Folkowisko w Gorajcu już w ten weekend!

0

To już w ten piątek (13.07) startuje jednego z ciekawszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Do Gorajca w gminie Cieszanów na Festiwal Kultury Pogranicza Folkowisko przyjadą zarówno znane osobistości jak Andrzej Stasiuk czy zespół Dagadana, jak i młodzi obiecujący artyści – Kuba Blokesz czy grupa Porembisko.

Folkowisko to wydarzenie poświęcone kulturze narodów zamieszkujących dawniej Roztocze: Polaków, Żydów, Ukraińców i Ormian. To trzydniowa impreza, podczas której m.in. Wieczór Opowiadaczy, Szabatowa i Folkowa Noc czy Dzień Cerkwi, ale także występy różnorodnych artystów. – Idea Folkowiska ma swoje korzenie w wielokulturowości Gorajca i całego regionu. Wokół sporo śladów współżycia Polaków, Ukraińców, Żydów i Niemców. W trakcie festiwalu Gorajec ponownie ożyje i napełni się opowieściami i muzyką – zapowiada Marcin Piotrowski, organizator imprezy.

Folkowisko 2012

Program imprezy:

Piątek 18:00 – 24:00 (wejściówka: 10 zł)
Na dobry początek – Porembisko
Wieczór Opowiadaczy – Robert Kuwałek, Kuchmistrz z Lublina – Kami Kotarski, ludowi opowiadacze Dziadek Olek i Aniela Mrówka, Andrzej Staisk i Mikołaj Trzaska
Szabatowa Noc – Klezmaholics

Sobota 19:30 – 24:00 (wejściówka: 10 zł)
Opowieści podróżnicze – Wojtek Garnczarek (Iran), Jurek Tomala (Karpaty)
Koncert Jacka Kleyffa
Noc Folkowa – Dagadana, Liudy Dobri

Niedziela – 15:00-22:00
Prezentacje i prelekcje
Koncert Kuby Blokesza
Ostatnia Hulanka w Gorajcu – Styrta, Vladimirska

Więcej informacji na www.roztocze-gorajec.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here