Pogoń-Sokół znowu wygrywa w końcówce

8

To już kolejna „powtórka z rozrywki” zafundowana kibicom przez drużynę Pogoni-Sokoła Lubaczów. Przegrana pierwsza połowa, wyrównanie po przerwie i zwycięska bramka w samej końcówce – tak wyglądają ostatnio mecze lubaczowskiego zespołu.

Tym razem gorycz porażki w doliczonym już czasie gry musieli przełknąć zawodnicy Wólczanki Wólka Pełkińska. Zespół gości, który przed sezonem aspirował do awansu, przegrał już czwarte spotkanie z rzędu i powoli przestaje liczyć się w walce o czwartą ligę. Gospodarze, którzy jakiś czasu temu byli „pewniakami” do spadku, w drugiej części rundy spisują się wyśmienicie i mają spore szanse na utrzymanie.

W sobotę (27.10), zawodnicy Pogoni-Sokoła Lubaczów dość dobrze, ale całkowicie nieskutecznie rozpoczęli ligową potyczkę. Pomimo wypracowania dwóch dogodnych sytuacji bramkowych, gol dla gospodarzy jednak nie padł. Dużo skuteczniejsi w tym fragmencie gry byli przyjezdni, którzy po bramkach Bojarskiego i Iliasza prowadzili już 2-0. Humory przed przerwą poprawił jeszcze nieco Kuziemski, strzelając z dystansu w samo okienko Grocha. W czasie przerwy zawodnicy Pogoni-Sokoła znowu musieli usłyszeć „wiązankę” cierpkich słów od trenera Jacka Świetlickiego, bo ostro wzięli się do odrabiania strat. W 75. minucie, wprowadzony po przerwie Mazur, wykorzystał zamieszanie pod bramką gości, dostał prostopadłe podanie od swego kolegi i w sytuacji sam na sam strzelił wyrównującą bramkę. Gdy wydawało się już, że oba zespołu podzielą się punktami, w doliczonym czasie gry gospodarze skutecznie zakontrowali i piłka po raz trzeci znalazła się w bramce Wólczanki.

Za tydzień ostatnia kolejka rozgrywek rundy jesiennej. Lubaczowianie jadą do Stubna, by „zagrać o spokojną zimę”.

POGOŃ – SOKÓŁ LUBACZÓW – WÓLCZANKA WÓLKA PEŁKIŃSKA 3-2 (1-2)
BRAMKI: Kuziemski (42), Mazur (75), Kinach (90+2) – Bojarski (33), Iliasz (39-głową).

POGOŃ-SOKÓŁ: Łakomy – Grudowski, Wojtowicz, Hass, Kuziemski – Żuk (46. Mazur), Polucha, Hojdak (89. Markiewicz), Roman (60. Zając) – Tor (85. Kinach), Taratuła.
WÓLCZANKA: Groch – Laska, Pietluch, Hala, Kulpa – Paweł Szczepański, Padiasek, Bojarski, B. Poprawa – Piotr Szczepański, A. Poprawa (35. Iliasz).
SĘDZIOWALI: Jacek Marek oraz Witold Korzeń i Łukasz Łamasz (Radymno). ŻÓŁTA KARTKI: Hala. WIDZÓW 200.

Za 90minut.pl, w tabeli nie uwzględniono walkowera przyznanego przez OZPN na rzecz Pogoni-Sokoła w meczu z Polonią II Przemyśl (na boisku 3:3).