W Lubaczowie powstanie nowoczesne targowisko! Zobacz wizualizację!

41
fot. podkarpackie.pl

Nowoczesne targowisko za ponad 1,5 miliona złotych powstanie przy ulicy Handlowej w Lubaczowie. Burmistrz Miasta Maria Magoń podpisała właśnie umowę na dofinansowanie tej inwestycji. Za dwa lata „bazarowy” handel ma zniknąć zarówno z ulicy Baziaka jak i tzw. „małego targu” w centrum miasta.

Prace przy budowie targowiska miejskiego „Mój Rynek w Lubaczowie”, będą realizowane w ramach działania 3.2.1 „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 i rozpoczną się jeszcze w tym roku. Targowisko powstanie przy ul. Handlowej w Lubaczowie, za siedzibą Karpackiej Spółki Gazowej. Powierzchnia targowiska z placem i drogami dojazdowymi wynosić będzie 6220 m2, powierzchnia handlowa tj. boksy handlowe i zadaszone kioski handlowe to 1700 m2. Zgodnie z zapisami programu, 50% powierzchni handlowej zostanie przeznaczone na handel artykułami rolno-spożywczymi.

Inwestycja będzie obejmowała budowę drogi, boksów handlowych, pawilonów zadaszonych, pawilonu wielofunkcyjnego (w nim znajdzie miejsce mała gastronomia), parkingów dla samochodów, stojaków na rowery, ławek, koszy na śmieci i zieleni. Targowisko będzie czynne od poniedziałku do piątku od godz. 6.00 do godz. 17.00 a w soboty od godz. 6:00 do godz. 15:00. Całkowita wartość inwestycji 1 239 251,00 zł netto. Dofinansowanie wyniesie 929 438 zł netto. Termin realizacji zadania upływa 31 maja 2014 r.

Po zakończeniu budowy nowego targowiska i jego uruchomieniu, bazarowy handel ma zniknąć zarówno z ulicy Baziaka, jak „małego targu” przy ulicy Świętej Anny.

Program „Mój rynek”, w ramach którego przyznane zostały dotacje, ma pomóc stworzyć na terenie całej Polski warunki do sprzedaży bezpośredniej produktów rolnych, promocji produktów tradycyjnych i regionalnych, kupowanych wprost od rolnika. Wyremontowane i zadbane targowiska mają by zachętą dla rolników do korzystania z tej formy sprzedaży towarów, a dla klientów synonimem jakości kupowanych tam produktów.

Wizualizacja udostępniona dzięki uprzejmości Referatu Gospodarki Przestrzennej, Ochrony Środowiska i Rozwoju UM w Lubaczowie.

lubaczow.pl, podkarpackie.pl, elubaczow.com

41 komentarze

 1. Racja robota sie ciagnie jak mucha w smole przecież w tym parku nic nie robie nic zdarzy sie ze jakas koparka z godzine pojeździ a tak to wogóle nic. Tak samo z tym targowiskiem moim zdaniem to jest w jakims sensie potrzebne ale trzeba patrzeć w mieście na potrzeby 1 rzędu Bezrobocie to jest temat do poruszenia zamiast jakis zakład pracu utworzyć to oni jakieś Targowisko Pfffffffffffffffffff

 2. Już trudno tłumaczyć osobnikom w rodzaju @gość, że zdobyte z UE pieniądze nie są na „zrób sobie co chcesz”, tylko na konkretny cel. I, żeby te pieniądze zdobyć, trzeba napisać dobry projekt, który okaże się lepszy od innych i tym samym zyska dofinansowanie. Dla mnie konkretny zysk z bycia w UE jest taki, że można zdobyć pieniądze na konkretne przedsięwzięcia, dokładając co nieco swoich. To dobra motywacja dla tych, którym się chce. Miernoty siedzą i jęczą, że mają „złote pomysły”, a UE i polskie urzędy nie chcą im „przydzielić” pieniędzy. Pamiętają jeszcze, że za sławetnej komuny wszystko podlegało przydziałowi. Czasy się zmieniły i o kasę trzeba powalczyć – to zjawisko nie mieści im się w pustych łbach. Nawiązuję tu do zapomnianych już niemal zachowań poprzednich władców miasta, którzy ogłosili w mediach, że idą na wojnę z marszałkiem, bo nie chce im „przydzielić” pieniędzy.
  Wracając do tematu – zamysł dobry, tylko czy da się zmusić handlujących do przeniesienia się na Handlową? Administracyjnie – chyba nie. Czy da się przekonać mieszkańców, żeby korzystali z tamtego targowiska? W Lubaczowie ludzie są dość oporni i przekorni. Oby się udało. Wizualizacja robi dobre wrażenie, lokalizacja jest niezła, choć niektórzy będą twierdzić, że to za daleko…

