Lubaczowska B klasa: Oleszyce wracają do A klasy!

5

Czarni Oleszyce po derbowej wygranej z Zabiałą Stare Sioło w przedostatniej kolejce rozgrywek lubaczowskiej B klasy, zapewnili sobie w niedzielę (10.06) przepustkę do wyższej klasy rozgrywkowej.  Czarni dołączyli do Czerwonych Cewków, którzy awans z pierwszego miejsca zapewnili sobie już wcześniej.

Dobra gra w formacji defensywnej Zjednoczonych wystarczyła jedynie do 35.minuty. Wtedy to pierwszą bramkę dla oleszyckiej drużyny zdobył Tomasz Zaborniak. W drugiej połowie Czarni strzelili kolejne trzy bramki, pieczętując swój awans do A klasy. Autorami bramek byli: Grzegorz Paryniak (58′), Przemysław Pytel (61′ wolny) i Krzysztof Młodowiec (82′). Po jednym sezonie spędzonym w najniższej klasie rozgrywkowej Czarni ponownie zagrają na boiskach A klasy.

Lider z Cewkowa podejmował u siebie Victorię Stary Dzików. Najciekawszy mecz kolejki był jednocześnie derbowym spotkaniem w gminie Stary Dzików. Po raz kolejny lepsi w gminnym pojedynku okazali się być Czerwoni Cewków. Gospodarze objęli prowadzenie w meczu w 23.minucie, kiedy drogę do bramki Victorii znalazł Konrad Mrówka. Kolejne dwie bramki padły już w drugiej części gry. Najpierw na 2:0 podwyższył Mateusz Cempa, a pod koniec spotkania honorowe trafienie dla drużyny ze Starego Dzikowa zaliczył Grzegorz Nieckarz. Była to już trzecia z rzędu wygrana Czerwonych w derbach gminy. Po raz ostatni Victoria z Czerwonymi w sierpniu 2009 roku. Na następną wygraną będą musieli poczekać jeszcze co najmniej ponad rok.

Szerokie podsumowanie kolejki w naszym partnerskim serwisie Lubaczowska Piłka.