Talenty Powiatu Lubaczowskiego przyznane!

1
fot. lubaczow.powiat.pl

Społecznik, naukowiec, artysta i sporowiec w tych czterech kategoriach, jak co roku przyznano Talenty Powiatu Lubaczowskiego. W środę 27 czerwca odbyła się gala wręczenia statuetek młodzieży, która zdobyła Złoty Talent – informuje Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, organizator konkursu.

– Projekt skierowany jest do wszystkich uczniów z powiatu lubaczowskiego, a sam tytuł nadaje starosta. W naszym programie są 4 kategorie: naukowiec, artysta, społecznik i sportowiec. Mamy także odrębną kategorię dla uczniów klas 1-3 – Młody Talent. W każdej z wymienionych kategorii, oprócz Młodego Talentu można zdobywać 3 stopnie wyróżnienia: brązowy, srebrny i złoty talent. Każdy z nich jest bardzo ważny. Na dzisiejsze spotkanie zaprosiliśmy Złote Talenty, dlatego, że w programie bierze udział bardzo dużo uczniów – corocznie spływa ok 1500 nominacji. Ważne jest to, że uzyskanie najwyższego stopnia nie jest równoznaczne z uzyskaniem olbrzymiego sukcesu, bo za sukces dziecko już swoją nagrodę otrzymało w konkursie, w którym brało udział. My w Talentach patrzymy trochę szerzej na rozwój ucznia. Chcemy, aby młodzież zaangażowała się we własny rozwój i w pracę nad sobą – mówiła Małgorzata Jachyra-Mazepa dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lubaczowie, która już od 4 lat organizuje konkurs.

W przyszłym roku Poradnia planuje urozmaicić projekt. Chce zorganizować dla uczniów wychodzących z programu akcję podsumowującą ich udział w Talentach, dzięki czemu trzech najlepszych otrzyma jednorazową wyprawkę na studia.

W tegorocznej edycji postanowiono także specjalnie wyróżnić osoby, które otrzymały więcej niż jeden złoty talent.

– Złoty Talent mobilizuje do dalszych działań i pokazuje, że warto się starać, bo te starania są doceniane – mówił Michał Kurek zdobywca Złotego Talentu w 3 kategoriach (społecznik, naukowiec i artysta).

– „Człowiek jest tyle wart, ile drugiemu może pomóc”. My od 4 lat pomagamy rozwijać się Talentom. Cieszę się, że w naszym powiecie jest aż tylu młodych, zdolnych ludzi – mówił na gali starosta lubaczowski Józef Michalik.

Część artystyczną spotkania zapewnił Teatr Światła Magapar, który wystąpił ze spektaklem „Droga”.

Galeria zdjęć na lubaczow.powiat.pl

Źródło: Agnieszka Sopel, lubaczow.powiat.pl

 


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here