 3. bebe dobre” dokładając co nieco swoich” pewnie zadłużyc miasta , gminy bo UNIA łaskawa pieniądze za darmo daje ? a TY za jakiś czas dostaniesz wyższy rachunek za wode ,ścieki,śmieci i inne podatki, pytał ktoś ludzi czy ktoś chce to targowisko?a w temacie komuny nic się nie zmienilo teraz masz przydziały z UE ,w polsce dlugo jeszcze nie bedzie demokracji ,wolnego rynku,twoja UNIA rękoma naszych ” URZĘDNIKÓW ”o to zadba ,zobacz co zrobili w Grecji u nas będzie to samo

 4. proponuję iść do urzędu pracy tam są pieniądze na założenie własnego miejsca pracy i tym samym zmniejszy się bezrobocie w Lubaczowie, tylko komu by się chciało samemu opłacać zus, szukać „roboty” odpowiadać za siebie, najlepiej narzekać, proponuję wyjechać do chin tam jest ten system o którym tak marzycie
  pozdrawiam niezadowolonych

 5. @qwerty, ja wcale nie jestem euroentuzjastą. Ale czy to się nam, czyli Tobie i mnie podoba, czy nie, procesy globalne będą zachodzić i nikt nas nie zapyta o zdanie. Tu rządzi wielka kasa, potężne wpływy, a my jesteśmy co najwyżej elementem statystyk, który w miarę potrzeb traktuje się mniej lub bardziej poważnie. To, jak mawiał cieć Anioł w Alternatywach: „uszanujemy wszelkie demokratyczne decyzje pod warunkiem, że będą zgodne z naszymi oczekiwaniami” stało się dziś normą (nie łączyć z normalnością).
  Odnośnie pieniędzy z UE. Miasto można zadłużyć z pomocą obcych środków (dokładając do nich) lub wyłącznie za własne. Moje zdanie jest takie: te pieniądze, które my dokładamy do tych pozyskanych, w innym przypadku po prostu rozeszły by się bez śladu lub zostały wchłonięte przez dziurawy system i nie mielibyśmy z nich zupełnie nic. A tak ci, którzy chcą i potrafią, robią z nich pożytek. Zawsze można dyskutować o trafności takiej czy innej inwestycji, zawsze będą argumenty „za” i „przeciw”.

 6. Masz rację. Ale tzw. „gruba kreska”, zapewniająca czerwonym żłobom bezkarność oraz sankcjonująca ich lewe interesy, rozpoczęła swój żywot przy tzw. okrągłym stole. Od tamtego czasu czerwone media wyłażą ze skóry, aby nam udowodnić, że nie dorośliśmy do demokracji, że nie potrafimy sami o siebie zadbać, że co nam w ręce wpadnie to zmarnujemy. A wszystkie te opinie szemranych autorytetów służą temu, by w razie potrzeby mieć w d.. naród i jego opinię.
  Jeśli ktoś uważa, że przesadzam, to na przykład powołuję sprawę tzw. wieku emerytalnego. Podobno 88% Polaków jest przeciwko podniesieniu progów emerytalnych, a na pewno przytłaczająca większość. I co? I rządzący się tym przejęli? NIE! Bo durny naród (który ich wyniósł do władzy), to tylko durny naród, z którym należy się liczyć jedynie wtedy, kiedy liczy się głosy w wyborach. Na co dzień niech ta ciemna masa nie przeszkadza, nikt jej o zdanie nie pyta. Jak nadejdą kolejne wybory to znowu obiecamy im cokolwiek, byle poszli do wyborów i zagłosowali, jak trzeba. No, nie daj Boże, żeby zagłosowali na tych szkodników, ksenofobów i zacofańców…

