Kolejny etap prywatyzacji Uzdrowiska Horyniec

0
Uzdrowisko Horyniec

Z siedmiu spółek, które złożyły oferty kupna 89 procent akcji, ministerstwo skarbu wybrało trzy. Złożą one teraz szczegółowe oferty, a potem ministerstwo wybierze jedną z nich do negocjacji. To już druga próba prywatyzacji Horyńca. Wcześniejsza została unieważniona.

Minister Skarbu Państwa dopuścił do dalszego etapu procesu prywatyzacji Spółki Uzdrowisko Horyniec Sp. z o.o., tj. do przeprowadzenia ograniczonego badania Spółki i złożenia wiążących propozycji warunków umowy Spółki następujące podmioty:
– Specjalistyczny Gabinet Reumatologiczny Lekarz Medycyny Beata Dukacz z siedzibą w Horyńcu – Zdroju i Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Dukat Witold Dukacz z siedzibą w Lubaczowie.
– VRP Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu.
– Eskulap G. Czarnecki Sp. z o.o. z siedzibą w Rachaniach.

Każda ze spółek już wcześniej zadeklarowała kupno ponad 14 tysięcy akcji uzdrowiska za ponad 7 milionów złotych. Teraz muszą między innymi wskazać źródła finansowania inwestycji, założenia pakietu socjalnego i sposób zabezpieczenia deklarowanych zobowiązań. Jeśli nie uda się jak było poprzednio wybrać najlepszego oferenta, uzdrowisko czeka komunalizacja czyli przejęcie go przez samorząd województwa.

elubaczow.com, pah, MSP, TVP Rzeszów


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here