Pogoń-Sokół Lubaczów dostał srogą lekcję w Radymnie

2

Zwycięski wynik z rozgrywek pucharowych nie przełożył się na osiągnięcia drużyny Pogoni-Sokoła Lubaczów w lidze. W sobotę (01.09) w 6. kolejce rozgrywek nasz zespół doznał kolejnej dotkliwej porażki i „umocnił” swoją pozycję na ostatnim miejscu w tabeli.

Oczekiwania przed meczem były spore – wszyscy sympatycy lubaczowskiej drużyny liczyli, że kiepski początek sezonu to już historia. Dodatkową „zachętą” dla kibiców było wysokie zwycięstwo (8:2) w rozgrywkach pucharowych. Sobotni przeciwnik, który w pierwszych pięciu kolejkach spisywał się także wyjątkowo słabo, pasował „jaka ulał” do odrodzenia drużyny i rozpoczęcia wędrówki w górę tabeli. Niestety nic z tego nie wyszło, a piłkarze wrócili z Radymna z kolejną porażką.

Pierwsza połowa spotkania w Radymnie była wyrównana i zakończyła się bezbramkowym remisem. Nawet początek drugiej części nie zapowiadał dominacji jednego z zespołów. Miejscowa „Radka” atakowała jednak coraz śmielej. Worek z czterema bramkami dla miejscowych rozwiązał się w 60. minucie.  Gole strzelali: Paweł Rożak, Przemysła Wolański oraz dwukrotnie Paweł Chlastawa. Blisko honorowego trafienia w ostatnich minutach meczu był Damian Polucha, ale jego strzał odbijając się od poprzeczki i linii bramkowej nie znalazł drogi do siatki. Druga połowa pokazała, że lubaczowska drużyna po ostatnich wydarzeniach w klubie, nie jest jeszcze odpowiednio przygotowana na pełne 90 minut walki, a kilku zawodników nie może się odnaleźć na boisku. Dodatkowo, nowy trener dość sporo eksperymentuje w składzie. Z powodów zdrowotnych, na boisku w Radymnie nie mogli pojawić się zawodnicy: Aleksander Tor i Mateusz Załuski.

W najbliższym czasie, o punkty w lidze będzie niezwykle trudno. Za tydzień, nasz zespół podejmuje MKS Kańczuga, który zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli. Później pojedynek z utytułowanym, choć ostatnio słabym Czuwajem Przemyśl, a następnie z Wiązownicą. Zdobycie „jakiś” punktów w tych spotkaniach, przez zespół z Lubaczowa, uznać będzie można za miłą niespodziankę.

MKS Radymno – MKS Pogoń-Sokół Lubaczów 4-0 (0-0)

MKS Radymno: Motyka, Majchrowicz (66′ M.Rożak), Kolanek, Majewski, P. Rożak, Mielniczek, Olech, Podgórski(56′ Spławiński), Sobieski (Skowronek), Wolański, Chlastawa.
MKS Lubaczów: Łakomy, Hass, Dyś, Kuziemski (80′ Kinach), Grudowski (55′ Wójtowicz), Mazur (72′ Szpyt), Małecki, Polucha, Hojdak, Roman (73′ Żuk), Taratuła.

Zdjęcie dzięki uprzejmości właściciela strony www.mttolo.webiq.pl. Na stronie pełna galeria ze spotkania.