 7. Proponuję, aby symbolem łączącym nowe i stare czasy stał się Krzyż Jaruzelski, nadawany tym, którym swoją postawą i decyzjami doprowadzili do tego, że znowu „jesteśmy we własnym domu”. Hasło wybite na krzyżu powinno brzmieć: „nie chcem, ale muszem”. Pierwszym odznaczonym powinien być wojtek-spawacz za uchronienie Polski przed wyimaginowanym zagrożeniem sowieckim i wprowadzenie oczekiwanego z utęsknieniem przez naród stanu wojennego. Kolejnym nagrodzonym powinien być lech-bolek, następnym – adam „odpier… się od generała”. Byłoby komu nadawać, kolejka stąd do twierdzy w Brześciu… 🙂

 8. typowe działanie administracyjne,
  pomysł znakomity i potrzebny ale to wielkie i kosztowne ryzyko, że to miejsce się nie przyjmie. To nie przekora ludzi, że chcą kupować tam gdzie im wygodnie i mają blisko. Z opisu wynika, że są to pieniądze wspierające sprzedaż produktów rolnych przez rolników. Może więc w ostateczności zostanie tzw. targ na Baziaka, handel uliczny na św. Anny i dodatkowo rynek płodów rolnych w nowym miejscu. Miejsc pracy nie przybędzie , chyba że wliczymy administratorów nowego targowiska za co zapłacą handlujący w nowym miejscu i my tam kupujący w postaci wyższej ceny produktów. Hmm ciekawe jak się to wszystko skończy ?

 9. A czy może ktoś wie kiedy powstanie nowy chodnik na Słowackiego od stacji do liceum bo to co zostało ze starego koło polkicji i szkoły to tylko resztki żwiru ze starych płyt,to chyba jeden z ostatnich chodników o którym zapomniano a to także jeden z najważniejszych ciągów pieszych wystarczy zobaczyc rano na ruch od dworca w kierunku szkół i centrum.

 10. może zamiast zadluzac miasto, oszczedzac na lampach w godzinach nocnych, miasto by tak postaralo sie stworzyć jakiś ośrodek gospodarczy, mamy blisko ukrainę, kraj który zaczyna sie rozwijać trzeba to wykorzystac ! nawiązać współpracę handlowa/gospodarczą i przy okazji dac miejsca pracy mieszkańcą. szkoda że nie ma osoby która by tym wszystkim ruszyła :/

 11. To co się dziś pisze i mówi o tej partii to wierzchołek góry lodowej, Tak naprawdę jak nie masz nikogo z rodziny wysoko postawionego lub nie jestes w tej partii to nie znajdziesz pracy. Najlepiej maja ludzie z Oleszyc Wielkich Oczu i Baszni Dolnej mówie wam a czemu bo stamtąd pochodzi władza o zapomniałbym o Nowej Grobli. Wreszcie ktoś dobiera się do tej partii, pamiętajcie ludzie ta partia ułoży się nawet z diabłem aby rządzić a jak bedziesz w niej i zrobisz coś złego to wylecisz. Ale pamietajmy aby nie generalizować wielu ludzi z tej partii jest w porządku ale reszta to szkoda gadać. Panowie czas z honorem ustąpić nie długo może o Was będzie głośno. Ja np. chciałbym byc kierowcą takiej jakieś ważnej osoby ale nie mogę. He he he. Spójrzcie wszyscy kierowcy ważnych osób szybko awansowali.

 12. Ludzie prosze Was napiszcie tu o każdej korupcji o każdej zalatwionej pracy w powiecie lubaczowskim z czym według Was miał związek PSL przez ostatnie 10 lat. Mówmy głośno wyjdzmy na ulice protestujmy ktoś w końcu nas kiedyś uslyszy, Spójrzcie co ludzie mówią o PSL w internecie co nadaje telewizja i radio. Nawiązuję tu o ostatnim nagraniu i o załatwianiu prac przez wysoko postawionych członków PSL i ich kierowców he he he

 13. To targowisko to wygląda tak jakby otworzyli w naszym mieście znowu sklep.Nie wiem czy to jest dobry pomysł na taką branżę.A u nas jest za dużo tych sklepów i przez to nasze miasto będzie tak tylko kojarzone.To nie jest dobra opinia dla nas.Troche będzie tam daleko iść na zakupy ….
  Zobaczymy czas pokaże……

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here