Trwa budowa przejścia granicznego Budomierz-Hruszew – zobacz zdjęcia!

26

Trwa budowa przejścia granicznego Budomierz-Hruszew, które będzie jednym z najnowocześniejszych przejść w Europie, wyposażone m.in. w elektroniczny dozór i zarządzanie ruchem, elektroniczny system odczytujący tablice rejestracyjne. Powstanie po 8 pasów ruchu na kierunku wjazdowym i wyjazdowym z Polski. Budowa przejścia w Budomierzu jest najważniejszą inwestycją na podkarpackim odcinku granicy z Ukrainą.

Wartość inwestycji to 144 mln zł. Środki pochodzą z programu rozwoju infrastruktury granicznej na granicy polsko-ukraińskiej w latach 2010-2013, Funduszu Granic Zewnętrznych oraz Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina. Zakończenie prac planowane jest na 2013 rok, a po otwarciu przejście będzie mogło obsłużyć ponad 3 tys. samochodów i ponad 8 tys. osób na dobę.

26 komentarze

  1. Jak można tak robić nazłość mieszkańcom? !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    20 metrów drogi przed mostem i wjazd na os Mazury robią kilka miesięcy. to woła o pomstę do Boga co to za kretyńska firma rozdrapuje kawałeczek drogi i zostawia to. przecież mieszkańcy Ostrowca mazur Lisich jam Krowicy itd. przez kilka lat przeżywają horror z powodu tej przebudowy. ta firma to skandal kilku typów krecących się jak g….. w przeręblu. prosimy panią burmistrz o interwencję bo szlag nas wszystkich trafi k…. m….

  2. Ludzie, troszkę się zastanówcie zanim coś napiszecie. Tej drogi nie buduje ani Urząd Miasta, ani Pani Burmistrz. „Inwestycja realizowana jest przez Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich, który jest jednostką organizacyjną Samorządu Województwa Podkarpackiego. Wykonawcą robót jest firma Erbud z Warszawy.” Tam kierujcie swoje żale!

  3. zgadza się, jeżdze po całej Polsce i takich cyrków z przebudową dróg jeszcze nigdzie nie widziałem, że Urząd Miasta się za to nie weźmie, wstyd Pani Burmistrz

    PRZEPRASZAM PANIĄ BURMISTRZ, MYSLAŁEM , ŻE TA PRZEBUDOWA PODLEGA POD URZĄD MIASTA !!!!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here