Uczniowie z lubaczowskiej „dwójki” pomagają zwierzakom!

2
fot. SP Nr 2, facebook.com

Do końca października br. potrwa akcja uczniów i ich opiekunów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaczowie, polegająca na zbiórce kasztanów i żołędzi dla leśnej zwierzyny. Uczniowie zbierają także karmę dla sympatycznych psiaków, a ze swoim apelem o pomoc wychodzą poza szkolne mury.

„Zwracamy się z kolejnym apelem o pomoc potrzebującym zwierzętom. Biblioteka szkolna, we współpracy z Kołem Łowieckim „Cietrzew”, organizuje akcję zbiórki kasztanów i żołędzi dla dzikich zwierząt. Zachęcamy więc do spacerów i zabaw na świeżym powietrzu i zbieranie przy okazji kasztanów i żołędzi, które później można przynieść do naszej biblioteki. Dary zostaną przekazane leśnikom, którzy dbają o zwierzynę leśną szczególnie w czasie zimy” – napisali w swoim apelu organizatorzy akcji. Kasztany i żołędzie można przynieść do szkolnej biblioteki, od poniedziałku do piątku w godz. 8-14.

Uczniowie pomagają także porzuconym psiakom – Rogerowi, Star, Mai, Jackiemu, Belli i Śnieżce, którymi zaopiekowała się Pani Ela. Pieniądze były zbierane przez wolontariuszy pod opieką inicjatorki akcji Pani Ani Strykowskiej. Uzbierano w sumie około 10 kg suchej karmy oraz 136 zł. W tę akcję szczególnie zaangażowali się uczniowie klasy IV b.

Fot. Patrycja i Michał zbierają pieniądze dla zwierząt….

elubaczow.com, SP Nr 2 Lubaczów


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here