Pogoń-Sokół Lubaczów na remis ze Startem Pruchnik

0

Trzy kolejki spotkań potrzebowała drużyna Pogoni-Sokoła Lubaczów, by zdobyć pierwszy punkt w rozgrywkach jarosławskiej klasy okręgowej. Po dwóch porażkach, tym razem, dzięki remisowi z drużyną z Pruchnika, lubaczowski zespół zdobył pierwszy punkt w lidze.

Apetyty drużyny i kibiców w Lubaczowie były jednak jeszcze większe, bo do 93. minuty lubaczowianie prowadzili. Autorem bramki, po trójkowej akcji w 12. minucie, był Igor Taratuła, ukraiński napastnik Pogoni-Sokoła. Mimo dominacji w pierwszej części meczu i wyrównanej gry w drugiej, gospodarze nie potrafili utrzymać wygranej do ostatniego gwizdka. W 93. minucie, po rzucie wolnym i dobitce, do wyrównania doprowadził Piórkowski.

Wyrównana gra i końcowy remis z drużyną Startu cieszy tym bardziej, że drużyna z Pruchnika nie należy do „słabeuszy” ligi. Zespół ten w pierwszej kolejce wygrał 3-1 z MKS-em Kańczuga, by później zremisować 1-1 z Czuwajem Przemyśl. Po trzech kolejkach widać także, że tegoroczna edycja ligi będzie bardzo wyrównana i już teraz nie ma drużyny, która zebrałaby komplet punktów.

Pogoń-Sokół Lubaczów – Start Pruchnik 1-1
Bramki: Taratuła 12′ – Piórkowski 90+3
MKS Pogoń-Sokół Lubaczów: Łakomy, Hass, Wójtowicz, Małecki, Załuski (Dyś), Grudowski (46′ Markiewicz), Kuziemski, Polucha, Tor, Hojdak (Roman), Taratuła

W najbliższy weekend piłkarze Pogoni-Sokoła wyjadą do Gniewczyny, by tam zmierzyć się z Huraganem, który zajmuje obecnie 10. miejsce w tabeli.