 2012” jest zapewnienie bezpieczeństwa i sprawności w poruszaniu się w rejonie cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich oraz na głównych ciągach komunikacyjnych.

Już pierwszy dzień akcji pokazuje,  że mimo komunikatów i próśb policji oraz widocznych oznakowań, wiele osób nie stosuje się do zmian w organizacji ruchu w okolicach cmentarzy. Nagminnie łamany jest zakaz zatrzymywania się na odcinku drogi przy cmentarz na ulicy Kościuszki w Lubaczowie. Nieprzestrzeganie przepisów, nie tylko utrudnia sprawne poruszanie się pozostałym uczestnikom ruchu, ale skutkować może także restrykcjami w postaci mandatów karnych.

Poniżej prezentujemy policyjne komunikaty dotyczące poszczególnych miejscowości i organizacji ruchu w okolicach cmentarzy.

Miasto Lubaczów

– w rejonie cmentarza komunalnego na ul. Kościuszki obowiązywał będzie znak – zakaz zatrzymywania się (B-36) po obu stronach drogi. Wydzielone będą miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych na zatoce przy ul. Kościuszki. Parkingi znajdują się na u. Słowackiego (Dom Handlowy, Nivex, Delikatesy Centrum oraz ul. Kurierów AK). Ruch pieszych będzie się odbywać chodnikami.
– cmentarz komunalny przy ul. Kolejowej – bez zmian organizacji ruchu. Parking dla pojazdów znajduje się po obu stronach drogi. Piesi będą się poruszać poboczami drogi.
Gmina Lubaczów
– w rejonie cmentarza w Baszni Dolnej obowiązywał będzie znak – zakaz zatrzymywania się (B-36) po prawej stronie. Parking znajduje się po lewej stronie drogi i na przyległych łąkach. Ruch pieszych będzie się odbywać poboczami drogi.

W rejonie cmentarzy w miejscowościach Załuże, Młodów, Lisie Jamy, Krowica Sama – bez zmian organizacji ruchu drogowego. Parking dla pojazdów znajduje się po obu stronach drogi. Piesi poruszać będą się chodnikami i poboczami dróg.

Gmina Cieszanów
– w rejonie cmentarza w Dachnowie obowiązywał będzie znak – zakaz zatrzymywania się (B-36) po stronie lewej. Możliwość parkowania na parkingu przy nowym cmentarzu i wzdłuż cmentarza po prawej stronie jezdni. Ruch pieszych będzie się odbywać poboczami drogi.
– w rejonie cmentarza w Cieszanowie i Starym Lublińcu – bez zmian organizacji ruchu. Możliwość parkowania pojazdów na parkingach przy cmentarzu, wzdłuż prawej i lewej strony jezdni. Piesi będą się poruszać chodnikami i poboczami dróg.
– w rejonie cmentarza w Niemstowie po lewej stronie drogi obowiązywał będzie znak – zakaz zatrzymywania się (B-36). Możliwość parkowania na parkingu przy cmentarzu. Ruch pieszych będzie się odbywać chodnikami i poboczami dróg.

Gmina Oleszyce
– w rejonie cmentarzy w Oleszycach i Borchowie – bez zmian organizacji ruchu. Oleszyce – możliwość parkowania na ulicach przyległych do cmentarza, Borchów – możliwość parkowania na drodze gruntowej przyległej do palcu kościelnego. Piesi będą się poruszać chodnikami i poboczami dróg.

Gmina Stary Dzików
– w rejonie cmentarzy w Starym Dzikowie, Cewkowie i Ułazowie – bez zmian w organizacji ruchu. Możliwość parkowania na parkingach przy cmentarzach. Piesi będą się poruszać chodnikami i poboczami dróg.

