Dziś policyjna akcja „Prędkość”

12
fot. KWP Rzeszów

Dziś od rana m.in. lubaczowscy policjanci prowadzą działania pod nazwą „Prędkość”. Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na wszelkie przypadki przekraczania dozwolonej prędkości. Do pomiarów prędkości policjanci wykorzystują także niedawno otrzymane  nowoczesne laserowe mierniki prędkości Ultralyte LTI 20-20 100LR.

Akcja „Prędkość”, to jedno z cyklicznie prowadzonych działań, których celem jest walka z piratami drogowymi. Kontrole prędkości prowadzone są z wykorzystaniem wideorejestratorów i ręcznych mierników prędkości oraz nowoczesnych laserowych mierników prędkości Ultralyte LTI 20-20 100LR, o których pisaliśmy tutaj. Lokalizacja punktów pomiaru prędkości często się zmienia.

Niedostosowanie prędkości do panujących warunków to jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. W ubiegłym roku 24,5 % ogółu wypadków na podkarpackich drogach spowodowanych było właśnie przez niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Zmniejszenie zagrożenia wypadkami spowodowanymi przez nadmierną prędkość kierujących jest jednym z priorytetowych zadań Policji.

elubaczow.com, pah, KWP Rzeszów

12 komentarze

  1. z futor – w łeb się stuknij, bo to ciebie by zatkało gdyby coś czy wyszło czy wyjechało z bocznej uliczki. rozpędź się 150 i wytnij w drzewo – przynajmniej sobie krzywdę zrobisz a nie komuś! brak wyobraźni!!! takim jak ty powinni prawa jazdy zabierać!

  2. naszczescie nasza lubaczowska policja jest zawsze tam gdzie ich nie trzeba ;))

    tu akcja predkosc a codziennie akcja trojkat i gasnica … hahahahha
    tylko tu nie maja co robic i pierdolami sie zajmuja i zatrzymuja do kotroli bez powodu. szczyt glupoty… w innych miastach bez powodu cie nie zatrzymaja

  3. boze dostali nowy miernik predkosci i co najwazniejsze z legalizacja i sie podniecaja…. tamte stare bez legalizacji miezyl jak chcial ale manaty pisali bo tyle wykazal za duzo a ludzie bojacy sie i nie znajacy swoich praw przyjmowali zamiast poprosic o pokazanie legalizacji tegoz o to starego urzadzonka 30-letniego…..

  4. Ciekaw jestem kiedy nasi stróże prawa przeprowadzą akcję, nie siedzimy w aucie obok stadionu tylko łapiemy piratów drogowych, akcję, nie siedzimy w aucie na baziaka tylko wychodzimi na ulice na piesze patrole. Widział ktoś kiedyś parę policjantów np ok godziny 21 na jakimś osiedlu, rynku?? Niewiarygodne i nie wiadomo czy prawdziwe… Pare dni temu jechałem przez całą polskę i obyło się prawie bez żadnej kontroli oprócz sprawdzenia stanu ważności gaśnicy o godzinie 24 obok stadionu….

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here