Lubaczowscy strażacy ćwiczyli na Ukrainie

4

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie w minionym tygodniu brali udział w międzynarodowych ćwiczeniach, który odbyły się na Ukrainie.

W dniach 10-11 października br. przeprowadzono ćwiczenia w ramach realizacji projektu „Rozwój transgranicznego systemu zarządzania zagrożeniami naturalnymi na granicy polsko-ukraińskiej”, współfinansowanego z Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013. Ćwiczenia odbyły się w obwodzie lwowskim, w miejscowości Borysław (gmina Tryskawiec). W ramach powyższego projektu zakupiono m.in. specjalistyczne pojazdy pożarnicze tj. 3 podnośniki SHD 25 i 2 GCBA 5/32 dla jednostek PSP z terenu woj. lubelskiego i podkarpackiego ( w tym 1 GCBA 5/32 dla KP PSP Lubaczów). Natomiast strona ukraińska zrealizowała zakup dwóch samochodów średnich GBA na podwoziu Mercedes ze specjalistycznym wyposażeniem.

W ćwiczeniach z Komendy Powiatowej PSP w Lubaczowie wzięło udział 4 strażaków: st. kpt. Tadeusz Kurak, st. ogn. Adam Mryczko, st. str. Artur Jabłoński oraz st. str. Tobiasz Kubiszyn.

elubaczow.com, hp, PSP Lubaczów

Zobacz także

4 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here