Czarni z pucharem Burmistrza MiG Oleszyce

0

W niedzielny (22.07) wieczór poznaliśmy tegorocznego zwycięzcę dwudniowego turnieju piłkarskiego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Oleszyce. Została nim drużyna Czarnych Oleszyce, która w finałowym meczu wygrała z zawodnikami z Nowej Grobli 4:0 – informuje Lubaczowska Piłka, nasz partnerski serwis.

W tegorocznym turnieju wystąpiła rekordowa liczba dziesięciu drużyn z terenu gminy Oleszyce. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, mecze rozgrywane były systemem “każdy z każdym”. Zwycięzcy grup awansowali do finału, zaś drużyny z drugich miejsc walczyły w rzutach karnych o trzecią pozycję.

Z grupy I do finału awansowali zawodnicy z Nowej Grobli, a drugie miejsce zajęli B-klasowi Błękitni Zalesie. Finalistą z grupy II zostali Czarni Oleszyce, a o trzecie miejsce mieli powalczyć Błękitni Futory.

“Mały finał” czyli mecz o trzecie miejsce jawił się w błękitnych barwach, bowiem do walki o najniższy stopień podium przystąpili Błękitni z Futor i z Zalesia. Zamiast normalnego meczu składającego się z dwóch części, zastąpiono go serią rzutów karnych. W nich lepsi okazali się być piłkarze z Futor wygrywając 4:2. Chwilę później na boisko wybiegły dwie najlepsze drużyny tegorocznego turnieju – Czarni Oleszyce i Nowa Grobla. W finale obyło się bez niespodzianki i beniaminek A klasy pewnym zwycięstwem przypieczętował końcowy triumf w turnieju. Czarni pokonali Nową Groblę 4:0. Bramki dla Oleszyc zdobyli Dawid Siudy, Łukasz Pracało, Łukasz Szynal i Daniel Sałek.