TVP Rzeszów: Rekordowe zainteresowanie służbą w podkarpackiej policji

0
fot. elubaczow.com

Aż 22 kandydatów stara się o każdy wolny etat. W ciągu pół roku policja przyjęła niemal tyle samo podań, co w całym ubiegłym. Komendant wojewódzki wstrzymał więc przyjmowanie dokumentów. Tym bardziej, że w tym roku szanse na pracę w mundurze ma tylko kilkadziesiąt osób – informuje na swojej stronie TVP Rzeszów.

W sumie w ostatnim czasie do podkarpackich jednostek razem trafiło 86 osób. Większość na ten moment czekała rok. Wcześniej musieli pokonać kwalifikacyjne sito. Zanim jednak trafią do służby będą musieli przejść kilkumiesięczne szkolenie. W tym czasie ich pobory wyniosą 1800 złotych netto. Po ukończeniu kursu wzrosną do ponad 2 tysięcy. W tym roku swoje podania o przyjęcie do tej służby złożyło już prawie 5 tysięcy osób. Dlatego komendant wojewódzki zawiesił do września przyjmowanie dokumentów od kolejnych. Ci policjanci zatrudnieni zostali jeszcze na starych zasadach – czyli z możliwością przejścia na emeryturę po 15 latach służby.

Na dziś średnia pracy w podkarpackiej policji to 25-30 lat. Od nowego roku, żeby przejść na emeryturę funkcjonariusz musi ukończyć 55 i przepracować w policji 25 lat.

Źródło: TVP Rzeszów


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here