Siatkówka: Czarni Oleszyce wygrali ważny mecz w Przemyślu

3

W drugiej kolejce czwartoligowych rozgrywek, siatkarze SSPS PBS Czarnych Oleszyce pokonali 3-1 drużyna SMS Przemyśl, jednego z konkurentów do awansu w swojej grupie.  Mecz z SMS Przemyśl może okazać się kluczowym w końcowym rozrachunku, chodź główny rywal Czarnych początek sezonu ma wyjątkowo nieudany. Po blisko dwu godzinnej grze siatkarze z Oleszyc wygrali w Przemyślu 3:1 (27:25, 27:29, 22:25, 23:25).

Pierwszy set rozpoczął się od wysokiego prowadzenia Czarnych, głównie za sprawą skutecznych ataków Tomasza Dworaka i licznych błędów własnych gospodarzy. Mimo, że przewaga była już znacząca, to uczestnicy baraży o III ligę zdołali dogonić zespół z Oleszyc i w efekcie na przewagi rozstrzygnąć seta na własną korzyść. W drugiej partii gospodarze narzucili swój styl gry i przez dłuższy czas utrzymywali kilkupunktowe prowadzenie. Czarni mieli spore problemy z przyjęciem zagrywki i skończeniem własnych ataków. W końcówce seta, ciężar gry wzięli na siebie doświadczeni zawodnicy i tym razem nerwowa końcówka należała do drużyny z Oleszyc. Set trzeci to wyrównana walka do stanu 21-21 – wtedy to, na zagrywkę powędrował Adrian Ozga, którego serwis wymusił błędy na przeciwnikach i dał prowadzenie w meczu 2:1.W czwartej odsłonie powtórzyła się historia z poprzednich partii. Za sprawą dobrej zagrywki Łukasza Mazura w końcówce meczu i efektownego bloku Michała Gontarza, zawodnicy z Oleszyc mogli cieszyć się z wygranej i kompletu punktów.