Gmina Narol
– w rejonie cmentarza w Płazowie obowiązywał będzie znak – zakaz zatrzymywania się (B-36) po obu stronach drogi. Możliwość parkowania na parkingu przy kościele oraz na przyległych drogach gminnych. Piesi będą się poruszać chodnikami i poboczami dróg.
– w rejonie cmentarza w Narolu obowiązywał będzie znak – zakaz zatrzymywania się (B-36) po prawej stronie drogi z możliwością parkowania  na parkingu wydzielonym z chodnika. Wyznaczone zostaną także miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Piesi będą się poruszać chodnikami i poboczami dróg.

Gmina Horyniec-Zdrój
– w rejonie cmentarza w Horyńcu-Zdroju obowiązywał będzie znak – zakaz zatrzymywania się (B-36) po lewej stronie drogi. Możliwość parkowania pojazdów po prawej stronie drogi. Piesi będą się poruszać chodnikami i poboczami dróg.
– w rejonie cmentarzy Nowym Bruśnie, Werchracie i Dziewięcierzu – bez zmian w organizacji ruchu. Możliwość parkowania pojazdów na parkingach wyznaczonych obok cmentarzy i na przyległych drogach gminnych. Piesi będą się poruszać poboczami dróg.

Gmina Wielkie Oczy
– w rejonie cmentarza w Łukawcu obowiązywał będzie znak – zakaz zatrzymywania się (B-36) po lewej stronie drogi. Parking znajduje się na przy cmentarzu i na pobliskich łąkach. Piesi będą się poruszać chodnikami i poboczami dróg.
– w rejonie cmentarza w Wielkich Oczach obowiązywał będzie znak – zakaz zatrzymywania się (B-36) po lewej stronie drogi. Pojazdy parkować będą po prawej stronie drogi. Ruch pieszych będzie się odbywał chodnikami i poboczami dróg.
– w rejonie cmentarza w Kobylnicy Wołoskiej obowiązywał będzie znak – zakaz zatrzymywania się (B-36) po lewej stronie drogi. Miejsca parkingowe znajdują się przy cmentarzu i na drodze leśnej. Piesi będą się poruszać chodnikami i poboczami dróg.
– w rejonie cmentarza w Bihalach– bez zmian w organizacji ruchu. Miejsca parkingowe znajdują się po obu stronach jezdni i przy cmentarzu. Piesi będą się poruszać chodnikami i poboczami dróg.

W związku z nasileniem ruchu w tych dniach policja apeluje do wszystkich kierujących o ostrożną jazdę i zwracanie szczególnej uwagi na zmiany w organizacji ruchu oraz  pieszych w rejonach cmentarzy.


12 komentarze

 1. poprost kpina i zal naszej policji….

  wielka akcja znicz a tu sroda 31.10.2012 godz 17.00 znaki zakazu obustronnie stoja koło cmentarza w lubaczowie a aut nasrane ze nie mozna przejechac- radiowoz jeden przejezdza i nic pojechal dalej.

  17.30 jadac do Jarosławia w Zalesiu stoją z radarem schowani w krzakach jakby tak można było postępować i czatują na biednych ludzi zamiast porzadek koło cmentarza zrobic…

  mało tego….

  czwartek 1.11.2012 godz 15.00 koło cmentarza tradycyjnie zaparkowane auta:
  1. na ścieżce rowerowej
  2. na zakazie zatrzymywania sie

  nalepionych ze piesi nie moga sie zmiescic a nasza policja stoi koło szpitala i zatrzymuje i legalizacje gasnic sprawdza……

  no normalnie szok……. od czego my mamy ta policje ? ? ? ?

 2. Co tu mówić o policji ,przecież koło szkoły 2 wszyscy zrobili sobie parking po obu stronach i nikogo to nie o chodzi na nieszczęście tylko brakuje jeszcze jak komuś to drzwi u samochodu oberwie ,a nie mówiąc jak się zachowują piesi ,a potem problemu jak ktoś tam potrąci BO ON SZYBKO JECHAŁ!!!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here