Lubaczowscy policjanci dostali laserowe mierniki prędkości

11

Lubaczowscy policjanci zostali wyposażeni właśnie w dwa nowe laserowe mierniki prędkości Ultralyte LTI 20-20 100LR. Jak mówią funkcjonariusze drogówki, skuteczność „łapania na laser” jest nieporównywalnie większa niż na tzw. „szuszarkę”. O obecności „laseru”, mogli się wczoraj w godzinach popołudniowych przekonać, m.in. kierowcy w Oleszycach.

W całym województwie jest w sumie 33 takie mierniki. Do tej pory, takimi „cackami” dysponowali jedynie policjanci z Rzeszowa i Łańcuta. W ubiegłym tygodniu Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie otrzymała 31 nowych urządzeń. Zostały one zakupione w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko pn. „Techniczne wzmocnienie Policji w zakresie poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym”. Laserowe mierniki prędkości trafiły na wyposażenie komend miejskich i powiatowych Podkarpacia.

Nowoczesne mierniki prędkości Ultralyte LTI 20-20 100LR będą służyć policjantom ruchu drogowego w naszym regionie do ujawniania wykroczeń przekraczania dozwolonej prędkości. Urządzenie mierzy prędkość zbliżającego się pojazdu i odległość, w jakiej pomiar był wykonany. Wyświetla czas, od momentu wykonania pomiaru. Jest skuteczne w zakresie ujawniania wykroczeń na każdym rodzaju drogi, niezależnie od natężenia ruchu, ukształtowania terenu, infrastruktury i warunków atmosferycznych. Można używać go zza szyby samochodu. Działanie urządzenia jest oparte na pomiarze odległości i czasu powrotu wysłanej wiązki lasera. Dla antyradarów jest niewykrywalny. Ultralyte lti 20-20 działa na baterie, więc można posługiwać się nim będąc daleko od radiowozu. Duża dokładność sprawia, że laserowa wiązka może być użyta do pomiaru odległości np. w miejscu wypadku.

Dane techniczne:

dokładność pomiaru: ±1 km/h
zakres pomiarowy: od 0 km/h do ok. 320 km/h
zasięg pomiaru prędkości: 1000 metrów
zasięg pomiaru odległości: 1000 metrów
zakres temperatur: -30°C do +60°C
czas pomiaru prędkości: 0,3 sekundy

elubaczow.com, hp, KWP Rzeszów


11 komentarze

  1. dobre sobie . „Techniczne wzmocnienie Policji w zakresie poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym” chyba wzmocnienie Rostowskiego w łataniu dziury budzetowej, bo z poprawa bezpieczeństwa to nie ma nic wspołnego. Gaszcz besensowych znakow drogowych, ktore nijak sie maja do rzeczywistosci. Najlepiej postawic znak ograniczajacy predkosc do 30km/h na pustkowiu no i mandaty sie sypia. Policja w Lubaczowie stoi na drogach wylotowych miedzy innymi na drodze wylotowej z Lubaczowa w kierunku Dachnowa schowani w krzakach, nie mowie, zeby jechac jak wariat ale jadac 70km/h mysle, że nikomu nei stwarzam zagrozenia.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here