Pierwsze zwycięstwo Pogoni-Sokoła

3

Aż 11 kolejek spotkań potrzebowali zawodnicy Pogoni-Sokoła Lubaczów, by odnieść pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach klasy okręgowej. Zwycięstwo tym bardziej cenne, gdyż wywalczone z Hetmanem Laszki, naszym „konkurentem” do spadku z ligi.

Niedzielne (07.10) spotkanie w Laszkach, rozgrywane w ramach 11. kolejki klasy okręgowej, było arcyważne dla obu zespołów. Hetman dzięki zwycięstwu, mógł nieco oddalić się od strefy spadkowej, a Pogoń-Sokół w przypadku porażki, w tej strefie się „umocnić”. W meczu, który w piłkarskim żargonie „wycenia się” na sześć punktów, lepsi okazali się przyjezdni.

To jednak gospodarze lepiej rozpoczęli spotkanie w Laszkach. W 39. minucie do bramki Konrada Łakomego trafił Bogdan Kuta i to dzięki niemu, na przerwę gospodarze schodzili zwycięsko. W drugiej odsłonie inicjatywę przejęli jednak zawodnicy z Lubaczowa i po niecałych dziesięciu minutach, z nawiązką odrobili straty. Bramki dla Pogoni-Sokoła strzelali: Paweł Małecki i Igor Taratuła. Choć drużyna z Laszek, próbowała uratować jeszcze choćby punkt w tej potyczce, to z końcowego gwizdka cieszyli się zawodnicy z Lubaczowa, którzy odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Hetman Laszki – Pogoń-Sokół Lubaczów 1-2 (1-0) B. Kuta (39) – Małecki (47), Taratuła (49)

Hetman: Romanow – P.Czerwiński, Zaprutkiewicz, P.Kuta, M.Czerwiński (Lesiak), Rachwalski (A.Kuta), Michajło, Mazur, Modny, Broda, B.Kuta (Kiper).

Pogoń-Sokół (wszyscy grający w meczu): Łakomy – Wójtowicz, Zając, Załuski, Polucha, Kuziemski, Tor, Żuk, Mazur, Grudowski, Małecki, Kinach, Taratuła, Roman.